Čtvrtek 22. března. Svátek má Leona.

Jak vydělat na nákupu nemovitosti na horách?

Horské nemovitosti jsou trendy. Zájem o ně roste a s nimi i jejich ceny. Vyšší pořizovací náklady tak stále více ukrajují z možných výnosů. Kolik, jak a kde se dá vydělat na nákupu nemovitosti na horách?

Celá zpráva →

Déšť na okně - dešťové kapky - voda

Sousedské právo: Škoda na pozemku následkem stékání dešťové vody

Odpovídá vlastník výše položeného pozemku za škodu vzniklou přirozeným stékáním dešťové vody na sousední pozemek? K lepší znalosti tzv. sousedských práv si představíme rozhodnutí Nejvyššího soudu, které případ stékání dešťové vody řešilo.

Celá zpráva →

Fincentrum Hypoindex leden 2018: Hypotéky zdražují, zájem klesá

Po úspěšném hypotečním roku se rozjezd v oblasti hypoték moc nepovedl. V prvním měsíci roku 2018 úrokové sazby u hypotečních úvěrů znovu vzrostly, a ne málo. Průměrná úroková sazba se v lednu vyšplhala na 2,28 procenta. Navíc v meziměsíčním srovnání poklesl i počet uzavřených smluv.

Celá zpráva →

V ČR trápí exekuce přes 860 tisíc lidí. Může za to jízda na černo, půjčky, ale i láska

Skoro desetina obyvatel České republiky ve věku nad 15 let má starosti s exekucí. Podle aktualizované mapy exekucí neziskové organizace Otevřená společnost, do dluhů končících exekucí během posledního roku spadlo 31 tisíc lidí. Celkem je to tedy 863 tisíc dlužníků, kteří svůj dluh nesplácejí a jsou v exekuci.

Celá zpráva →

ČNB: Roztáčení spirály pokračuje

Viceguvernér České národní banky (ČNB) Vladimír Tomšík vystoupil v pátek 16. února 2018 na konferenci „Rozvoj a inovace finančních produktů“ na Vysoké škole ekonomické v Praze. Za nejvýznamnější riziko označil pokračování roztáčení spirály mezi cenami nemovitostí a úvěry na jejich pořízení.

Celá zpráva →

Vysokým účtům za teplo se dá snadno předejít

Zima je v plném proudu, tak není nad to přijít domů, pustit si topení na plné obrátky a pořádně se zahřát. Jenže za čas vás takové zahřátí může paradoxně pěkně zchladit, a to ve chvíli, kdy vám přijde do schránky účet.

Celá zpráva →

Realitní zákon opět na stole. Vyřeší časovanou bombu?

Nad nepoctivými realitními makléři se stahují mračna. Ministerstvo pro místní rozvoj horlivě pracuje na novém zákonu o realitním zprostředkování. Bude myslet i na časovanou bombu, kterou původní návrh opomíjel?

Celá zpráva →

Úrokové sazby nemusí být tak vysoké, jak vypadají

Vzpomínáte si ještě na dobu, kdy se úrokové sazby na horizontu pěti let pohybovaly kolem pěti procent? To ještě ale sazby nijak přepálené nebyly, historie dává příklady sazeb i kolem dvaceti procent! Říkáte si, že to už je lichvářské? Vůbec tomu tak být nemusí. Podléháme totiž klamu peněžní iluze a máme problém rozlišovat mezi nominálními číst více...

Celá zpráva →

Graf - růst - zvýšení

MMR potvrzuje další skvělý hypoteční rok

Přísnější regulace hypotečnímu trhu nohy nepodrazila. Přestože objem poskytnutých hypoték nepřekonal v loňském roce rekordní rok 2016, velmi se mu přiblížil. Banky poskytly hypoteční úvěry celkem za téměř 217 miliard korun. Co stojí za skvělými výsledky? 

Celá zpráva →

Koupě bytu k rekonstrukci. Výdělek, nebo noční můra?

Stále rostoucí ceny nemovitostí nahrávají myšlence koupit byt před rekonstrukcí. Ceny starších bytů jsou nižší a zrekonstruovat si nemovitost můžete i svépomocí. Pak je možné buď byt dál prodat, nebo si jen pořídit levnější bydlení.

Celá zpráva →