Středa 18. října. Svátek má Lukáš.

Ve většině krajských měst vzroste daň z nemovitostí na dvojnásobek

Většina krajských měst plánuje v roce 2010 dvojnásobné zvýšení sazeb daně z nemovitostí. Vyšší sazbou by měly být zdaněny budovy, daň u pozemků zůstane zpravidla na stávající úrovni.

Z průzkumu ČTK vyplývá, že většina krajských měst plánuje v příštím roce navýšit sazby daně z nemovitostí. Navýšení se týká především bytů, rekreačních staveb, nemovitostí pro podnikání nebo garáží. Poplatky za zahrady, ornou půdu a louky zůstanou většinou nezměněné. V posledních letech stát na dani z nemovitostí vybírá kolem pěti miliard korun ročně. Daň je stoprocentním příjmem obce, kde se nemovitost nachází.

Podle Svazu měst a obcí ČR vyšší sazby pomohou v roce 2010 zlepšit hospodaření obecních a městských samospráv a snížit schodek jejich hospodaření na 3,2 miliardy korun. Pro letošní rok odhadlo ministerstvo financí deficit obecních pokladen na 14,7 miliardy korun.

Zdroj:   Našepeníze.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

1 komentář k článku “Ve většině krajských měst vzroste daň z nemovitostí na dvojnásobek”

  1. Andrea napsal:

    dotaz
    Dobrý den, prosím můžete mi napsat zda když vlastním pozemek se zahradní chatkou a pozemek není stavební se může zvednout až na 3x násobek? Nebo se to vztahuje jen na budovy a stavební pozemky apod. Děkuji Štefková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *