Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

Výměňte si kotel a získejte dotaci až 127 500 korun

V první výzvě na tzv. kotlíkové dotace má ministerstvo životního prostředí (MŽP) připraveno tři miliardy korun. O dotace pro občany na výměnu starého kotle na pevná paliva za ekologičtější mohou žádat kraje až do 30. září. Lidé mohou získat až 127 500 korun.

„Je poměrně vysoká pravděpodobnost, že by žadatelé mohli v řadě případů dosáhnout až na tu nejvyšší dotaci 85 procent z těch 150.000 korun,“ řekl Richard Brabec, ministr životního prostředí. Na podzim by mělo dojít k propojení kotlíkové dotace s programem Nová zelená úsporám.

„S výzvou se už seznamujeme. Radní budou příští týden schvalovat projektový záměr a poté musíme nachystat projekt a všechny povinné přílohy, abychom do 30. září mohli na MŽP podat žádost o dotaci na výměnu kotlů,„ řekla mluvčí Olomouckého kraje Kamila Navrátilová. Lidé zatím o dotace žádat  nemohou. „Jakmile bude vše procesně v pořádku a schválené ministerstvem, výzvu i s pravidly včas zveřejníme,“ dodala.

Cílem MŽP je výměna přibližně 80 tisíc starých kotlů. Během první výzvy chce ministerstvo vyměnit alespoň 20 tisíc kotlů.

Zdroj: Finančnínoviny.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *