Pátek 18. ledna. Svátek má Doubravka.

Stavebko pod stromeček? Proč ne!

Lámete si hlavu s originálním dárkem k letošním Vánocům? Poradíme vám, jak se vyšvihnete před rodinou a jak uděláte radost ne jednou za rok, ale třeba šest let po sobě.

Celá zpráva →

Prázdná peněženka - chudoba

Předschválený úvěr? Na jistotu peněz zapomeňte

Banka vám nabídla předschválený úvěr a nyní si myslíte, že máte peníze na dosah ruky? Že stačí nabídku přijmout a můžete si úvěru užívat? Zdaleka ne vždy…

Celá zpráva →

Pronajmout si byt není tak jednoduché. I na nájemníky se pořádá výběrové řízení

Nemovitostí  jak k prodeji, tak i k pronájmu je málo. Pronajmout si byt v Praze není otázkou týdnů, ale někdy i měsíců. Trvá dlouho, než si pronajímatel najde volný a vhodný byt. Navíc kandidáty na pronájmy si majitelé bytů náležitě proklepnou a leckdy musí splňovat určitá kritéria.

Celá zpráva →

Zmírnit pravidla pro hypotéky? ČNB je připravena jednat

Hypoteční trh se začíná ochlazovat. Banky hlásí pokles počtu zájemců o desítky procent. ČNB má velké pochybnosti, že by zpřísnění hypoték dopadlo až na pětinu zájemců. Za určitých podmínek je ale připravena uvolnit stávající doporučení pro poskytování hypoték. Na zákonu o ČNB však stále trvá.

Celá zpráva →

Realitní trh 2019: Nejlepší rok na prodej nemovitosti klepe na dveře

Letošní rok 2018 se pomalu chýlí ke konci a je čas zjistit, jak se podle odborníků bude vyvíjet realitní trh v příštím roce. Ceny nemovitostí však strmý pád nejspíš nečeká, takže pokud chcete prodat nemovitost, podle odborníků bude rok 2019 tím nejlepším rokem pro tuto transakci.

Celá zpráva →

Stavební spořitelny mají letos našlápnuto k rekordu

Stavební spořitelny půjčují o sto šest. Od ledna do konce listopadu poskytly úvěry za 68,1 miliardy korun. Růst stavebních spořitelen nezastavila ani ČNB. Letos tak mají našlápnuto k pokoření rekordních výsledků z roku 2008.

Celá zpráva →

Svět realit se mění. Jak to ovlivní práci makléře?

Situace na českém realitním trhu se začíná měnit. Vysoké ceny nemovitostí začaly narážet na koupěschopnost poptávky a jejich růst zpomaluje. Zpřísnění hypoték a růst úrokových sazeb postupně ochlazuje zájem o vlastní bydlení a počet realitních transakcí klesá. Jak to ovlivní práci makléře?

Celá zpráva →

Počet dokončených bytů vzrostl. V říjnu se ale v Praze nezačal stavět ani jeden byt v bytovém domě

Stavebnictví se podle dat Českého statistického úřadu nadále daří. V meziročním srovnání  vzrostlo o devět procent. Nahoru ho táhne hlavně pozemnímu stavitelství. Dobrou zprávou pro bytovou výstavbu je, že počet dokončených bytů v říjnu vzrostl o 55,6 procenta a činil 3 642 bytů. Na druhou stranu se ale například v Praze v říjnu nezačal stavět ani jeden byt v bytovém domě.

Celá zpráva →

Praha je pro mladé drahá. Míří do vlastního do okolí

Pořídit si vlastní bydlení chtějí mladí ještě před založením rodiny. Pro mnohé je to ale jen nedosažitelný sen. Především Pražanům brání vysoké ceny nemovitostí. Tisícovky domácností proto míří za hranice metropole. Kdo se chce vyhnout zdražování, měl by si pospíšit.

Celá zpráva →

Smlouva - dům - prodej domu - realitní trh

Neodhlásili jste trvalý pobyt po prodeji nemovitosti? Pozor na smluvní pokutu

Může být smluvní pokuta ve výši 1 000 Kč za každý den prodlení pro neodhlášení trvalého pobytu z prodané nemovitosti shledána za neplatnou pro rozpor s dobrými mravy?

Celá zpráva →