Pátek 19. července. Svátek má Čeněk.

Tržní nájemné… další město s růstem přes 50 %!

Nájemné má tendenci růst. Znatelné je to zejména v některých lokalitách, kde se zvýšilo i o více než 50 %. Jsou však i města, kde nájemné klesá. Ne sice až tak výrazně, ale přeci. A jak se bude nájemné vyvíjet dál?

Celá zpráva →

Jak pojistit rozestavěnou stavbu?

I když v době zimních radovánek se zdá být téma „pojištění rozestavných staveb“ jako méně aktuální, investoři, kteří se chystají na jaře zahájit výstavbu rodinného domu, prožívají již dnes naplno přípravy k tomuto kroku. A kromě nákupu pozemku, přípravy projektu, stavebního a územního řízení a zajištění financování výstavby tohoto domu je určitě dobré myslet i na jeho pojištění.

Celá zpráva →

Tomáš Pardubický: Zásoba bytů k prodeji se sníží

Developeři jsou první linií, kterou ohrožuje horší přístup k bankovním úvěrům. Odkládají nové projekty a mnohdy přistupují ke snižování cen. Jak se bude trh s byty a developerské projekty vyvíjet dál? V rozhovoru odpovídá Tomáš Pardubický, generální ředitel společnosti FINEP Holding.

Celá zpráva →

Hypoindex listopad 2008: Další propad úrokových sazeb

Úrokové sazby poskytnutých hypoték také v listopadu zaznamenaly pokles. Stále se propadá také průměrná částka poskytnuté hypotéky. Listopad byl v tomto směru třetím nejslabším měsícem roku.

Celá zpráva →

Spoluvlastnictví. Co dělat, když dohoda nepřipadá v úvahu?

Při nakládání se věcí ve společném vlastnictví by se mělo v ideálním případě vycházet s dohody mezi všemi spoluvlastníky. Co když vůle ke společné dohodě chybí a dohoda nepřipadá v úvahu? Potom nezbývá, než se řídit platnými právními předpisy.

Celá zpráva →

Peníze - růst cen - šipka - ceny rostou

Ceny bytů: V Brně již klesají, Praha stagnuje…

Současná situace na trhu nahrává poklesu cen bytů. A k tomu také pomalu dochází. Ceny v Praze stagnují a Brno zaznamenává dokonce pokles. Zato levné lokality zažívají nebývalý boom.

Celá zpráva →

Kolik ve skutečnosti stojí vyřízení hypotéky?

Žádost o hypotéku a její zpracování. To není pouze tzv. "poplatek za vyřízení". S touto položkou náklady na vyřízení úvěru zdaleka nekončí. Počítejte s nimi a nenechte si zkazit radost z nového bydlení.

Celá zpráva →

Gabriela Pithartová: Nemůžete splácet? Obraťte se na poradce

"Pokud se klient dostane do problémů se splácením a nemůže úvěr řádně splácet, doporučuji, aby se co nejdříve obrátil na naše poradce," říká v rozhovoru Gabriela Pithartová, ředitelka Správy marketingu a komunikace společnosti Cetelem.

Celá zpráva →

Luxusní nemovitosti nemusí znamenat jistý výnos

Společnost MEXX Reality nabízí v Čechách investici, která "kombinuje investování s garantovaným výnosem a rekreační bydlení". Na první pohled to vypadá zajímavě, ale kromě pětileté garance výnosů nabízí taková investice i nemalá rizika.

Celá zpráva →

Nejhledanější nemovitost: Družstevní byt

Češi baží ze všech nemovitostí nejvíce po bytech, přičemž přednost dávají družstevním bytům před byty v osobní vlastnictví. Mezi regiony však lze vypozorovat řadu rozdílů. Jaké to jsou?

Celá zpráva →