Čtvrtek 29. října. Svátek má Silvie.

Zájemci o koupi nemovitosti považují jejich ceny za nadhodnocené

Drtivé většině lidí (83 procent), kteří v dohledné době plánují pořízení či rekonstrukci nemovitosti, se zdají ceny nemovitostí nadhodnocené. Přiměřené jsou ceny nemovitostí podle 15 procent Čechů. Dražší nemovitosti si dokáže představit jen jedno procento lidí. Vyplývá to z průzkumu finanční skupiny Wüstenrot.

Ceny nemovitostí ovlivňuje řada faktorů, například nedostatek nájemního bydlení, zájem o nákup nemovitostí ze strany zahraničních investorů, dlouhé schvalovací lhůty nové výstavby a v neposlední řadě také nízké úrokové sazby a tedy dostupnější hypotéky,“ uvedl produktový manažer hypoték skupiny Marian Holub.

Od října navíc začnou platit přísnější pravidla poskytování hypoték. Podle Mariana Holuba tak na hypotéku v potřebné výši nedosáhne 48 procent zájemců o koupi nemovitosti, 13 procent proto raději o hypotéku zažádá do konce září.

„Otázkou je, zda přísnější pravidla hypoték zlepší dostupnost bytů a domů, tedy zda je zlevní. Podle našeho průzkumu to ti, kteří plánují nějakou nemovitost koupit či rekonstruovat, neočekávají,“ dodal Marian Holub. Levnější nemovitosti očekává 28 procent respondentů, dražší pak 36 procent a stejný podíl dotazovaných je přesvědčeno, že změny na hypotečním trhu ceny nemovitostí neovlivní.

Zdroj: ČTK

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *