Středa 18. července. Svátek má Drahomíra.

Průvodce přiznáním k dani z nemovitostí

Konec měsíce se kvapem blíží a tím pádem také termín pro podání přiznání k dani z nemovitostí. Na koho se tato povinnost vztahuje a jak přiznání vyplnit?

Celá zpráva →

Získá stavební spoření převahu nad hypotékami?

Stavební spoření, nebo hypotéka? Tuto otázku řeší každý, kdo potřebuje získat úvěr na vlastní bydlení. A stále častěji volba padá na stavební spoření... budou stavební spořitelny financovat bydlení více než hypoteční banky?

Celá zpráva →

Bedřich Skalický: Letos může skončit až 30 % realitek

O aktuální situaci na realitním trhu, o cenách nemovitostí a plánech České komory realitních kanceláří (ČKRK) hovoří Bedřich Skalický, prezident ČKRK a předseda představenstva Realitní společnosti České spořitelny.

Celá zpráva →

Nejvíce hypoték ztratila Česká spořitelna

Kolik banky poskytly v loňském roce hypoték? A jaký byl jejich objem? Zeptali jsme se přímo bank. Vše nasvědčuje poklesu trhu. Kdo ze zmenšujícího se koláče ukrojil nejvíce? A jak banky odhadují hypoteční trh v letošním roce?

Celá zpráva →

Kolaudace? Stavební povolení? Není třeba

Kolaudace jako nutná podmínka k nastěhování do nově dokončeného domu nebo bytu? Ne tak úplně. Novela stavebního zákona s sebou přinesla výrazné zjednodušení celého procesu schvalování stavby a jejího následného převedení do užívání.

Celá zpráva →

Odborníci: Ceny bytů klesnou… ale kterých?

O cenách realit se píše mnohé. Půjdou nahoru, nebo dolů? Oslovili jsme ty nejpovolanější - banky, které na nemovitosti půjčují, developery a realitní kanceláře, které je prodávají, a nezávislé analytiky. Jak se jejich předpovědi liší? Jaké nemovitosti zlevní?

Celá zpráva →

Hypoindex prosinec 2008: Hypotéky znovu podražily

Průměrné úrokové sazby hypoték se s koncem roku opět vydaly vzhůru. Nečekaný skok předvedly zejména hypotéky s jednoletou dobou fixace, které atakovaly dokonce 6procentní hranici.

Celá zpráva →

Daň z nemovitosti: Novinky pro rok 2009

S platností k 1. 1. 2009 dochází k novelizaci zákona o dani z nemovitostí. Vzhledem k tomu, že časová posloupnost při placení daně z nemovitostí je opačná než u daní z příjmu a podobných - daň se platí dopředu - týkají se přijaté změny již letošního daňového přiznání. Čeho se navrhované změny týkají?

Celá zpráva →

Houpačka - dům a peníze (USD, dolar)

Stát zadotuje mladým hypotéky

Úrokové sazby hypoték vzrostly. Pro mnoho lidí se tím stávají nedostupné. Naopak pro mladé se otevírá nová cesta - úroková dotace k hypotéce. Kdo na ni má nárok? A je to skutečně taková „výhra“?

Celá zpráva →

Prodáno - sold - na prodej - for sale

Co se stane s cenami bytů?

Je na trhu s byty cenová bublina? Budou byty ještě dražší nebo zlevní? Takové otázky se objevují často. Při hledání odpovědi a vytváření odhadů budoucího vývoje je možné použít uvažování čtyř faktorů rovnice směny.

Celá zpráva →