Neděle 24. února. Svátek má Matěj.

Splasknutí nemovitostní bubliny… co přinese?

Spekuluje se o „realitní bublině“. Některé odhady předpovídají až třetinový pokles cen nemovitostí. Co ale může způsobit splasknutí cenové bubliny na realitním trhu? Kde všude se pokles hodnoty bytů a domů projeví?

Celá zpráva →

Nájemné v roce 2008: Růst o 70 % i pokles o 15 %

Jste nájemníky? Nebo naopak pronajímáte byt? Pak vězte, že nájemné ve vašem okolí mohlo vzrůst téměř o 70 %, nebo naopak poklesnout o bezmála 15 %. Kde majitelé bytů zvyšovali nájemné nejvíce a kde je nájemníci přiměli ustoupit ze svých nároků?

Celá zpráva →

Alfa a omega stavebního spoření: Cílová částka

Plánujete uzavření smlouvy o stavebním spoření? Dopředu byste si měli rozmyslet plánovanou výši úvěru případně dobu spoření. Jedná se o rozhodující parametry pro správné nastavení cílové částky.

Celá zpráva →

Ceny bytů v roce 2008: Levné zdražily, drahé zlevnily

V uplynulém roce skutečně došlo k poklesu cen bytů. V Praze, nejdražší lokalitě, klesly meziročně ceny o 3 %. Pokles se dotkl sedmi z deseti nejdražších měst v republice. Zato v levných lokalitách došlo i k více než 50% zdražení bytů! Budou ceny bytů klesat i letos?

Celá zpráva →

Pojišťovna AXA představila pojištění DOMOVa. Co nového přináší?

Finanční skupina AXA se snaží prorazit také na trhu neživotního pojištění. Poslední novinkou je pojištění nemovitostí a domácnosti - DOMOV. Má čím zaujmout?

Celá zpráva →

Stavební spoření… přiznaná státní podpora klesá

Stavební spořitelny vyhlásily rok 2008 za rekordní. Poskytly nejvíce úvěrů v historii. Meziročně uzavřely i více smluv o stavebním spoření - přesto celková přiznaná státní podpora klesá. Stát ušetřil 750 mil. Kč.

Celá zpráva →

Jak se budou vyvíjet úrokové sazby hypoték?

Úrokové sazby hypoték se na přelomu roku opět vydaly směrem vzhůru. Jak dlouho se tento trend udrží? Součástí textu jsou také prognózy jednotlivých bank.

Celá zpráva →

Zájem o úvěry klesá. Počet nesplácených však vzrostl

Objem nově poskytnutých úvěrů klesá. Avšak podíl nesplacených úvěrů v posledním měsíci loňského roku vzrostl o 7,2 %. Problémy mají především klienti splácející spotřebitelské úvěry, nicméně zhoršení se nevyhnulo ani těm s úvěry na bydlení.

Celá zpráva →

Rodinný dům jednoznačně vede

Bytová výstavba loni klesla. Méně bytů se zahájilo i dokončilo. Jen jediné kategorii se výrazně dařilo - výstavbě rodinných domů. Jaké jsou trendy v bytové výstavbě?

Celá zpráva →

Recenze: Hypotéka po webu

Hypoteční banka tento týden spustila novou Hypotéku po webu. V čem se liší od předchozích internetových projektů prodeje hypoték Hypoteční banky? Komu a za jakých okolností se vyplatí? Na pobočce sice zaplatíte více... ale hypotéka vás vyjde levněji.

Celá zpráva →