Středa 15. července. Svátek má Jindřich.

Novoroční porovnání úrokových sazeb hypoték

Počátek nového roku přináší bankám možnost k razantnějšímu přenastavení úrokových podmínek úvěrů. Jak se změnily úrokové sazby bank od loňského listopadu? Přinášíme přehledné porovnání.

Celá zpráva →

Manfred Koller: Bez státní podpory se stavební spoření zhroutí

„Je správné a korektní, když se o tomto tématu stále přemýšlí. Všechny subvence je třeba neustále prověřovat, to je jasné. Takže v rámci diskusí o státním rozpočtu je třeba i tato témata otvírat,“ říká Manfred Koller, místopředseda představenstva ČMSS, v rozhovoru o státní podpoře stavebního spoření.

Celá zpráva →

Jak funguje společenství vlastníků jednotek?

Zpravidla není v možnostech jednotlivce zajistit správu budovy o několika bytech. Nemluvě o zabezpečení zásadních oprav a jejich financování. Pro tyto účely vznikají společenství vlastníků jednotek. Jak fungují?

Celá zpráva →

Rok 2009 aneb Kam dál?

Uplynulý rok nastartoval pokles cen nemovitostí a růst úrokových sazeb hypoték. Jaký směr ukáží v roce 2009?

Celá zpráva →

Znamení roku 2008: Hypoteční krize

Rok 2008 byl těžkým rokem pro developery, realitní kanceláře i pro všechny, kteří chtěli získat hypotéku nebo prodat svou nemovitost. Jako kompas budoucího vývoje byl ale spuštěn server Hypoindex.cz.

Celá zpráva →

Stavební spořitelny… nejen o stavebním spoření

Stavební spořitelny se zabývají stavebním spořením. To ví každý. V jejich nabídce ale naleznete mnohem víc! A mnohdy se stavebním spořením i zcela nesouvisející finanční produkty.

Celá zpráva →

Kdo zvítězí v soutěži o nejbizarnější dům? Hlasujte

Časopis Dům a zahrada vyhlásil již druhý ročník soutěže Pecka roku. V jejím pod titulu by také mohlo být: "Soutěž o neulítlejší stavbu roku České republiky". Startovní pole je, světe div se, patřičně nabité.

Celá zpráva →

Vánoce aneb Vejce vejci

Vánoční zvyky si jsou podobné jako vejce vejci. Ovšem křepelčí vajíčko s vajíčkem varana komodského. Někde naděluje dárky Ježíšek, jinde Santa Klaus, ještě jinde čarodějnice... někde děti dostávají dárky na Štědrý den, jinde o den později, ještě jinde na Nový rok nebo dokonce až na Tři krále...

Celá zpráva →

Manfred Koller: Z finanční krize vyjdeme vítězně

Finanční krize dopadá postupně na všechny oblasti. Jakým způsobem se projeví ve stavebním spoření? Manfred Koller, místopředseda představenstva ČMSS, je optimista. Co největší česká stavební spořitelna chystá? A jak si chce udržet své prvenství?

Celá zpráva →

Tržní nájemné… další město s růstem přes 50 %!

Nájemné má tendenci růst. Znatelné je to zejména v některých lokalitách, kde se zvýšilo i o více než 50 %. Jsou však i města, kde nájemné klesá. Ne sice až tak výrazně, ale přeci. A jak se bude nájemné vyvíjet dál?

Celá zpráva →