Čtvrtek 28. května. Svátek má Vilém.

GoHome.cz najde i "Dům se zahradou v Českém ráji"

Čerstvou novinkou na českém realitním trhu je internetový vyhledávací server GoHome.cz. Čím se odlišuje od konkurence? Co nového tato aplikace přináší a jaké jsou její slabé stránky?

Celá zpráva →

Regulované nájemné skutečně vzrostlo… o desítky procent

Deregulace nájemného probíhá. V letošním roce mohlo vzrůst regulované nájemné až o desítky procent. Byl skutečný nárůst nájemného opravdu tak vysoký? Využili pronajímatelé možnosti zvýšení nájemného plně?

Celá zpráva →

Mimořádná splátka hypotéky: Zkrátit splatnost úvěru, nebo snížit splátku?

Z redakční pošty: „Dohadovali jsme se s kamarádem, zda je lepší u předčasné splátky hypotéky zkrátit dobu splácení při zachování vyšších splátek, nebo snížit výši splátek a ponechat dobu splácení stejnou. Poradíte?“

Celá zpráva →

Kořeny hypoteční a realitní krize: Nezodpovědnost

Hypoteční a realitní krize se ze své kolébky v USA převinula i do České republiky. O jejích kořenech hovořil na konferenci „Hypoteční a realitní trh v ČR aneb Co je před námi?“ Ira Peppercorn, který byl za vlády Billa Clintona zodpovědný za bytovou politiku.

Celá zpráva →

Kdy začnou znovu růst ceny českých nemovitostí?

Evropský realitní trh zaznamenává hromadný propad cen nemovitostí. Jedná se o pomyslné praskání realitní bubliny? A jaká je situace v České republice? Kdy se ceny nemovitostí dostanou na svou původní úroveň?

Celá zpráva →

ČNB krátí úrokové sazby, hypotéky však nezlevňují. Proč?

Jakým způsobem se promítají rozhodnutí České národní banky ve výši úrokových sazeb hypoték? Může vůbec ČNB jejich úroveň ovlivnit a jaká je aktuální situace na hypotečním trhu?

Celá zpráva →

Splasknutí nemovitostní bubliny… co přinese?

Spekuluje se o „realitní bublině“. Některé odhady předpovídají až třetinový pokles cen nemovitostí. Co ale může způsobit splasknutí cenové bubliny na realitním trhu? Kde všude se pokles hodnoty bytů a domů projeví?

Celá zpráva →

Nájemné v roce 2008: Růst o 70 % i pokles o 15 %

Jste nájemníky? Nebo naopak pronajímáte byt? Pak vězte, že nájemné ve vašem okolí mohlo vzrůst téměř o 70 %, nebo naopak poklesnout o bezmála 15 %. Kde majitelé bytů zvyšovali nájemné nejvíce a kde je nájemníci přiměli ustoupit ze svých nároků?

Celá zpráva →

Alfa a omega stavebního spoření: Cílová částka

Plánujete uzavření smlouvy o stavebním spoření? Dopředu byste si měli rozmyslet plánovanou výši úvěru případně dobu spoření. Jedná se o rozhodující parametry pro správné nastavení cílové částky.

Celá zpráva →

Ceny bytů v roce 2008: Levné zdražily, drahé zlevnily

V uplynulém roce skutečně došlo k poklesu cen bytů. V Praze, nejdražší lokalitě, klesly meziročně ceny o 3 %. Pokles se dotkl sedmi z deseti nejdražších měst v republice. Zato v levných lokalitách došlo i k více než 50% zdražení bytů! Budou ceny bytů klesat i letos?

Celá zpráva →