Úterý 11. prosince. Svátek má Dana.

Akcie developerských společností pod tlakem

Akcie developerských společností zažívají tvrdý pád. Je na tom realitní segment hospodřáství opravdu tak špatně, nebo jenom doplácí na negativní sentiment investorů?

Celá zpráva →

Nemovitosti. Oblíbený nástroj k praní špinavých peněz

Domníváte se, že praní špinavých peněz je jen vzdálená "realita" televizních reportáží, s kterou do styku za celý život nepřijdete? Nemusí to tak být...

Celá zpráva →

Škody vzniklé kvůli špatnému stavu nemovitosti pojišťovna nezaplatí!

Každý vlastník je povinen se o svou nemovitost řádně starat. Zanedbává-li údržbu a potřebné opravy odkládá nebo je provádí nekvalitně, v případě živelní události nemusí dostat žádnou náhradu škody, přestože má svůj majetek pojištěn. Pojišťovny na to výslovně upozorňují v pojistných podmínkách.

Celá zpráva →

Hypotéky ještě podraží!

Přestože FINCENTRUM HYPOINDEX v červnu výrazněji nevzrostl a udržel se na nehybných hodnotách, růst úrokových sazeb je na spadnutí. Banky úroky zvyšují bez větší publicity... ale o to výrazněji.

Celá zpráva →

Stavební spoření: Nejvýhodnější spoření na trhu

Stavební spoření v Česku funguje už patnáct let. Od svého počátku bylo využíváno především jako výhodná možnost pro vytváření finančních rezerv. Zpřísnění podmínek a snížení státní podpory provedené v roce 2003 mu sice ubralo na atraktivitě. Přesto ale na trhu neexistuje jiný produkt garantující zhodnocení úspor až o 6,5 % ročně.

Celá zpráva →

Jak si vybrat kvalitní realitní kancelář?

Prodáváte nebo kupujete nemovitost přes realitní kancelář? Na trhu jich je velké množství, vyplatí se vybírat. Na co si dát největší pozor a podle čeho rozlišit kvalitní realitní kancelář od pochybné "garážovky"?

Celá zpráva →

Nebankovní půjčky na bydlení… raději ne

Chcete pořídit či zrekonstruovat byt nebo dům? Pak nemusíte chodit jen do banky nebo stavební spořitelny. Nabízí se i nebankovní půjčky na bydlení a rekonstrukci. Jsou však mnohem dražší než bankovní půjčky. Mají ale i výhody.

Celá zpráva →

Proč trh s úvěry ze stavebního spoření na rozdíl od hypoték roste?

Stavební spořitelny zažívají zlaté období. Stále rostoucí zájem o úvěry ze stavebního spoření jim pomáhá posunovat všechny dosud stanovené rekordy. Proč to tak je, když o hypotéky není již takový zájem?

Celá zpráva →

Jan Lener: Zajistíme levnější hypotéky než klient sám

Broker Consulting je finančně poradenská společnost. V její nabídce jsou i hypoteční úvěry. Proč se vyplatí využít hypotečního zprostředkovatele? O tom i o investiční hypotéce a situaci na hypotečním trhu si povídáme s Janem Lenerem, ředitelem pro komunikaci a PR společnosti Broker Consulting.

Celá zpráva →

Bytový dům - Hundertwasserhaus - Friedensreich Hundertwasser

Převod družstevního bytu do osobního vlastnictví

Družstevní byty lze pořídit levněji než byty v osobním vlastnictví a následně je převést do osobního vlastnictví. Co takový převod obnáší a co je potřeba zařídit?

Celá zpráva →