Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

Změna pražského územního plánu zvýší cenu pozemků

Pražským zastupitelům se vrátí pozemky v Komořanech blízko Pražského okruhu, které za dob primátora Pavla Béma prodali za 73 milionů podnikatelům Tomáši Rozenovi a Antonínu Rovenskému. Rozhodnutí o prodeji se nelíbilo úředníkům tehdy a nemá ani podporu nyní. Změna územního plánu pozemky zdraží.

Změnu územního plánu schválili zastupitelé před několika týdny. Rozhodnutí, které umožní podnikatelům na pozemcích stavět i třípatrové domy, je terčem kritiky úředníků, některých zastupitelů i části vedení města. Prodejní cena byla podle nich příliš nízká, Praha navíc již v době prodeje věděla, že bude část pozemků potřebovat zpět na napojení na okruh.

„Místo luk, pastvin, zahrádek a území pro výstavbu maximálně jednopodlažních domů má vzniknout rozsáhlá čistě obytná plocha s možností výstavby až třípatrových domů,“ uvedla náměstkyně primátorky Petra Kolínská ze Strany zelených.  Výstavba v blízkosti plánované mimoúrovňové křižovatky Pražského okruhu se podle ní neslučuje se strategickým plánem Prahy.

Změnou územního plánu vzroste cena pozemků. Výkupy menší části pozemků potřebných pro napojení na okruh nejsou vyřešeny. Pokud město prodává parcely za cenu, která odpovídá územnímu plánu, a ten pak změní, aniž by mělo něco z navýšení ceny, tak to považuji minimálně za nemravné,“ dodala Petra Kolínská.

Zdroj: iHNed.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *