Čtvrtek 21. června. Svátek má Alois.

Regulace nájemného a jeho důsledky

Regulované nájemné má snížit dopad vysoké ceny bydlení. Jeho důsledek je ale opačný - zvyšuje cenu bydlení pro všechny, kteří nemají možnost bydlení v bytě s regulovaným nájmem. Jak je to možné?

Celá zpráva →

Hypoteční banky utahují kouhoutky a zvyšují úrokové sazby

Pokles úrokových sazeb z přelomu srpna a září je již historií. Situace na finančních trzích tlačí úrokové sazby úvěrů zpátky směrem nahoru. Stále obtížnější je také získání hypotéky ve výši 100 % odhadní ceny pořizované nemovitosti.

Celá zpráva →

Developeři: Zlevňovat se nebude

Ceny nemovitostí rostly bez přerušení několik let. První zaškobrtnutí zaznamenaly na jaře a v létě letošního roku - vždy se ale opět vzpamatovaly a zamířily vzhůru. V dobách „hypoteční a realitní“ krize by mohlo dojít k obratu. Spoléhat ale na něj nelze.

Celá zpráva →

Koupě bytu v novostavbě. Ano, nebo ne?

Přemýšlíte o koupi bytu a ve vaší cenové relaci máte na výběr mezi novostavbou a starším bytem. Rozhodnutí však nemusí být vůbec tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát.

Celá zpráva →

Regulaci nájemného? Zrušit!

Stát reguluje výši nájemného v některých bytech. V jiných je nájem zcela volný. Poškozeni jsou tím nejen majitelé regulovaných bytů, ale i zájemci o nájemní bydlení. K čemu vede regulace nájmů a proč by ji měl stát zrušit?

Celá zpráva →

Smrtí dlužníka povinnost splácet hypotéku nekončí. Ani pro dědice

Hypotéku mohou čerpat jak jednotlivci, tak manželské, ale i nesezdané páry. V případě nenadálé smrtí jednoho z dlužníků však povinnost splácet hypotéku nekončí. Jak v takovém případě postupovat a jak se pro tyto případy dopředu zajistit?

Celá zpráva →

Hypoteční banky v cílové rovince

Hypoteční banky za uplynulé tři čtvrtletí poskytly hypotéky v celkovém objemu převyšujícím 136 miliard Kč. Konec roku je již na dohled a banky vyrážejí do závěrečného spurtu. Ministerstvo pro místní rozvoj očekává, že by se letos mohla celková částka úvěrů vyšplhat na 180 miliard korun.

Celá zpráva →

Zruší stát výběr daně z převodu nemovitostí?

Daň z převodu nemovitostí je jednou z daní majetkových, nad jejichž oprávněností se nejvíce diskutuje. Čas od času se vynoří návrhy na její zrušení. Můžeme v tomto směru očekávat nějaké změny?

Celá zpráva →

Přehlídka vítězů architektonické soutěže Stavba roku 2008

Renomovaná soutěž Stavba roku zná již své letošní vítěze. V přehlídce kvalitní tuzemské architektury se utkalo celkem 61 staveb, z nichž pět se může od nynějška pyšnit titulem Stavba roku 2008. Vyhlášena byla mimo jiné také Cena veřejnosti.

Celá zpráva →

Jak snadno přijít o 100 000 korun

Přemýšlíte o koupi nemovitosti? Buďte opatrní. Hnedka prvním podpisem můžete přijít o desítky tisíc korun a nebude se jednat o žádný podvod. Viníkem může být pouze vaše neopatrnost, ale také netrpělivost.

Celá zpráva →