Úterý 16. července. Svátek má Luboš.

Hypotéky ještě podraží!

Přestože FINCENTRUM HYPOINDEX v červnu výrazněji nevzrostl a udržel se na nehybných hodnotách, růst úrokových sazeb je na spadnutí. Banky úroky zvyšují bez větší publicity... ale o to výrazněji.

Celá zpráva →

Stavební spoření: Nejvýhodnější spoření na trhu

Stavební spoření v Česku funguje už patnáct let. Od svého počátku bylo využíváno především jako výhodná možnost pro vytváření finančních rezerv. Zpřísnění podmínek a snížení státní podpory provedené v roce 2003 mu sice ubralo na atraktivitě. Přesto ale na trhu neexistuje jiný produkt garantující zhodnocení úspor až o 6,5 % ročně.

Celá zpráva →

Jak si vybrat kvalitní realitní kancelář?

Prodáváte nebo kupujete nemovitost přes realitní kancelář? Na trhu jich je velké množství, vyplatí se vybírat. Na co si dát největší pozor a podle čeho rozlišit kvalitní realitní kancelář od pochybné "garážovky"?

Celá zpráva →

Nebankovní půjčky na bydlení… raději ne

Chcete pořídit či zrekonstruovat byt nebo dům? Pak nemusíte chodit jen do banky nebo stavební spořitelny. Nabízí se i nebankovní půjčky na bydlení a rekonstrukci. Jsou však mnohem dražší než bankovní půjčky. Mají ale i výhody.

Celá zpráva →

Proč trh s úvěry ze stavebního spoření na rozdíl od hypoték roste?

Stavební spořitelny zažívají zlaté období. Stále rostoucí zájem o úvěry ze stavebního spoření jim pomáhá posunovat všechny dosud stanovené rekordy. Proč to tak je, když o hypotéky není již takový zájem?

Celá zpráva →

Jan Lener: Zajistíme levnější hypotéky než klient sám

Broker Consulting je finančně poradenská společnost. V její nabídce jsou i hypoteční úvěry. Proč se vyplatí využít hypotečního zprostředkovatele? O tom i o investiční hypotéce a situaci na hypotečním trhu si povídáme s Janem Lenerem, ředitelem pro komunikaci a PR společnosti Broker Consulting.

Celá zpráva →

Bytový dům - Hundertwasserhaus - Friedensreich Hundertwasser

Převod družstevního bytu do osobního vlastnictví

Družstevní byty lze pořídit levněji než byty v osobním vlastnictví a následně je převést do osobního vlastnictví. Co takový převod obnáší a co je potřeba zařídit?

Celá zpráva →

Bytová čtvrť - novostavby

Nové byty začínají být cenově nedostupné

Byty v novostavbách jsou stále dražší. Cena přes 60 tisíc korun za m2 podlahové plochy bytu v Praze není nijak výjimečná. Nepříliš velký byt 3+kk ve standardním provedení se běžně prodává za více než 4 miliony korun. Lidé, kteří nedisponují slušnými úsporami a nadprůměrnými příjmy, si o jeho pořízení mohou nechat jenom zdát.

Celá zpráva →

Hypoindex červen 2008: Z očekávané bouřky naštěstí jen přeháňka

Očekávané zvyšování úrokových sazeb se nakonec nekonalo a banky hýbaly v měsíci červnu se sazbami hypotečních úvěrů jen minimálně. Za to sazebníky poplatků některých bank se mění k nepoznání.

Celá zpráva →

Pojištění domácnosti: Nejhorší jsou loupežníci

Opustit domov znamená ponechat ho napospas živlům. Nejhorší jsou loupežníci - každoročně způsobují nejvíce škod. Co do výše škody ovšem vedou požáry. Jak se bránit prostřednictvím pojištění?

Celá zpráva →