Čtvrtek 06. srpna. Svátek má Oldřiška.

Zruší se státní příspěvek stavebního spoření?

Stát se v roce 1998 unáhlil. Podlehl lobby stavebních spořitelen a nasliboval štědrou státní podporu. Od té doby hledá cestu, jak z ní ven... a jak ulevit napnutému státnímu rozpočtu. Podaří se mu to tentokrát?

Celá zpráva →

Hypoindex srpen 2008: Úrokové sazby na maximu

Průměrné úrokové sazby poskytnutých hypoték, měřené FINCENTRUM HYPOINDEXEM, překonaly své dosavadní maximum z ledna 2003. Navíc u hypoték s jednoletou fixací došlo k prolomení 6% hranice.

Celá zpráva →

Ceny bytů rostou: Za půl roku i o 40 %!

Po prázdninovém poklesu cen pražských bytů se vrací rostoucí trend... jak se vyvíjejí ceny v nedražších a nejlevnějších lokalitách? A kde ceny rostou a klesají nejvíce? Stále platí, že levnější byty zdražují nejrychleji...

Celá zpráva →

Vybíráme mezi 85% a 100% hypotékou

60%, 70%, 80%, 85%, nebo 100% hypotéku? Výše úvěru má výrazný vliv na konečnou úrokovou sazbu. Které variantě dát přednost? Budou se vůbec ještě poskytovat 100% hypotéky? Banky údajně zvažují omezení jejich poskytování. Proč?

Celá zpráva →

Vlastimil Nigrin: Plánujeme rozšířit rodinu našich strategických partnerů

„Stojím před výzvou. Jestli si někdo myslí, že v oboru hypoték jsou karty rozdané, pak se mýlí. Které jiné odvětví české ekonomiky roste ročně takhle rychle? Pro mě je velice zajímavé pokusit se tohoto potenciálu využít, uřídit jej a uspět na trhu,“ říká o své práci Vlastimil Nigrin, náměstek generálního ředitele Hypoteční banky pro věci obchodní.

Celá zpráva →

Anuitní splátka hypotéky: Co přináší?

Úroková sazba hypotéky je zpravidla fixovaná na určité období. I v jeho průběhu se ale mění výše placených úroků. Může za to „anuitní splácení“. Jaké důsledky má na splacenou jistinu - úvěr, který jste si půjčili?

Celá zpráva →

Jak se žije v českých krajích?

Srovnání regionů podle více než 40 kriterií přináší průzkum společnosti MasterCard. Zpracováním výzkumu byl pověřen kolektiv odborníků z Vysoké školy ekonomické v Praze. Výsledkem je žebříček 14 krajů a 24 největších českých měst.

Celá zpráva →

Znárodnění hypotečních bank: Pouhý populismus?

Ta zpráva na první pohled působí jako blesk z čistého nebe. Americká vláda přebere kontrolu na hypotečními agenturami Freddie Mac A Fannie Mae. Nakonec to ale až taková bomba není a dalo se to očekávat.

Celá zpráva →

Tuzemskou poptávku po bydlení stále více vyztužují cizinci

Realitním kancelářím se rozrůstá zahraniční klientela. Jakým způsobem mohou cizí státní příslušníci nabývat českých nemovitostí a jak vypadá situace v mimopražských regionech? Zdaleka nejaktivnější a bez rozdílu regionu jsou Vietnamci.

Celá zpráva →

Kdy vyhrává hypotéka a kdy nájem?

Nájemní bydlení je opředené řadou mýtů. Jedním z nich je, že se jedná narozdíl od hypotéky o „vyhozené peníze“. Hypotékou přeci investuji do vlastního bytu či domu! Skutečnost je ale mnohdy jiná... a překvapující. Kdy se vyplatí bydlet „ve vlastním“ na hypotéku a kdy nájem?

Celá zpráva →