Středa 18. října. Svátek má Lukáš.

Energetické štítky. Další krok k úsporám energií

Podle nové normy budou muset být od nového roku všechny novostavby vybaveny tzv. energetickými štítky. Kupující bude mít konečně přehled, kolik případně zaplatí za vytápění kupované nemovitosti.

Celá zpráva →

Prodloužit si stavební spoření? Pozor na poplatky!

Koncem roku řada klientů stavební spořitelen řeší dilema: Mají si zvýšit cílovou částku, nebo smlouvu vypovědět a založit novou? V naprosté většině případů se vyplatí spíše druhá varianta. Proč?

Celá zpráva →

Nechte si práci řemeslníků zaplatit od pojišťovny

Pojišťovny stále častěji začínají nabízet zajištění odborné pomoci v případě havárie v domácnosti - bezplatně. Zdarma však není zdaleka všechno.

Celá zpráva →

Hypotéka bez doložení příjmů: Připlatíte si!

Máte důvod nesdělit bance výši vašeho příjmu? Pak se připravte na dvě věci: Nedostanete tak vysokou hypotéku a budete se muset smířit s vyšším úrokem. Jaká je aktuální nabídka bank hypoték bez doložení příjmů?

Celá zpráva →

Začíná zima. Pozor na úrazy! Hlavně před vaším domem

Jste vlastníkem nemovitosti? K vlastnictví se vztahují jednak práva, ale také povinnosti. Kdo odpovídá za úklid chodníku před vaším domem? A případné úrazy?

Celá zpráva →

Snižování sazeb hypoték Komerční banky

Komerční banka s platností k dnešnímu dni snížila úrokové sazby hypoték... ovšem zdaleka ne všechny. Jednoleté fixace naopak zdražila. Jaké úrokové sazby nabízí aktuálně ostatní hypoteční banky?

Celá zpráva →

Jak se bude vyvíjet cena plynu a elektřiny v roce 2009?

I přesto, že distributoři elektrické energie již vyložily své karty na stůl, neznamená to, že by společnosti nemohly s cenami v průběhu roku i nadále hýbat...

Celá zpráva →

Chcete koupit byt? Nespěchejte!

Ceny bytů až dosud jen rostly. Nyní by mohlo dojít k dlouho očekávanému obratu a byty by se mohly stát dostupnějšími. Ve prospěch snižování cen hovoří celá řada faktů. Kdy může výprodej bytů začít?

Celá zpráva →

Spotřebitelské úvěry a půjčky můžete splatit také hypotékou

Ztrácíte přehled o svých závazcích. Řešením může být překrytí všech dluhů jediným a začít od začátku. Pokud máte k dispozici nemovitost, konsolidovat lze i hypotékou. Ta je sice levnější, ale...

Celá zpráva →

Vyplatí se stěhovat za prací?

Ekonomové a politici radí: Za vyšší mzdou se stěhujte! Není to ale jen tak. V Praze získáte sice vyšší mzdu, ale zaplatíte také vyšší nájem. Vyplatí se za prací do Prahy přestěhovat? A je lepší platit hypotéku, nebo si pronajmout byt?

Celá zpráva →