Neděle 15. července. Svátek má Jindřich.

Kdo zvítězí v soutěži o nejbizarnější dům? Hlasujte

Časopis Dům a zahrada vyhlásil již druhý ročník soutěže Pecka roku. V jejím pod titulu by také mohlo být: "Soutěž o neulítlejší stavbu roku České republiky". Startovní pole je, světe div se, patřičně nabité.

Celá zpráva →

Vánoce aneb Vejce vejci

Vánoční zvyky si jsou podobné jako vejce vejci. Ovšem křepelčí vajíčko s vajíčkem varana komodského. Někde naděluje dárky Ježíšek, jinde Santa Klaus, ještě jinde čarodějnice... někde děti dostávají dárky na Štědrý den, jinde o den později, ještě jinde na Nový rok nebo dokonce až na Tři krále...

Celá zpráva →

Manfred Koller: Z finanční krize vyjdeme vítězně

Finanční krize dopadá postupně na všechny oblasti. Jakým způsobem se projeví ve stavebním spoření? Manfred Koller, místopředseda představenstva ČMSS, je optimista. Co největší česká stavební spořitelna chystá? A jak si chce udržet své prvenství?

Celá zpráva →

Tržní nájemné… další město s růstem přes 50 %!

Nájemné má tendenci růst. Znatelné je to zejména v některých lokalitách, kde se zvýšilo i o více než 50 %. Jsou však i města, kde nájemné klesá. Ne sice až tak výrazně, ale přeci. A jak se bude nájemné vyvíjet dál?

Celá zpráva →

Jak pojistit rozestavěnou stavbu?

I když v době zimních radovánek se zdá být téma „pojištění rozestavných staveb“ jako méně aktuální, investoři, kteří se chystají na jaře zahájit výstavbu rodinného domu, prožívají již dnes naplno přípravy k tomuto kroku. A kromě nákupu pozemku, přípravy projektu, stavebního a územního řízení a zajištění financování výstavby tohoto domu je určitě dobré myslet i na jeho pojištění.

Celá zpráva →

Tomáš Pardubický: Zásoba bytů k prodeji se sníží

Developeři jsou první linií, kterou ohrožuje horší přístup k bankovním úvěrům. Odkládají nové projekty a mnohdy přistupují ke snižování cen. Jak se bude trh s byty a developerské projekty vyvíjet dál? V rozhovoru odpovídá Tomáš Pardubický, generální ředitel společnosti FINEP Holding.

Celá zpráva →

Hypoindex listopad 2008: Další propad úrokových sazeb

Úrokové sazby poskytnutých hypoték také v listopadu zaznamenaly pokles. Stále se propadá také průměrná částka poskytnuté hypotéky. Listopad byl v tomto směru třetím nejslabším měsícem roku.

Celá zpráva →

Spoluvlastnictví. Co dělat, když dohoda nepřipadá v úvahu?

Při nakládání se věcí ve společném vlastnictví by se mělo v ideálním případě vycházet s dohody mezi všemi spoluvlastníky. Co když vůle ke společné dohodě chybí a dohoda nepřipadá v úvahu? Potom nezbývá, než se řídit platnými právními předpisy.

Celá zpráva →

Peníze - růst cen - šipka - ceny rostou

Ceny bytů: V Brně již klesají, Praha stagnuje…

Současná situace na trhu nahrává poklesu cen bytů. A k tomu také pomalu dochází. Ceny v Praze stagnují a Brno zaznamenává dokonce pokles. Zato levné lokality zažívají nebývalý boom.

Celá zpráva →

Kolik ve skutečnosti stojí vyřízení hypotéky?

Žádost o hypotéku a její zpracování. To není pouze tzv. "poplatek za vyřízení". S touto položkou náklady na vyřízení úvěru zdaleka nekončí. Počítejte s nimi a nenechte si zkazit radost z nového bydlení.

Celá zpráva →