Pondělí 21. září. Svátek má Matouš.

Dražba – hrozba pro neplatiče i nástroj dobrého prodeje?

Dražba... pro někoho příležitost levně koupit, pro jiného draze prodat. A pro lidi s potížemi se splácením hypotéky poslední instance v řízení s bankou. Jak se vyvíjí počet dražeb v České republice? Krize začala už dávno...

Celá zpráva →

Hypoteční barometr. Splácí klienti své úvěry včas?

Denní tisk se jen hemží zprávami o nadcházející hosporářské krizi a hromadném propouštění zaměstnanců. Což se řadě případů nevyhnutelně projeví v poklesu příjmů domácnosti a tedy schopnosti splácet své závazky. Zaznamenaly hypoteční banky mezi svými klienty zvýšené riziko možného nesplácení úvěrů? Jak na stávající situaci na trhu reagují?

Celá zpráva →

Úvěry ze stavebního spoření: Kdo a kolik čerpá?

Stavební spořitelny poskytly v loňském roce dvakrát více úvěrů než hypotéky. Kdo je jejich klientem? A jaké úvěry klienti stavebních spořitelen čerpají nejčastěji a v jaké výši? Na úvěr dosáhnou děti i důchodci.

Celá zpráva →

Hledáte byt? Najdete ho v mapě…

Vyhledávání nemovitostí k prodeji prostřednictvím mapového rozhraní. Zjišťování průměrných cen v hledaných lokalitách. Tyto možnosti nabízí interaktivní realitní server MAPMAP.

Celá zpráva →

Jiří Šedivý: Růst nákladů vždy nakonec zaplatí klient

Stát chce stále častěji chránit lidi na finančním trhu. Pokud tím ale zvýší náklady, zaplatí je jen a jen klient. A proč je rozumné umožnit financování oprav a pořízení chat a chalup z úvěru ze stavebního spoření? Na otázky odpovídá Jiří Šedivý, tajemník AČSS.

Celá zpráva →

Dar - balík - darování

Státní příspěvek na bydlení od nového roku opět vzrostl

Vláda připravila pro rodiny či jednotlivce novoroční dárek v podobě navýšení státního příspěvku na bydlení. V současné době se tato změna týká více než 240 000 domácností.

Celá zpráva →

Pojištění majetku: Hrubě podceňováno!

Pojištění domácnosti a nemovitosti má uzavřené snad každý. Většinu lidí ale zdaleka nechrání dostatečně! V případě pojistné události tak dostanou nahrazený pouze zlomek škody. Vyplývá to z průzkumu České asociace pojišťoven. A jaké byly historicky největší pohromy v Česku?

Celá zpráva →

Ministerstvo podpoří ekologické vytápění 10 miliardami Kč

Ministerstvo životního prostředí připravuje dotační program, ve kterém rozdělí přibližně 10 miliard korun. Cílem programu je snížení nákladů na vytápění domácností a snížení emisí způsobených topením tuhými palivy.

Celá zpráva →

Immofinanz: Vzestup a pád nemovitostního „fondu“

Immofinanz... pro někoho neznámý pojem, pro jiného naděje změněná v depresi a zklamání. Investice do této společnosti byla vydávána za naprosto bezpečnou a stále rostoucí. Ano. Dlouhá léta rostla. A pak přišel pád který překonává všechny noční můry.

Celá zpráva →

Jak se podniká ve stavebnictví?

Jak získávají stavební firmy nové zakázky, podle čeho si vybírají dodavatele a jak je to s korupcí ve stavebnictví. Nejen na tyto otázky odpovídá nedávno zveřejněný výzkum společnosti CEE Construction, který realizovala ve spolupráci s poradenskou společností KPMG.

Celá zpráva →