Středa 22. května. Svátek má Emil.

Immofinanz: Vzestup a pád nemovitostního „fondu“

Immofinanz... pro někoho neznámý pojem, pro jiného naděje změněná v depresi a zklamání. Investice do této společnosti byla vydávána za naprosto bezpečnou a stále rostoucí. Ano. Dlouhá léta rostla. A pak přišel pád který překonává všechny noční můry.

Celá zpráva →

Jak se podniká ve stavebnictví?

Jak získávají stavební firmy nové zakázky, podle čeho si vybírají dodavatele a jak je to s korupcí ve stavebnictví. Nejen na tyto otázky odpovídá nedávno zveřejněný výzkum společnosti CEE Construction, který realizovala ve spolupráci s poradenskou společností KPMG.

Celá zpráva →

Nejvíce hypoték: V Praze a Ústí

Hypoteční trh v loňském roce poklesl o 20 %. Nejhůře dopadly hypotéky na výstavbu. Přesto domácnosti mají již více než 400 tisíc hypoték. Jak vysoké hypotéky čerpají lidé v jednotlivých krajích? Kolik lidí připadá na jednu hypotéku? A kolik ještě zbývá bankám doplatit?

Celá zpráva →

Průvodce přiznáním k dani z nemovitostí

Konec měsíce se kvapem blíží a tím pádem také termín pro podání přiznání k dani z nemovitostí. Na koho se tato povinnost vztahuje a jak přiznání vyplnit?

Celá zpráva →

Získá stavební spoření převahu nad hypotékami?

Stavební spoření, nebo hypotéka? Tuto otázku řeší každý, kdo potřebuje získat úvěr na vlastní bydlení. A stále častěji volba padá na stavební spoření... budou stavební spořitelny financovat bydlení více než hypoteční banky?

Celá zpráva →

Bedřich Skalický: Letos může skončit až 30 % realitek

O aktuální situaci na realitním trhu, o cenách nemovitostí a plánech České komory realitních kanceláří (ČKRK) hovoří Bedřich Skalický, prezident ČKRK a předseda představenstva Realitní společnosti České spořitelny.

Celá zpráva →

Nejvíce hypoték ztratila Česká spořitelna

Kolik banky poskytly v loňském roce hypoték? A jaký byl jejich objem? Zeptali jsme se přímo bank. Vše nasvědčuje poklesu trhu. Kdo ze zmenšujícího se koláče ukrojil nejvíce? A jak banky odhadují hypoteční trh v letošním roce?

Celá zpráva →

Kolaudace? Stavební povolení? Není třeba

Kolaudace jako nutná podmínka k nastěhování do nově dokončeného domu nebo bytu? Ne tak úplně. Novela stavebního zákona s sebou přinesla výrazné zjednodušení celého procesu schvalování stavby a jejího následného převedení do užívání.

Celá zpráva →

Odborníci: Ceny bytů klesnou… ale kterých?

O cenách realit se píše mnohé. Půjdou nahoru, nebo dolů? Oslovili jsme ty nejpovolanější - banky, které na nemovitosti půjčují, developery a realitní kanceláře, které je prodávají, a nezávislé analytiky. Jak se jejich předpovědi liší? Jaké nemovitosti zlevní?

Celá zpráva →

Hypoindex prosinec 2008: Hypotéky znovu podražily

Průměrné úrokové sazby hypoték se s koncem roku opět vydaly vzhůru. Nečekaný skok předvedly zejména hypotéky s jednoletou dobou fixace, které atakovaly dokonce 6procentní hranici.

Celá zpráva →