Pondělí 16. července. Svátek má Luboš.

Jak urychlit čerpání hypotéky?

Průměrná doba vyřízení hypotéky se stále více zkracuje. Nicméně dobu některých procesů není banka schopna ovlivnit. Přesto existuje způsob, jak si cestu k penězům výrazně zkrátit.

Celá zpráva →

Vybavení bytu na spotřebitelský úvěr

Nezbyly vám peníze na vybavení bytu či domu. Řešením může být spotřebitelský úvěr. Jak si vybrat ten nejlevnější a na co si dát při výběru pozor?

Celá zpráva →

Stavíme dům na hypotéku

Chcete stavět dům a financovat ho hypotékou? A víte, jaké doklady po vás bude banka požadovat, jakým způsobem celý proces probíhá, jak úvěr čerpat a jak se zachovat, když překročíte rozpočet?

Celá zpráva →

PANEL… aby panelové domy nespadly

Panelová sídliště věnčí periferie naprosté většiny českých měst. Mnohdy se zahlodávají i hluboko do jejich center. A životnost panelových domů pomalu končí. Lze prodloužit ale rekonstrukcí - a tu pomůže zaplatit stát v programu PANEL. A jsou i další dotace.

Celá zpráva →

Hypotéky s pětiletou fixací jsou nyní nejoblíbenější. Proč?

Rozdíl mezi jednoletou a pětiletou fixací v srpnu již přesáhl 3 desetiny procentního bodu a dále se zvětšuje. Ještě před pár měsíci byla situace přesně opačná. Nejedná se o signál dlouhodobějších změn ve vývoji úrokových sazeb?

Celá zpráva →

Byt jako investice: Vyhněte se Praze, zamiřte do Teplic!

Koupit byt a pronajímat ho... zdánlivě se jedná o jednoduchý způsob výdělku. Je ale třeba koupit levný byt a draze ho pronajmout. Kde hledat? V Praze je šance na dobrou koupi mizivá, zato Teplice jsou plné příležitostí. A jsou i jiné vhodné lokality.

Celá zpráva →

Co všechno eviduje katastr nemovitostí? A jak si o data zažádat?

V Evropské unii existuje stát, který dosud neměl centrální katastr nemovitostí. Který to je? Česká republika určitě ne. Ten český již funguje přes 40 let.

Celá zpráva →

Nájemné… za půl roku vzrostlo i o 50 %!

Růst nájemného je nezadržitelný. Zejména v některých oblastech. Kde byl před půl rokem nájem mezi nejnižšími, je dnes o polovinu vyšší. Růst nájemného o desítky procent není výjimkou...

Celá zpráva →

Jak si odečíst zaplacené úroky z úvěru z daní?

Zdají se vám současné splátky hypoték příliš vysoké? Existuje několik způsobů, jak zatížení svého rodinného rozpočtu zmírnit. Jedním z nich je možnost snížení daňového základu o zaplacené úroky z úvěrů na bydlení.

Celá zpráva →

Zruší se státní příspěvek stavebního spoření?

Stát se v roce 1998 unáhlil. Podlehl lobby stavebních spořitelen a nasliboval štědrou státní podporu. Od té doby hledá cestu, jak z ní ven... a jak ulevit napnutému státnímu rozpočtu. Podaří se mu to tentokrát?

Celá zpráva →