Pondělí 20. listopadu. Svátek má Nikola.
Lenochod

Čekání na růst úrokových sazeb hypoték

Úrokové sazby hypotečních úvěrů jsou přilepeny ke 2% hladině. Od svého historického minima 1,77 % připsaly 0,27 procentního bodu a stále se drží níže než před rokem. Co ovlivnilo vývoj sazeb a kdy se „dočkáme“ jejich dalšího růstu?

Celá zpráva →

Služebnost cesty - zámek - cesta - podzim - červené listí - stromy

Sousedské právo: Jaká práva zakládá služebnost cesty?

Nemovitá věc může být zatížena služebností, která postihuje vlastníka věci jako věcné právo tak, že musí ve prospěch jiného něco trpět nebo něčeho se zdržet. Jaká práva zakládá služebnost cesty?

Celá zpráva →

Flooded vintage interior. 3d concept

Nenechte si utéct statisíce korun! Na reklamaci nemovitosti máte nárok

Radost z koupě nemovitosti se může rozplynout mrknutím oka. Zjištění, že vaše bydlení není ve stavu, v jakém se zdálo, nadšení určitě ochladí. Skryté vady nemovitosti mohou přijít na pěknou hromádku peněz. Ne vždy ale musí za skryté vady platit kupující. Jaké jsou podmínky reklamace?

Celá zpráva →

Fincentrum Hypoindex září 2017: Za tři čtvrtletí objemy přesáhly 168 miliard

V září vzrostla průměrná úroková sazba u hypotečních úvěrů na 2,04 procenta. Objemy i počty oproti srpnu ale klesly. V průběhu let byl přitom většinou větší zájem o hypoteční úvěry v září než v srpnu.

Celá zpráva →

Petr Morcínek - M&M reality holding

Majitel M&M reality holding Petr Morcinek aneb Barvitá minulost začíná v LTO

Majitel holdingu M&M Reality Petr Morcinek vede volební kampaň hnutí ANO. Jeho kariéra je však mnohem pestřejší. Text autora Jiřího Štického s názvem Od obchodů s LTO ke kampani ANO vyšel v říjnovém čísle časopisu Reportér, s jehož svolením jej přetiskujeme.

Celá zpráva →

Ceny bytů raketově rostou a jen tak se nezastaví

Ceny nemovitostí v České republice raketově rostou. V rámci Evropské unie si Česko s meziročním nárůstem o 13,3 procenta drží dokonce prvenství. Přestože by tempo růstu mělo v příštím roce zbrzdit, poklesu se rozhodně nedočkáme. Proč?

Celá zpráva →

Služebnost stezky - služebnost průchodu - ovce - stádo ovcí - les

Sousedské právo: Služebnost stezky a průhonu

Služebnost stezky a služebnost průhonu představuje důležitá věcná břemena k usnadnění spojení mezi pozemky a vnějším světem. Jaký je bližší účel těchto jednotlivých služebností?

Celá zpráva →

Stavební spořitelny půjčují jak o život. Jak dlouho ještě?

Stavební spořitelny letos excelují v poskytování úvěrů. Zaostávají však v uzavírání nových smluv o stavebním spoření. Situace se ale může změnit s rostoucími základními úrokovými sazbami. Kdy se růst sazeb ČNB promítne na trh stavebního spoření?

Celá zpráva →

ERSTE Premier - pobočka České spořitelny

Příběh ze života: Banka se točí zády k úspěšnému podnikateli

Úspěšný podnikatel přerostl své podnikání jako OSVČ. Založil proto firmu, najal zaměstnance a inkasuje miliony korun ročně od svého amerického odběratele. Banka ho ale přestala znát a nechce mu dát sebemenší úvěr bez obstrukcí. Proč?

Celá zpráva →

Panelák - panelový dům - bydlení - byty - bytový dům

Sociální bydlení: Jak a pro koho?

Sociální bydlení je nejen politické téma. Propadnout se do sociální sítě může za nepříznivých životních okolností kdokoli. Jak zajistit, aby byla sociální síť spíše sociální trampolínou?

Celá zpráva →