Pondělí 21. září. Svátek má Matouš.
Sazby hypoték září 2020

Budou sazby hypoték klesat nebo růst?

Během srpna došlo k dalšímu drobnému poklesu nabídkových sazeb hypoték. Průměrná nabídková sazba měřená indexem GOFI70 meziměsíčně klesla z červencových 2,11 % na 2,07 %. Z monitorovaných 14 bankovních poskytovatelů hypoték své sazby snížila Sberbank a k meziměsíčnímu poklesu GOFI indexu pomohlo i zlevnění v bance Creditas, které přišlo až v závěru července.

Celá zpráva →

Jak požádat o oddlužení

Konec insolvenčních prázdnin: Jak na povolení oddlužení?

Insolvenční prázdniny, které přinesl dlužníkům tzv. Lex Covid Justice, skončily spolu s těmi letními. Zatímco do 31. srpna to nebylo možné, nyní již může věřitel na dlužníka podat insolvenční návrh. Jaké podmínky musí dlužník splnit, pokud chce požádat soud o povolení oddlužení?

Celá zpráva →

Koronavir na hypotečním trhu

Na co ukázal koronavir na realitním trhu?

Koronavirová epidemie sice ještě neskončila a v Česku právě nastupuje druhá vlna. I tak ale půlroční zkušenost s koronavirem, zavřenými hranicemi i zastavenou ekonomikou a dalšími protiepidemickými opatřeními poukázala na některé změny, které se na realitním trhu udály.

Celá zpráva →

Aktuální sazby hypoték září 2020

Aktuální sazby hypoték: Konec moratoria se blíží, sazby stagnují

Úrokové sazby hypoték si vybírají zasloužené volno a stagnují. V současné době není ani důvod, aby hypoteční sazby dál klesaly. Blíží se konec období odkladů splátek a banky vyčkávají, zda se zvýší počet klientů, kteří nebudou schopni splácet hypotéky. Úplně růžově nevypadá ani vývoj tuzemské ekonomiky.

Celá zpráva →

Poplatek za předčasné splacení

Jak banky počítají poplatek za předčasné splacení?

Rozdíly mezi bankami a spořitelnami jsou veliké. Některé si za předčasné splacení hypotečního úvěru účtují několik stokorun, jinde jdou částky za předčasné splacení do desetitisíců. Co je příčinou takových rozdílů a mají poskytovatelé na účtování tak vysokých poplatků nárok? 

Celá zpráva →

Nový stavební zákon nyní projedná vláda

Nový stavební zákon schválila vláda. Elektronické podání vlastníkům sítí má fungovat už příští rok

Na doporučení Legislativní rady vlády schválila vláda v minulém týdnu nový stavební zákon. Nyní návrh zamíří do Poslanecké sněmovny.

Celá zpráva →

pokuty u hypoték

Jaké jsou časté pokuty u hypoték? A na co si dávat pozor?

Při porušení podmínek hypotéky popsaných ve smlouvě může banka požadovat zaplacení pokuty či dalších poplatků. Zaplatit můžete například za nevyčerpání celé hypotéky, při prodlení s měsíční splátkou nebo při předčasném splacení hypotéky mimo období fixace. Přečtěte si, kolik v různých situacích zaplatíte.  

Celá zpráva →

pronajímaný byt změní majitele

Co se stane, když pronajímaný byt najednou změní majitele?

Při pronájmu bytu se to může stát. Byt změní majitele, ať už prodejem, darováním nebo dědictvím. Starý majitel se vymění za nový. Znamená to, že se musí vyměnit i nájemník za nového?

Celá zpráva →

změnit dodavatele elektřiny a plynu

Proč se na sklonku léta vyplatí změnit dodavatele elektřiny a plynu?

Zejména lidé, kteří vytápí elektřinou a zemním plynem, mohou změnou dodavatele ušetřit tisíce korun ročně. Změna trvá zpravidla tři měsíce – proto je na sklonku léta čas zamyslet se nad účty za energie.

Celá zpráva →

byty - dům - novostavba

„Podpultovky“ na pražském trhu

Investice do nemovitostí chce větším i menším zájemcům usnadnit technologická společnost. Pomocí automatického algoritmu i manuální kontroly jednotlivých nemovitostí má vytipovat vhodné možnosti k investicím. Podle společnosti Flat Zone jsou zveřejňované inzeráty v řadě případů chybné či zavádějící. Právě tomu chce svou službou „Podpultovky“ přecházet.

Celá zpráva →