Neděle 22. září. Svátek má Darina.
Dům - houpačka - peníze -euro

Daň z nemovitých věcí je nízká… připravme se na zvýšení?

Daň z nemovitých věcí je v Česku nízká. V průměru je čtvrtá nejnižší v Evropě. Majitelé nemovitostí, neradujte se. Právě proto může vzrůst…

Celá zpráva →

Smlouva - dům - prodej domu - realitní trh

Prodej bytu se sklepem nebo garáží: Jaký bude osud předkupního práva?

Předkupní právo nemovité věci v podílovém spoluvlastnictví stále přináší problémy. Jak prodat byt se sklepem nebo garáží?

Celá zpráva →

Fincentrum Hypoindex červenec 2019

Fincentrum Hypoindex červenec 2019: Navzdory levnějším hypotékám zájem znovu klesá

Banky se stále snaží bojovat o klienty a úrokové sazby u hypoték nadále snižují. Zájem ale nijak neroste. Právě naopak. Oproti červnu bylo v červenci sjednáno o 504 hypoték méně. Přitom úroková sazba klesla o osm bazických bodů na 2,68 procenta.

Celá zpráva →

Česká spořitelna zlevňuje hypotéky, chce spustit lavinu stěhování

Česká národní banka začátkem srpna ponechala úrokové sazby beze změny. To znamená, že banky mají prostor hypoteční úvěry zlevnit, ale i zdražit. Česká spořitelna se rozhodla udělat alespoň trochu bydlení přístupnější a úrokové sazby u svých hypotečních úvěrů nově zlevňuje.

Celá zpráva →

Berlín vs. Praha. Pomohlo by našemu realitnímu trhu zmražení nájmů?

Cena nájmů v České republice stále roste. Jen za šest měsíců průměrné nájemné v Praze vzrostlo skoro o 1 200 korun a zdá se, že lidé za nájem zaplatí ještě o něco víc. Podle Českého statistického úřadu v České republice meziročně vzrostla cena nájemného o čtyři procenta.

Celá zpráva →

Jak vybrat místo k životu

„Můj dům, můj hrad,“ říká staré přísloví. I proto chce většina lidí své bydlení vlastnit. U vlastního domu či bytu stejně jako u hradu ale záleží i na tom, kde se nachází. Jak vybrat ideální místo k životu?

Celá zpráva →

Peníze - bankovky - ruce - počítání peněz - EUR - eura

Daně v České republice: Nejvíce vzrostla daň z nabytí

Bez výběru daní nemůže existovat žádný stát. Daně jsou z tohoto pohledu nezbytné. Jak se vyvíjely daně vybírané v České republice? Nejvíce narostla daň z nabytí, mezi nejvýznamnější příjmy rozpočtu ale stále nepatří.

Celá zpráva →

Nájemné tlačí vzhůru ziskuchtiví majitelé bytů. Roste i cena elektřiny, vody i tepla

Mít střechu nad hlavou je v dnešní době opravdu drahé. Navíc náklady nijak nepolevují. Právě naopak. V červenci podle dat Českého statistického úřadu spotřebitelské ceny zrychlily meziroční růst na 2,9 procenta z červnových 2,7 procenta. Nájemné v oddíle bydlení se za rok zvýšilo o čtyři procenta.

Celá zpráva →

Prázdná peněženka - chudoba - oddlužení

Co dělat, když realitní makléř nedostane zaplaceno?

Co mají dělat obchodní zástupci zejména u menších poradenských či realitních společností, kterým jejich „zaměstnavatel“ zůstal dlužit peníze za provedené obchody? Stává se to častěji, než si mnozí myslí.

Celá zpráva →

Chcete novostavbu v Praze nebo v Brně? Připravte si slušný balík peněz

Ceny bytů pořád pomalu šplhají vzhůru. V Praze už polovina novostaveb stojí více jak 100 tisíc korun za metr čtvereční. Vysoké ceny nemovitostí spolu s přísnějšími podmínkami brzdí i zájem o hypotéky.

Celá zpráva →