Sobota 20. ledna. Svátek má Ilona.

Za "karlovarskou losovačku" dostalo město pokutu 500 000 Kč

Za očividné zmanipulování výběru uchazečů na výstavbu multifunkční haly v Karlových Varech dostal magistrát města pokutu ve výši 500 000 Kč. Rozsudek nyní potvrdil Krajský soud v Brně, když zamítl žalobu města.

Losováním 5 ze 16 uchazečů o miliardovou zakázku výstavby multifunkční haly v Karlových Varech chtěl magistrát zúžit výběr uchazečů. Problém nastal ve chvíli, kdy losující se při výběru posledních dvou kandidátů (liberecký SYNER Group a pražský Průmstav) "záhadně zasekl" a poslední dva lístky lovil v osudí téměř půl minuty. Všemu přihlížela notářka, kterou počínání komise rozesmálo. Přesto pak regulérnost losování potvrdila. Zakázku na výstavbu později získala společnost SYNER. Záznam celého losování naleznete například zde.

Pokutu magistrát dostal na podzim 2007, poté ji potvrdil předseda úřadu Martin Pecina. Karlovy Vary ji zaplatily, peníze ale vzápětí dostaly nazpět od společnosti, která losování organizovala. Karlovy Vary i přesto chtěly rozhodnutí antimonopolního úřadu u soudu zrušit. Uložená pokuta byla jednou z nejvyšších, kterou obce a města od ÚOHS dostaly.
 
Zdroj:  sReality, Youtube.com

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *