Středa 12. prosince. Svátek má Simona.

Jak se bude vyvíjet cena plynu a elektřiny v roce 2009?

I přesto, že distributoři elektrické energie již vyložily své karty na stůl, neznamená to, že by společnosti nemohly s cenami v průběhu roku i nadále hýbat...

Celá zpráva →

Chcete koupit byt? Nespěchejte!

Ceny bytů až dosud jen rostly. Nyní by mohlo dojít k dlouho očekávanému obratu a byty by se mohly stát dostupnějšími. Ve prospěch snižování cen hovoří celá řada faktů. Kdy může výprodej bytů začít?

Celá zpráva →

Spotřebitelské úvěry a půjčky můžete splatit také hypotékou

Ztrácíte přehled o svých závazcích. Řešením může být překrytí všech dluhů jediným a začít od začátku. Pokud máte k dispozici nemovitost, konsolidovat lze i hypotékou. Ta je sice levnější, ale...

Celá zpráva →

Vyplatí se stěhovat za prací?

Ekonomové a politici radí: Za vyšší mzdou se stěhujte! Není to ale jen tak. V Praze získáte sice vyšší mzdu, ale zaplatíte také vyšší nájem. Vyplatí se za prací do Prahy přestěhovat? A je lepší platit hypotéku, nebo si pronajmout byt?

Celá zpráva →

Hypoindex říjen 2008: O stupínek níže. Na jak dlouho?

Některé banky úrokové sazby výrazně zvýšily. Jiné je o velký díl snížily. V součtu FINCENTRUM HYPOINDEX vykazuje mírný pokles sazeb. Dlouho ale nevydrží... kdy se sazby hypoték opět obrátí k růstu?

Celá zpráva →

Pojištění k úvěru vybírejte s rozmyslem

Pořízení bytu či domu na úvěr zpravidla znamená závazek na velkou část života. A život s sebou přináší nečekané události. Proti jejich následkům se lze pojistit. Pojištění ale neznamená vždy jistotu! Je třeba dobře vybírat.

Celá zpráva →

Ceny domů a bytů na Slovensku klesají. O kolik?

Slovensko je oblíbenou destinací českých turistů a milovníků hor. Ceny nemovitostí na Slovensku začínají po dlouhé době klesat. Což takhle pořídit si bydlení pod Tatrami?

Celá zpráva →

Recenze: Rychloúvěr Modré pyramidy

Modrá pyramida připravila pro své klienty novinku. Úvěr, který schválí (nebo zamítne) do 24 hodin. Je úvěr skutečně tak rychlý? A jakou cenu musí klient za rychlost zaplatit?

Celá zpráva →

Lubor Žalman: Ceny nemovitostí klesnou

Raiffeisenbank v nedávné době citelně zdražila a omezila hypoteční úvěry. Proč tomu tak je? „Očekáváme pokles cen nemovitostí,“ říká Lubor Žalman, předseda představenstva a generální ředitel Raiffeisenbank.

Celá zpráva →

Výhody a nevýhody koupě staršího bytu

O výhodách bydlení v novostavbě jsme psali před nedávnem. Jaké vlastnosti má bydlení ve starších bytech? Co lze považovat za výhodu, a na co si dát při jeho koupi naopak pozor?

Celá zpráva →