Čtvrtek 13. srpna. Svátek má Alena.

Jak snadno přijít o 100 000 korun

Přemýšlíte o koupi nemovitosti? Buďte opatrní. Hnedka prvním podpisem můžete přijít o desítky tisíc korun a nebude se jednat o žádný podvod. Viníkem může být pouze vaše neopatrnost, ale také netrpělivost.

Celá zpráva →

Hypoindex září 2008: Úrokové sazby sestoupily z vrcholu

Úrokové sazby po několika měsících vytrvalého růstu konečně začaly klesat. Nutno dodat, že mají odkud. V minulém měsíci dosáhly svého maxima.

Celá zpráva →

Požádal vás přítel o ručení k úvěru? Dobře své rozhodnutí zvažte!

Nejen nemovitostí dá se ručit za úvěr. Záruku za žadatele může poskytnout také ručitel. Požádal vás již někdo o ručení za úvěr? Pokud ano, před podpisem si své rozhodnutí nechte pořádně projít hlavou.

Celá zpráva →

Daň z nemovitostí. Současnost a budoucnost

Zákon č. 338/1992 Sb., o dani z nemovitostí upravuje podmínky pro vyměřování a placení daně z pozemků a ze staveb. V současné době je v Parlamentu projednávána novela zákona, která ruší dvě výjimky z osvobození staveb od plateb. Celý zákon jako takový je pak předmětem diskuzí o jeho budoucí úpravě. Mantinely jsou opravdu široké. Možné je úplné zrušení daně, až po její výrazné navýšení. Hlavním argumentem proti jejímu rušení je skutečnost, že příjmy z této daně náleží obci.

Celá zpráva →

Jak dlouhou dobu splatnosti hypotéky si nastavit?

Hypotéka je svým způsobem cesta do neznáma. V průběhu splácení se může přihodit cokoliv. Způsobů, jak nečekaným událostem předcházet, je několik. Optimální nastavení doby splatnosti a výše splátek je bezpochyby jedním z nejúčinějších.

Celá zpráva →

Finanční krize podpoří zájem o starší byty

Trh s byty v několika minulých letech v Česku zažíval téměř permanentní růst. Zájem o pořízení vlastního bydlení podporovaný růstem životní úrovně obyvatel a dobrou dostupností hypoték hnal ceny bytů vzhůru. Příchod finanční krize to ale změnil. Podle některých novinových článků přišel čas prasknutí cenové bubliny, která srazí dolů především ceny starších panelákových bytů. Vše ale také může dopadnout úplně jinak.

Celá zpráva →

V dotacích na bydlení letos obce inkasovaly přes 400 milionů Kč

Ministerstvo pro místní rozvoj během prvních měsíců poslalo do krajů dotace na bydlení v celkovém objemu 410 milionů Kč. Nejvíce prostředků vyčerpal program na Podporu regenerace panelových sídlišť - 179 milionů Kč.

Celá zpráva →

Realitní trh stále v hledáčku investorů

Developerské společnosti hledají další cesty rozvoje. FINEP HOLDING prostřednictvím své dceřiné společnosti CEEFM nabízí movitějším klientům možnost investovat do nemovitostí. Jak tato služba funguje a je vůbec vhodná doba pro investice do realit?

Celá zpráva →

Mince v písku - GBP

Potřebujete peníze na bydlení? Půjčí vám kde kdo…

Pořídit si nové nebo opravit staré bydlení vyžaduje spoustu peněz. Kde je vzít? Je to snadné. Stačí se porozhlédnout a uvidíte spoustu natažených rukou nabízejících „řešení vašich potřeb“. Kam ale sáhnout? Pro hypotéku, pro stavební spoření, nebo se porozhlédnout ještě jinde?

Celá zpráva →

Krize prověřila u bank schopnost rychlé reakce

Volali jste někdy na zákaznickou linku bank, případně jste žádali o odpověď elektronicky? I kvalita této komunikace může leccos prozradit o tom, jak si banky váží svých klientů. Agentura STEM/MARK na toto téma zpracovala rozsáhlý průzkum a nyní prezentovala jeho výsledky.

Celá zpráva →