Středa 16. ledna. Svátek má Drahoslav.

Hypoteční banky v cílové rovince

Hypoteční banky za uplynulé tři čtvrtletí poskytly hypotéky v celkovém objemu převyšujícím 136 miliard Kč. Konec roku je již na dohled a banky vyrážejí do závěrečného spurtu. Ministerstvo pro místní rozvoj očekává, že by se letos mohla celková částka úvěrů vyšplhat na 180 miliard korun.

Celá zpráva →

Zruší stát výběr daně z převodu nemovitostí?

Daň z převodu nemovitostí je jednou z daní majetkových, nad jejichž oprávněností se nejvíce diskutuje. Čas od času se vynoří návrhy na její zrušení. Můžeme v tomto směru očekávat nějaké změny?

Celá zpráva →

Přehlídka vítězů architektonické soutěže Stavba roku 2008

Renomovaná soutěž Stavba roku zná již své letošní vítěze. V přehlídce kvalitní tuzemské architektury se utkalo celkem 61 staveb, z nichž pět se může od nynějška pyšnit titulem Stavba roku 2008. Vyhlášena byla mimo jiné také Cena veřejnosti.

Celá zpráva →

Jak snadno přijít o 100 000 korun

Přemýšlíte o koupi nemovitosti? Buďte opatrní. Hnedka prvním podpisem můžete přijít o desítky tisíc korun a nebude se jednat o žádný podvod. Viníkem může být pouze vaše neopatrnost, ale také netrpělivost.

Celá zpráva →

Hypoindex září 2008: Úrokové sazby sestoupily z vrcholu

Úrokové sazby po několika měsících vytrvalého růstu konečně začaly klesat. Nutno dodat, že mají odkud. V minulém měsíci dosáhly svého maxima.

Celá zpráva →

Požádal vás přítel o ručení k úvěru? Dobře své rozhodnutí zvažte!

Nejen nemovitostí dá se ručit za úvěr. Záruku za žadatele může poskytnout také ručitel. Požádal vás již někdo o ručení za úvěr? Pokud ano, před podpisem si své rozhodnutí nechte pořádně projít hlavou.

Celá zpráva →

Daň z nemovitostí. Současnost a budoucnost

Zákon č. 338/1992 Sb., o dani z nemovitostí upravuje podmínky pro vyměřování a placení daně z pozemků a ze staveb. V současné době je v Parlamentu projednávána novela zákona, která ruší dvě výjimky z osvobození staveb od plateb. Celý zákon jako takový je pak předmětem diskuzí o jeho budoucí úpravě. Mantinely jsou opravdu široké. Možné je úplné zrušení daně, až po její výrazné navýšení. Hlavním argumentem proti jejímu rušení je skutečnost, že příjmy z této daně náleží obci.

Celá zpráva →

Jak dlouhou dobu splatnosti hypotéky si nastavit?

Hypotéka je svým způsobem cesta do neznáma. V průběhu splácení se může přihodit cokoliv. Způsobů, jak nečekaným událostem předcházet, je několik. Optimální nastavení doby splatnosti a výše splátek je bezpochyby jedním z nejúčinějších.

Celá zpráva →

Finanční krize podpoří zájem o starší byty

Trh s byty v několika minulých letech v Česku zažíval téměř permanentní růst. Zájem o pořízení vlastního bydlení podporovaný růstem životní úrovně obyvatel a dobrou dostupností hypoték hnal ceny bytů vzhůru. Příchod finanční krize to ale změnil. Podle některých novinových článků přišel čas prasknutí cenové bubliny, která srazí dolů především ceny starších panelákových bytů. Vše ale také může dopadnout úplně jinak.

Celá zpráva →

V dotacích na bydlení letos obce inkasovaly přes 400 milionů Kč

Ministerstvo pro místní rozvoj během prvních měsíců poslalo do krajů dotace na bydlení v celkovém objemu 410 milionů Kč. Nejvíce prostředků vyčerpal program na Podporu regenerace panelových sídlišť - 179 milionů Kč.

Celá zpráva →