Úterý 25. září. Svátek má Zlata.

Tomáš Halla: Nechceme prodávat hypotéky v supermarketech

O změně obchodní strategie, obchodních výsledcích, vývoji úrokových sazeb a ohlasech na Ideální hypotéku hovoří v rozhovoru Tomáš Halla, ředitel odboru úvěry na bydlení a podnikání České spořitelny.

Celá zpráva →

První nemovitostní fond padl: Smůla, nebo špatná strategie?

Před týdnem 1. nemovitostní OPF Realtia společnosti REALTIA prodal svou jedinou nemovitost. Pak došlo k tomu, co většina lidí očekávala: Fond ukončí svou činnost. Proč? A jak jsou na tom ostatní nemovitostní fondy?

Celá zpráva →

Hypoteční banky se pustily do snižování úrokových sazeb

Se snižováním úrokových sazeb se doslova roztrhl pytel. Konečně. O jak velké úpravy se jedná a na jaké úrovni se nyní úrokové sazby hypoték nachází?

Celá zpráva →

Krize na trhu nemovitostí a drahé hypotéky ve Velké Británii

Ve Velké Británii řádí úvěrová krize, jakou jsme v Česku nepoznali. Ceny domů a bytů klesají, drahé hypotéky zdražují, zájemci o bydlení nenakupují a prodejci nemovitostí kvůli poklesu cen vyčkávají a neprodávají. Námět na horor, nebo současná realita ve Spojeném království?

Celá zpráva →

Proč je dobré mít možnost hypotéku předčasně splatit?

Bank nabízejících možnost mimořádných splátek mimo fixační období není mnoho. Které to jsou? A v jakých případech se možnost částečného či úplného předčasného splacení hodí?

Celá zpráva →

Stavební spoření: Chcete nízkou splátku úvěru?

Snížení splátky hypotéky dosáhnete prodloužením doby splatnosti. Úvěr ze stavebního spoření je jiný. Pro nižší splátku úvěru musíte zvolit správný tarif! Nezáleží na úrokové sazbě ani na splatnosti, rozhodující je tarifní varianta a cílová částka.

Celá zpráva →

Při pořizování nemovitosti pořádně hledejte a smlouvejte!

Pořizovací ceny nemovitostí jsou v některých případech výrazně nadsazené. Při hledání vhodné nemovitosti se vyplatí pořádně se dívat, a pokud je to možné o konečné ceně vyjednávat.

Celá zpráva →

Stavební spoření: Změna tarifu je drahá!

Stavební spořitelny nabízejí celou řadu tarifů. Z nich se nejvíce odlišují „spořící“ od „úvěrových“. Chcete větší úrok na spoření, nebo nižší z úvěru? Dobře si to rozmyslete! Změnit tarif v průběhu spoření se nevyplácí. Je jen jedna světlá výjimka...

Celá zpráva →

Ceny bytů v Praze klesly… praská realitní bublina?

Bydlení v Praze je pro mnohé zájemce nedostupné. Podle posledních informací o tržních cenách bytů se ale blýská na lepší časy. Po poklesu cen bytů v některých regionech klesly podle červencových údajů i ceny v Praze. Majitelé bytů, plačte, zájemci o bydlení, radujte se!

Celá zpráva →

Státní podpora bydlení v České republice

Obyvatelé České republiky mají k dispozici několik více či méně efektivních systémů podpory bydlení. Jaké to jsou? A jak jejich existenci vnímají samotní občané?

Celá zpráva →