Sobota 11. července. Svátek má Olga.

Jak se bydlí Čechům v porovnání s Evropany?

Jaká je dostupnost bydlení v České republice, jaký typ bydlení preferují Češi v porovnání s Evropany a kolik peněz ze svého rozpočtu vydávají obyvatelé jednotlivých zemí na bydlení?

Celá zpráva →

Ceny bydlení nejdražších měst klesají

Ceny bydlení nejdražších měst klesají

Realitní a hypoteční krize se dotýká i nejdražších lokalit. Nejdražší zůstává Monako s bezkonkurenčním náskokem. Ceny propadají nejprudčeji v Hong Kongu a Londýně s okolím. Prudký růst cen ale zaznamenal Bankok, Jakarta a Bali. Tempo růstu ale zpomaluje...

Celá zpráva →

Hypotéka není pro finanční samouky

Reklamy finančních ústavů nás vybízejí, abychom šli na přepážku a během pár minut absolvovali vše potřebné pro to, abychom dostali úvěr. Úvěrům se dávají názvy jako „snadný“, “ideální“, “flexibilní“... Vzbuzuje to pak často představu, že se nejedná o nic složitého. V určitém úhlu pohledu je to skutečně tak. V jiných to pravda být nemusí.

Celá zpráva →

Jak se bude vyvíjet trh s bydlením v roce 2009?

Společnosti Hyposervis a Deloitte prezentovaly závěry své studie zabývající se současnou situací na trhu s bydlením. Co je potřeba udělat k jeho znovu nastartování, jaké se odrazí stávající útlum v úrokových sazbách hypoték, cenách nemovitostí a jak ovlivní činnost developerů a realitních kanceláří?

Celá zpráva →

Komerční banka… hypoteční jaro zatím nedělá

Komerční banka v minulém týdnu oznámila snížení úrokových sazeb hypoték s pětiletou fixací pod 5 %. Je první vlašťovkou. Jaro se ale nekoná. Ostatní banky zlevňovat (zatím) nehodlají. Jak se v změnily úrokové sazby bank?

Celá zpráva →

Pronájmy podrží realitní kanceláře nad vodou

Zájem o koupi bytu či domu klesá. Na druhou stranu však roste počet zájemců o pronájem bytů či domů. Zprostředkování pronájmu bude zase jedním z nejdůležitějších zdrojů příjmu realitních kanceláří.

Celá zpráva →

Hypoindex únor 2009: Obleva na hypoteční trh zatím nedorazila

Únorové výsledky hypotečních bank zaznamenaly oproti lednu citelné zlepšení. Množství i objem poskytnutých úvěrů vzrostl, nicméně hovořit o rozmrzání hypotečního trhu je zatím předčasné.

Celá zpráva →

Spořit se stavebním spořením? Variantu volte pečlivě!

Stavební spoření díky státní podpoře přináší nadstandardní zhodnocení. To ale může rázem změnit špatná volba tarifu nebo stavební spořitelny. Jak se liší úroky stavebních spořitelen a jak do výhodnosti zasáhnout poplatky?

Celá zpráva →

Je fixace ceny elektřiny na rok 2010 výhodná?

Společnosti ČEZ a Pražská energetika prodloužily do konce dubna termín pro rozhodnutí o využití fixace ceny elektrické energie na rok 2010. Zákazníci společnosti E.ON mají zatím čas na rozhodnutí do konce března. Je nabídka fixace výhodná, či je to trik, jak si na úkor domácností udržet vysoké zisky?

Celá zpráva →

Zaplatí nájem hypotéku?

Chcete koupit byt jako investici a pronajímat ho? Pak pečlivě vybírejte! V Praze se vám cena bytu nezaplatí ani za 24 let, zato v Mostě máte investici „zpět“ za necelých 10 let. A kde vám nájemné zaplatí splátku hypotéky?

Celá zpráva →