Čtvrtek 17. ledna. Svátek má Vladislav.

Jak se budou vyvíjet úrokové sazby hypoték?

Úrokové sazby hypoték se na přelomu roku opět vydaly směrem vzhůru. Jak dlouho se tento trend udrží? Součástí textu jsou také prognózy jednotlivých bank.

Celá zpráva →

Zájem o úvěry klesá. Počet nesplácených však vzrostl

Objem nově poskytnutých úvěrů klesá. Avšak podíl nesplacených úvěrů v posledním měsíci loňského roku vzrostl o 7,2 %. Problémy mají především klienti splácející spotřebitelské úvěry, nicméně zhoršení se nevyhnulo ani těm s úvěry na bydlení.

Celá zpráva →

Rodinný dům jednoznačně vede

Bytová výstavba loni klesla. Méně bytů se zahájilo i dokončilo. Jen jediné kategorii se výrazně dařilo - výstavbě rodinných domů. Jaké jsou trendy v bytové výstavbě?

Celá zpráva →

Recenze: Hypotéka po webu

Hypoteční banka tento týden spustila novou Hypotéku po webu. V čem se liší od předchozích internetových projektů prodeje hypoték Hypoteční banky? Komu a za jakých okolností se vyplatí? Na pobočce sice zaplatíte více... ale hypotéka vás vyjde levněji.

Celá zpráva →

Hypoindex leden 2009: Hypoteční banky zažily velmi "dietní" měsíc

Zájem o hypotéky rapidně klesá. Banky v lednu poskytly méně než 3 000 úvěrů. Navíc úrokové sazby pokračují v trendu z konce loňského roku a neustále rostou. Obrat zdá se zatím v nedohlednu. Oživení hypotečního trhu nepřináší ani expanzivní měnová politika České národní banky.

Celá zpráva →

Boj s krizí: Budou banky hostit neplatiče?

Dobrá zpráva pro neplatiče hypotečních úvěrů. Banky jim nebudou muset nemovitost prodat nad hlavou - budou si ji moci ponechat a z neplatiče udělat nájemníka. Ale... budou o to mít banky zájem? (Aktualizováno 17:50)

Celá zpráva →

Čerpání hypotéky? Ale až po splnění podmínek

Vyřízení hypotéky probíhá v několika krocích. V závislosti na tom, jak rychle jste schopni bance doložit potřebné dokumenty, tak rychle bude probíhat samotné vyřízení. Na základě jakých dokumentů vám banka umožní čerpání?

Celá zpráva →

Dražba – hrozba pro neplatiče i nástroj dobrého prodeje?

Dražba... pro někoho příležitost levně koupit, pro jiného draze prodat. A pro lidi s potížemi se splácením hypotéky poslední instance v řízení s bankou. Jak se vyvíjí počet dražeb v České republice? Krize začala už dávno...

Celá zpráva →

Hypoteční barometr. Splácí klienti své úvěry včas?

Denní tisk se jen hemží zprávami o nadcházející hosporářské krizi a hromadném propouštění zaměstnanců. Což se řadě případů nevyhnutelně projeví v poklesu příjmů domácnosti a tedy schopnosti splácet své závazky. Zaznamenaly hypoteční banky mezi svými klienty zvýšené riziko možného nesplácení úvěrů? Jak na stávající situaci na trhu reagují?

Celá zpráva →

Úvěry ze stavebního spoření: Kdo a kolik čerpá?

Stavební spořitelny poskytly v loňském roce dvakrát více úvěrů než hypotéky. Kdo je jejich klientem? A jaké úvěry klienti stavebních spořitelen čerpají nejčastěji a v jaké výši? Na úvěr dosáhnou děti i důchodci.

Celá zpráva →