Sobota 23. března. Svátek má Ivona.

Ministerstvo podpoří ekologické vytápění 10 miliardami Kč

Ministerstvo životního prostředí připravuje dotační program, ve kterém rozdělí přibližně 10 miliard korun. Cílem programu je snížení nákladů na vytápění domácností a snížení emisí způsobených topením tuhými palivy.

Celá zpráva →

Immofinanz: Vzestup a pád nemovitostního „fondu“

Immofinanz... pro někoho neznámý pojem, pro jiného naděje změněná v depresi a zklamání. Investice do této společnosti byla vydávána za naprosto bezpečnou a stále rostoucí. Ano. Dlouhá léta rostla. A pak přišel pád který překonává všechny noční můry.

Celá zpráva →

Jak se podniká ve stavebnictví?

Jak získávají stavební firmy nové zakázky, podle čeho si vybírají dodavatele a jak je to s korupcí ve stavebnictví. Nejen na tyto otázky odpovídá nedávno zveřejněný výzkum společnosti CEE Construction, který realizovala ve spolupráci s poradenskou společností KPMG.

Celá zpráva →

Nejvíce hypoték: V Praze a Ústí

Hypoteční trh v loňském roce poklesl o 20 %. Nejhůře dopadly hypotéky na výstavbu. Přesto domácnosti mají již více než 400 tisíc hypoték. Jak vysoké hypotéky čerpají lidé v jednotlivých krajích? Kolik lidí připadá na jednu hypotéku? A kolik ještě zbývá bankám doplatit?

Celá zpráva →

Průvodce přiznáním k dani z nemovitostí

Konec měsíce se kvapem blíží a tím pádem také termín pro podání přiznání k dani z nemovitostí. Na koho se tato povinnost vztahuje a jak přiznání vyplnit?

Celá zpráva →

Získá stavební spoření převahu nad hypotékami?

Stavební spoření, nebo hypotéka? Tuto otázku řeší každý, kdo potřebuje získat úvěr na vlastní bydlení. A stále častěji volba padá na stavební spoření... budou stavební spořitelny financovat bydlení více než hypoteční banky?

Celá zpráva →

Bedřich Skalický: Letos může skončit až 30 % realitek

O aktuální situaci na realitním trhu, o cenách nemovitostí a plánech České komory realitních kanceláří (ČKRK) hovoří Bedřich Skalický, prezident ČKRK a předseda představenstva Realitní společnosti České spořitelny.

Celá zpráva →

Nejvíce hypoték ztratila Česká spořitelna

Kolik banky poskytly v loňském roce hypoték? A jaký byl jejich objem? Zeptali jsme se přímo bank. Vše nasvědčuje poklesu trhu. Kdo ze zmenšujícího se koláče ukrojil nejvíce? A jak banky odhadují hypoteční trh v letošním roce?

Celá zpráva →

Kolaudace? Stavební povolení? Není třeba

Kolaudace jako nutná podmínka k nastěhování do nově dokončeného domu nebo bytu? Ne tak úplně. Novela stavebního zákona s sebou přinesla výrazné zjednodušení celého procesu schvalování stavby a jejího následného převedení do užívání.

Celá zpráva →

Odborníci: Ceny bytů klesnou… ale kterých?

O cenách realit se píše mnohé. Půjdou nahoru, nebo dolů? Oslovili jsme ty nejpovolanější - banky, které na nemovitosti půjčují, developery a realitní kanceláře, které je prodávají, a nezávislé analytiky. Jak se jejich předpovědi liší? Jaké nemovitosti zlevní?

Celá zpráva →