Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Zájem o hypotéky se v říjnu výrazně propadá

Přísnější pravidla poskytování, růst úrokových sazeb, ale i nedostatek nemovitostí na trhu se podepisují na zájmu o hypotéky. Banky hlásí za první říjnové týdny pokles zájmu až o pětinu.

„V říjnu zaznamenáváme poměrně významný pokles počtu podaných žádostí, který se v následujících týdnech projeví i poklesem počtu poskytnutých hypotečních úvěrů,“ říká mluvčí Hypoteční banky Andrea Vokálová.

„V prvních dvou říjnových týdnech jsme zaznamenali pokles nových žádostí o hypotéku ve srovnání s prvním pololetím roku zhruba o 20 procent. Byl způsoben jak nedostatkem nemovitostí na trhu a jejich rostoucí cenou, tak přísnějšími doporučeními centrální banky, která začala platit v říjnu,“ říká mluvčí České spořitelny Filip Hrubý.

Celkový propad by ale nakonec v říjnu nemusel být až tak výrazný. „Podle našeho odhadu by se letošní říjen mohl pohybovat zhruba na úrovni loňského roku, kdy se sjednaly hypotéky za necelých 18 miliard korun. Část úvěrů rozjednaných v září se objeví ve vykazované produkci až v tomto měsíci,“ říká ředitel poradenské společnosti Golem Finance Libor Ostatek.

Zdroj: iDnes.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *