Čtvrtek 05. prosince. Svátek má Jitka.

Pojištění domácnosti: Nejhorší jsou loupežníci

Opustit domov znamená ponechat ho napospas živlům. Nejhorší jsou loupežníci - každoročně způsobují nejvíce škod. Co do výše škody ovšem vedou požáry. Jak se bránit prostřednictvím pojištění?

Celá zpráva →

Pozor na smlouvy s developery

Developerské společnosti zneužívají svého postavení a svým klientům dávají k podpisu smlouvy, které jsou pro ně velmi často jednostranně nevýhodné. K takovému závěru došla advokátní kancelář Ambruz & Dark.

Celá zpráva →

Petr Žibřid: Neočekáváme výraznější růst nebo pád úrokových sazeb

O novince v nabídce Volksbank - "Hypotéce přes internet", o budoucí poplatkové politice banky a vývoji úrokových sazeb hypoték hovoří v našem rozhovoru Petr Žibřid, ředitel marketingu a komunikace Volksbank CZ.

Celá zpráva →

Jak velký byt? Pro sebe větší, na pronájem menší…

Kdo uvažuje o pořízení bytu, by měl věnovat velkou pozornost zvolení jeho správné velikosti. Špatná volba znamená spoustu komplikací. Výměna malého bytu za větší nebo naopak nebývá jednoduchou, ani levnou záležitostí.

Celá zpráva →

Průvodce pojištěním proti rizikům přírodních katastrof

Sjednání kvalitního majetkového pojištění je jedním z nejúčinnějších nástrojů ochrany proti působením přírodních živlů. Na co si dát při sepisování smlouvy pozor a co dělat v případě, že váš majetek padl za oběť přírodní pohromě?

Celá zpráva →

Prodat, nebo koupit byt?

Pro většinu lidí je to nesmyslná otázka. Buď byt mají a sami ho také užívají, nebo ho potřebují koupit, aby měli kde bydlet. Ti první ho tedy prodat nemohou a ti druzí ho koupit musí...

Celá zpráva →

Bojíte se, že nebudete mít na splátku hypotéky? Pojistěte se

Při sjednávání hypotéky byste neměli zapomenout na pojištění schopnosti splácet. Nejen, že vás pojistka ochrání, ale navíc záskáte výhodnější sazbu úvěru. Co se na trhu nyní nabízí?

Celá zpráva →

Budoucí hit realitního trhu: Bydlení pro seniory

Populace v Česku bude stárnout. Senioři se postupně stanou jednou z nejpočetnějších skupin obyvatel. Vznikne tak daleko větší poptávka po zboží a službách, které budou odpovídat jejich specifickým potřebám. Týká se to i bydlení pro seniory, jehož nabídka je na českém trhu prozatím dost omezená.

Celá zpráva →

Meloun - ovoce - polovina, rozpůlený, rozdělený

Vlastnictví ideální poloviny nemovitosti má k ideálu daleko

Katalogy realitních kanceláří se hemží prodejními nabídkami nemovitostí s označením "ideální polovina". Ceny u těchto nemovitostí jsou výrazně nižší. Je o co stát? A co tento druh vlastnictví obnáší?

Celá zpráva →

Regulované nájmy: od 18 Kč/m2 do 60 Kč/m2

Chystá se další deregulace nájmů. Obyvatele regulovaných bytů čeká růst cen bydlení. Dosud ale platí nesrovnatelně nižší nájem než lidé s tržním nájmem. Jaké nájemné platí a kde se liší tržní a regulované nájemné nejvíce?

Celá zpráva →