Pátek 20. října. Svátek má Vendelín.

Telefonním šmejdům zvoní hrana

Telefonním lichvářským praktikám nejen při prodeji finančních služeb by měl být od května příštího roku konec. Vláda podpořila věcný záměr nového zákona o ochraně spotřebitele. Uzavírání smluv po telefonu skončí. Smlouvy by měly být závazné pouze v případě, že je spotřebitel podepíše.

Celá zpráva →

Fincentrum Hypoindex srpen 2017: Objemy i počty zachraňují prázdniny

Prázdninové měsíce, co se týče objemů a počtů hypotečních úvěrů, nepatří k nejsilnějším. Červencové a srpnové výsledky bývají spolu s lednem nejslabší v roce. Letošní rok žádnou velkou změnu nepřinesl. Úroková sazba klesla během osmého měsíce letošního roku jen nepatrně na 2,01 procenta.

Celá zpráva →

Jiří Klos - Wüstenrot

Jiří Klos: Zdražení hypoték následovalo ČNB rychle

Česká národní banka (ČNB) zvýšila základní úrokové sazby začátkem srpna. Jak rychle reagovaly úrokové sazby hypoték? A jak se projevují další omezení hypoték ze strany ČNB na hypotečním trhu? Odpovídá Jiří Klos, vedoucí oddělení Vývoj bankovních produktů Wüstenrot.

Celá zpráva →

Jak splácení hypotéky ušetří na daních?

Úroky z hypotéky nebo stavebního spoření se řadí k uznaným odečitatelným položkám od základu daně. Od daňového základu lze odečíst až 300 tisíc korun za rok. Roční úspora na daních tak může činit až 45 tisíc korun ročně. Existují však i výjimky.

Celá zpráva →

FINfest Jaro 2017 - Jan Sadil, Petr Stuchlík, Jiří Paták v diskusi jak zákon o ČNB ovlivní hypoteční trh

Zákon o ČNB: Zhorší se dostupnost hypoték?

Mají lidé více spořit? Nebo se mají raději vrhnout do úvěrů, dokud jsou mladí a pracují? Jaká je budoucnost hypotečního trhu v případě schválení vyšších pravomocí pro ČNB? (video)

Celá zpráva →

Zlato - zlaté vejce

Stavební spoření je nejoblíbenější… jak dlouho ještě?

Stavební spoření vychází mezi spořicími a investičními produkty jako nejoblíbenější způsob spoření. Jaký je ale trend? A jak dlouho stavební spoření nejoblíbenějším produktem zůstane?

Celá zpráva →

Nová hypotéka Air Bank umožní měnit splátky podle životní situace

Air Bank se na přelomu září a října pustí do poskytování nových hypoték. Zkušenosti z refinancování promítne do nových úvěrů na bydlení. Sází především na jednoduchost, flexibilitu a nulové poplatky.

Celá zpráva →

Graf - růst - zvýšení

Nové byty v Praze prudce zdražují. Kupující to neodrazuje

Průměrná cena nových bytů v Praze vzrostla ke konci června meziročně o 22,5 procent na 92 600 korun za metr čtvereční. Ani vysoká cena však zatím zájemce o nové bydlení neodrazuje.

Celá zpráva →

Panelák - panelový dům - bydlení - byty - bytový dům

Bydlení v programech politických stran

Mílovými kroky se blíží volby 2017 do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Politické strany již představily své programy. Jak chtějí ovlivnit bydlení a jeho dostupnost první tři analyzované strany a hnutí – ODS, ČSSD a STAN?

Celá zpráva →

FINfest Jaro 2017 - Panel Hypotéky: Dobře už bylo

Hypotéky bez nemovitostí: Jak podpořit bytovou výstavbu?

Hypotéky bez nemovitostí banky poskytnout ani nemohou. A bytů je nedostatek. Jak podpořit výstavbu bytů a infrastruktury pro rodinné domy? (video)

Celá zpráva →