Čtvrtek 13. srpna. Svátek má Alena.

Hypoindex prosinec 2008: Hypotéky znovu podražily

Průměrné úrokové sazby hypoték se s koncem roku opět vydaly vzhůru. Nečekaný skok předvedly zejména hypotéky s jednoletou dobou fixace, které atakovaly dokonce 6procentní hranici.

Celá zpráva →

Daň z nemovitosti: Novinky pro rok 2009

S platností k 1. 1. 2009 dochází k novelizaci zákona o dani z nemovitostí. Vzhledem k tomu, že časová posloupnost při placení daně z nemovitostí je opačná než u daní z příjmu a podobných - daň se platí dopředu - týkají se přijaté změny již letošního daňového přiznání. Čeho se navrhované změny týkají?

Celá zpráva →

Houpačka - dům a peníze (USD, dolar)

Stát zadotuje mladým hypotéky

Úrokové sazby hypoték vzrostly. Pro mnoho lidí se tím stávají nedostupné. Naopak pro mladé se otevírá nová cesta - úroková dotace k hypotéce. Kdo na ni má nárok? A je to skutečně taková „výhra“?

Celá zpráva →

Prodáno - sold - na prodej - for sale

Co se stane s cenami bytů?

Je na trhu s byty cenová bublina? Budou byty ještě dražší nebo zlevní? Takové otázky se objevují často. Při hledání odpovědi a vytváření odhadů budoucího vývoje je možné použít uvažování čtyř faktorů rovnice směny.

Celá zpráva →

Dosáhne povodeň až k vašemu domu?

Česká asociace pojišťoven a společnost Intermap Technologies představily svůj společný projekt veřejně přístupných elektronických povodňových map České republiky. Podívejte se, zda váš dům nestojí v povodňové zóně.

Celá zpráva →

Nemovitosti porážejí nemovitostní akcie

I když dnes, resp. posledních několik měsíců, investice do nemovitostí nepatří mezi velké terno, investoři, kteří uložili své prostředky do nemovitostních fondů, mohou být vcelku spokojeni. Kladný roční výnos je dnes spíš raritou, ale českým nemovitostním fondům se to povedlo.

Celá zpráva →

Stavební spoření: Co dělat v případě smrti účastníka?

Jak probíhá vypořádání smlouvy o stavebním spoření v případě úmrtí účastníka? Jak je to s nárokem na státní podporu zděděné smlouvy? Vztahuje se na stavební spoření dědická daň?

Celá zpráva →

Sazebníky bank a skutečnost? Nebe a dudy

Zvažujete žádost o hypotéku? Určitě na vaše rozhodování, kterou banku zvolíte, bude mít vliv výše nabízená úrokové sazby. Jak velký je rozdíl mezi v sazebníku uvedenou sazbou a tou na konec skutečně poskytnutou?

Celá zpráva →

Slevy developerů… plošné „akce“?

Trh s nemovitostmi zpomaluje. Pociťují to nejen majitelé bytů, kteří je chtějí prodat, ale také realitní kanceláře a developeři. Poslední jmenovaní přistupují stále častěji k poskytování slev a akcí. Kolik můžete s developery na novostavbách ušetřit?

Celá zpráva →

Co nesmí chybět v kupní smlouvě?

Chystáte se na prodej nebo koupi nemovitosti? Ať už se bude jednat o transakci, kterou vám zprostředkuje realitní kancelář, nebo se bez jejích služeb obejdete, budete muset podepsat kupní smlouvu. Co musí taková smlouva obsahovat?

Celá zpráva →