Středa 25. listopadu. Svátek má Kateřina.

Co nesmí chybět v kupní smlouvě?

Chystáte se na prodej nebo koupi nemovitosti? Ať už se bude jednat o transakci, kterou vám zprostředkuje realitní kancelář, nebo se bez jejích služeb obejdete, budete muset podepsat kupní smlouvu. Co musí taková smlouva obsahovat?

Celá zpráva →

Regulované nájemné vzroste i o desítky procent

Majitelé bytů obsazených nájemníky „s dekretem“ mohou letos slavit. Postupující deregulace nájemného umožňuje zvýšit jejich příjem o desítky procent. O kolik více budou nájemníci platit?

Celá zpráva →

Novoroční porovnání úrokových sazeb hypoték

Počátek nového roku přináší bankám možnost k razantnějšímu přenastavení úrokových podmínek úvěrů. Jak se změnily úrokové sazby bank od loňského listopadu? Přinášíme přehledné porovnání.

Celá zpráva →

Manfred Koller: Bez státní podpory se stavební spoření zhroutí

„Je správné a korektní, když se o tomto tématu stále přemýšlí. Všechny subvence je třeba neustále prověřovat, to je jasné. Takže v rámci diskusí o státním rozpočtu je třeba i tato témata otvírat,“ říká Manfred Koller, místopředseda představenstva ČMSS, v rozhovoru o státní podpoře stavebního spoření.

Celá zpráva →

Jak funguje společenství vlastníků jednotek?

Zpravidla není v možnostech jednotlivce zajistit správu budovy o několika bytech. Nemluvě o zabezpečení zásadních oprav a jejich financování. Pro tyto účely vznikají společenství vlastníků jednotek. Jak fungují?

Celá zpráva →

Rok 2009 aneb Kam dál?

Uplynulý rok nastartoval pokles cen nemovitostí a růst úrokových sazeb hypoték. Jaký směr ukáží v roce 2009?

Celá zpráva →

Znamení roku 2008: Hypoteční krize

Rok 2008 byl těžkým rokem pro developery, realitní kanceláře i pro všechny, kteří chtěli získat hypotéku nebo prodat svou nemovitost. Jako kompas budoucího vývoje byl ale spuštěn server Hypoindex.cz.

Celá zpráva →

Stavební spořitelny… nejen o stavebním spoření

Stavební spořitelny se zabývají stavebním spořením. To ví každý. V jejich nabídce ale naleznete mnohem víc! A mnohdy se stavebním spořením i zcela nesouvisející finanční produkty.

Celá zpráva →

Kdo zvítězí v soutěži o nejbizarnější dům? Hlasujte

Časopis Dům a zahrada vyhlásil již druhý ročník soutěže Pecka roku. V jejím pod titulu by také mohlo být: "Soutěž o neulítlejší stavbu roku České republiky". Startovní pole je, světe div se, patřičně nabité.

Celá zpráva →

Vánoce aneb Vejce vejci

Vánoční zvyky si jsou podobné jako vejce vejci. Ovšem křepelčí vajíčko s vajíčkem varana komodského. Někde naděluje dárky Ježíšek, jinde Santa Klaus, ještě jinde čarodějnice... někde děti dostávají dárky na Štědrý den, jinde o den později, ještě jinde na Nový rok nebo dokonce až na Tři krále...

Celá zpráva →