Neděle 15. července. Svátek má Jindřich.

Realitní trh stále v hledáčku investorů

Developerské společnosti hledají další cesty rozvoje. FINEP HOLDING prostřednictvím své dceřiné společnosti CEEFM nabízí movitějším klientům možnost investovat do nemovitostí. Jak tato služba funguje a je vůbec vhodná doba pro investice do realit?

Celá zpráva →

Mince v písku - GBP

Potřebujete peníze na bydlení? Půjčí vám kde kdo…

Pořídit si nové nebo opravit staré bydlení vyžaduje spoustu peněz. Kde je vzít? Je to snadné. Stačí se porozhlédnout a uvidíte spoustu natažených rukou nabízejících „řešení vašich potřeb“. Kam ale sáhnout? Pro hypotéku, pro stavební spoření, nebo se porozhlédnout ještě jinde?

Celá zpráva →

Krize prověřila u bank schopnost rychlé reakce

Volali jste někdy na zákaznickou linku bank, případně jste žádali o odpověď elektronicky? I kvalita této komunikace může leccos prozradit o tom, jak si banky váží svých klientů. Agentura STEM/MARK na toto téma zpracovala rozsáhlý průzkum a nyní prezentovala jeho výsledky.

Celá zpráva →

Nová komora realitních kanceláří chce být katem garážových realitek

Česká komora realitních kanceláří začíná aktivně působit na českém realitním trhu. Za cíl si dala očistit trh od "garážových realitek" a zvýšit kvalitu poskytovaných služeb. Postupně také představuje nástroje, kterými toho chce dosáhnout.

Celá zpráva →

Chcete hypotéku bez poplatku za zpracování?

Ještě před půl rokem trvale bez poplatku nabízela hypotéky pouze mBank. Nyní již je situace o mnoho lepší. Část bank tento poplatek snížila, část od jeho vybírání upustila úplně. Máme tedy důvod k oslavě?

Celá zpráva →

Výhodná koupě? Pozor na věcné břemeno

Koupí nemovitosti s se sjednaným věcným břemenem můžete ušetřit hromadu peněz. Vyplatí se to? A jak funguje statut věcného břemene?

Celá zpráva →

Hypotéky v České republice v porovnání s Evropou

Kolik hypoték si bereme v porovnání s ostatními státy EU? Jsme hodně zadlužení? Jakým úrokovým mírám dávají přednost naši sousedé? A může dojít ke sjednocení evropského hypotečního trhu?

Celá zpráva →

Stavební spoření pro děti. Proč ano, proč ne?

Uzavřením stavebního spoření můžete svému dítěti pořídit pěkný dárek a navíc na poplatcích ušetříte až tisíce korun. Což se rozhodně vyplatí. Stejně tak se ale vyplatí popřemýšlet, zda se v budoucnu nebude jednat o dar spíše danajský.

Celá zpráva →

USA: Rekordní pád cen nemovitostí. Vhodný čas pro nákup?

V USA velmi sledovaný index cen bydlení společnosti The Standard & Poor's ukázal, že ceny nemovitostí ve 20 amerických městech poklesly za poslední rok o rekordních 16,3 %. Jde o nejhorší recesi na trhu nemovitostí v posledních desetiletích. Znamená to, že je ideální doba pro investice do bydlení v USA?

Celá zpráva →

Jak urychlit čerpání hypotéky?

Průměrná doba vyřízení hypotéky se stále více zkracuje. Nicméně dobu některých procesů není banka schopna ovlivnit. Přesto existuje způsob, jak si cestu k penězům výrazně zkrátit.

Celá zpráva →