Úterý 18. února. Svátek má Gizela.
Hypotéky úrokové sazby únor 2020

Aktuální sazby hypoték: Tříprocentní hranice opět pokořena. Co bude dál?

Hypoteční úvěry v novém roce dál zdražují. Hypoteční banka se jako první odhodlala zvýšit úrokové sazby hypoték s fixací na tři a pět let opět nad tři procenta. Ostatní banky i přes vyšší sazby tříprocentní hranici zatím odolávají. Co bude dál?

Celá zpráva →

předmanželská smlouva a nemovitost

Ochrana majetku: Manželské smlouvy nabývají na oblibě

Jakmile dva uzavřou manželství, veškerý majetek a dluhy nabývají do společného jmění. Protože právě nemovitosti patří mezi nejhodnotnější majetek, který řada lidí ve svém životě získává, nabízí se úvaha, zda pro nabývání nemovitostí nesjednat odchylný režim.

Celá zpráva →

realitní bublina v čr

Ceny bytů, majetková nerovnost a dekrety na hypotéku

Lednový týdeník Ekonom z ledna letošního roku na své titulní straně nese titulek „Drahé bydlení: Jak přežít bublinu na realitním trhu“. „Kombinace několika faktorů vynesla ceny nemovitostí v řadě míst do nevídaných výšek,“ uvádí téma editorial.

Celá zpráva →

Darování nemovitosti: odvolání a odmítnutí daru

Darování nemovitosti: odvolání a odmítnutí daru

Darování nemovitosti je štědrý dárek. Nejčastěji darujeme nemovitost svým dětem, manželce či manželovi, případně rodičům. Za jakých podmínek může obdarovaný darovanou nemovitost odmítnout? A kdy můžeme požadovat, aby nám dar vrátil, protože třeba nejsme spokojení, jak se k nemovitosti obdarovaný chová?

Celá zpráva →

darování nemovitosti

Darování nemovitosti jako alternativa dědického řízení

Darování nemovitosti dětem je levnější i jednodušší než sepisování závěti a následné vypořádání dědického řízení. Jaké povinnosti má dárce a jaké obdarovaný a na co si dát pozor?

Celá zpráva →

Hypoteční bublina 2020

Zdražování nemovitostí nekončí. Podle ČNB má řešení v rukou stát

Tržní ceny nemovitostí v tuzemsku neustále rostou. Česká národní banka (ČNB) se rozhodla tento problém řešit regulací hypotečních úvěrů. Jak se zdá, tak ani to zatím nestačí – Češi si na bydlení stále půjčují. Jak je to možné a dá se skutečně český hypoteční trh úspěšně a zdravě regulovat?

Celá zpráva →

Cena vody 2020

Voda zdražila. Od ledna domácnosti stáčí kubík za 94 korun

Vodné a stočné v řadě českých měst a obcí od ledna 2020 podražilo. V průměru české domácnosti platí 94 korun za kubík. V květnu by ale voda měla mírně zlevnit díky snížení sazby DPH.

Celá zpráva →

Bytová výstavba a nedostatek bydlení

Nedostatek bydlení: zátěž pro ekonomiku i sociální rozbuška

Problémy s nedostatečnou bytovou výstavbou trápí mnohá města a oblasti takřka po celém světě, tvrdí analýza.

Celá zpráva →

Fincentrum Hypoindex rok 2019

Fincentrum Hypoindex 2019: Regulace srazila hypoteční trh o pětinu

Hypoteční trh se po celý loňský rok vyrovnával s přísnější regulací ČNB a zaznamenal nejhorší výsledky za posledních pět let. Objem poskytnutých hypoték se propadl téměř o 17 procent a počet dokonce o více než pětinu. Průměrná úroková sazba vázaná na objem dosáhla 2,68 procenta.

Celá zpráva →

Fincentrum Hypoindex prosinec 2019

Fincentrum Hypoindex prosinec 2019: Sazby se stabilizují, zájem o hypotéky opadá

Pokles úrokových sazeb hypotečních úvěrů se v prosinci téměř zastavil. Rok 2019 zakončil hypoteční trh s průměrnou úrokovou sazbou podle ukazatele Fincentrum Hypoindex 2,34 procenta. Objemy i počty poskytnutých hypoték klesají.  

Celá zpráva →