Pondělí 14. října. Svátek má Agáta.

Dusí vás hypoteční splátky: Prodej nemovitosti – jedno z možných řešení

V průběhu splácení hypotéky se může stát cokoliv. Existuje několik možností, jak si parametry hypotéky upravit a s platební neschopností se vypořádat. Někdy však nezbyde než nemovitost prodat. Jak to nejlépe udělat?

Celá zpráva →

Stavební spoření: Neměňte bezhlavě starou smlouvu za novou!

Koncem letošního roku bude řada klientů stavebních spořitelen zvažovat, jak mají naložit se svou smlouvou o stavebním spoření. Uplyne totiž pět let od doby, kdy ještě bylo možno tyto smlouvy sjednávat za výhodnějších podmínek. Vyplatí se vyměnit starou smlouvu za novou?

Celá zpráva →

Hypotéka nesmí rodinný rozpočet zruinovat!

Pořídit si bydlení bez využití úvěrových zdrojů je pro rodiny s běžnými příjmy nemyslitelné. Miliónovými úsporami disponuje jen málokdo. Většina lidí se proto musí zadlužit, a to často na desítky let. Dříve než se k tomu odhodlají, by si měli uvědomit, co pro ně úvěr bude znamenat. Reklama lže. Splátku hypotéky každý splácet nezvládne! Neuváženě sjednaný úvěr může udělat ze života peklo.

Celá zpráva →

Libor Neufus: Na trhu je patrný trend odpouštění poplatků

O hypotékách České pojišťovny, dosavadních výsledcích, chystaných produktových novinkách a možnostech úspor v rámci vyřizování hypotéky hovoří Libor Neufus z úseku řízení hypoték České pojišťovny. Mimo jiné říká: "Vždy je potřeba kalkulovat s celkovou sumou peněz zaplacených za celou dobu splatnosti a nepočítat pouze s tou aktuální možnou – často jednorázovou úsporou."

Celá zpráva →

Jak se bránit „vloupačkám“?

Vloupání do bytu, rodinného domu či rekreační chaty je nejčastější příčinou škod na majetku. Jak se proti nim bránit? Nestačí mít jen kvalitní pojištění. Je třeba důkladně zabezpečit nemovitost. Zejména v Praze a okolí je riziko vloupání značně vysoké.

Celá zpráva →

Že by se hypotečním bankám začalo blýskat na lepší časy?

Dosud zveřejňované výsledky hypotečních bank, tvořících většinu trhu, naznačovaly, že letošní rok se jen těžko vyrovná roku 2007. Mezi tím se však Hypoteční banka blýskla červencovými výsledky...

Celá zpráva →

Pavel Vančura: Zloději jsou častější, požáry zničí víc

Pojištění domácnosti a nemovitosti nepochybně patří mezi základní výbavu každé rodiny. Jaké záludnosti ukrývá? Jak pojistit dům v záplavové oblasti? Co nového pojišťovny nabízejí? Povídáme si s Pavlem Vančurou, produktovým manažerem ČSOB Pojišťovny.

Celá zpráva →

Jak zažádat o změnu územního plánu?

Chcete si na vlastní zahradě vybudovat garáž nebo chcete pole přeměnit na stavební pozemky. Podmínkou je, aby tyto pozemky byly k tomuto účelu v územním plánu obce vymezeny. Pokud ne, budete muset zažádat o změnu... (článek byl aktualizován 10 . 12. 2010´)

Celá zpráva →

Pozor na výhodné nabídky!

Reklama přehání a prodávající kupujícím přinejmenším neříkají všechno. Všichni to vědí, ale málokdo se tím řídí. Pro většinu zájemců o bydlení jsou různé „výhodné nabídky“ neodolatelným lákadlem. Právě na nich přitom kupující nejčastěji prodělá.

Celá zpráva →

Koupí bytu výdaje nekončí!

Pořízení bytu pro většinu lidí představuje jedno z nejvýznamnějších životních rozhodnutí. Zpravidla při něm utratí všechny své úspory a navíc se zadluží na několik desítek let. Často si přitom neuvědomují, že získají holý byt, do jehož vybavení a zařízení budou muset investovat další peníze.

Celá zpráva →