Čtvrtek 13. května. Svátek má Servác.

Za byt v Praze zaplatíte od 3,6 do 10 milionů korun

Ceny bytů v Praze stále rostou. Byt na Praze 1 nebo 2 na hypotéku bez čistého měsíčního příjmu přes sto tisíc korun nekoupíte. Nejlevnější byty jsou na Praze 9 a 10, i tam ale potřebuje rodina čistý měsíční příjmem padesát tisíc korun.

 „U starších bytů, zejména u těch v panelových domech, je růst cen ještě vyšší než u novostaveb. Zde k tomu přitom není žádný racionální důvod. Nabídka u starších bytů se nijak nepropadla. Čtvrtletně se prodává zhruba stejné množství bytů, ale je více lidí, kteří chtějí byt koupit,“ vysvětluje zakladatel projektu CenováMapa.org a majitel Hpoiservisu Milan Roček. Na druhou stranu růst cen novostaveb je způsoben nedostatečnou nabídkou.

Cena průměrného bytu v pražské novostavbě nedávno překročila hranici pěti milionů korun. V některých lokalitách ale sahají ceny v současné době až k deseti milionům korun. Byt pod pět milionů korun stále naleznete na Praze 4, 5, 9 a 10.

Našponované ceny nahrávají spekulacím. „Setkávám se s řadou lidí, kteří nepotřebují ani nechtějí prodat svůj byt, ale zkoušejí nabídnout za přehnaně vysokou cenu, a pokud je někdo ochoten takovou cenu zaplatit, tak klidně prodají. I to je přirozené, ale je to jen negativní důsledek nestabilního a nepředvídatelného prostředí,“ poukazuje na svou zkušenost Milan Roček.

Zdroj: iDnes.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *