Úterý 24. října. Svátek má Nina.
Panelák - panelový dům - bydlení - byty - bytový dům

Bydlení v programech politických stran

Mílovými kroky se blíží volby 2017 do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Politické strany již představily své programy. Jak chtějí ovlivnit bydlení a jeho dostupnost první tři analyzované strany a hnutí – ODS, ČSSD a STAN?

Celá zpráva →

FINfest Jaro 2017 - Panel Hypotéky: Dobře už bylo

Hypotéky bez nemovitostí: Jak podpořit bytovou výstavbu?

Hypotéky bez nemovitostí banky poskytnout ani nemohou. A bytů je nedostatek. Jak podpořit výstavbu bytů a infrastruktury pro rodinné domy? (video)

Celá zpráva →

Baťůřkáři i senioři využívají sdílené bydlení po celém světě. Městům se to ale nelíbí

Sdílené bydlení využívají turisté po celém světě. Je to leckdy levnější než hotel a většinou je k dispozici byt se vším všudy. Jenže čím víc je takových klientů, tím méně se to líbí světovým metropolím. Pronajímatelé neodvádí daně, jaké by měli, a města přicházejí o velké peníze.

Celá zpráva →

Stavební spořitelny se probouzí z letního spánku

Stavební spořitelny se na začátku školního roku probudily. Zářijové akční nabídky stavebních spořitelen se hemží nižšími úroky, odpouštěním poplatků i netradičními soutěžemi.

Celá zpráva →

Lupa - kontrola hospodaření - žena - oči

Bytové spoluvlastnictví: Právo vlastníka jednotky na kontrolu hospodaření

Hospodaří osoba odpovědná za správu domu se svěřenými finančními prostředky s péčí řádného hospodáře a účelně? Máte právo na informace.

Celá zpráva →

vlna

Aktuální sazby hypoték: Zvyšování sazeb začalo. Kdy přijde další vlna zdražování?

Česká národní banka (ČNB) zvýšila na začátku srpna základní úrokové sazby. Růst sazeb se již promítl i na hypoteční trh. Pět bank zvýšilo úrokové sazby hypoték. Další banky očekávají, že sazby do budoucna ještě porostou.

Celá zpráva →

FINfest Jaro 2017 - Panel Hypotéky: Dobře už bylo - Jan Sadil, ČSOB, Petr Stuchlík, Fincentrum

Hypotéky: Dobře už bylo

„V historii novodobého hypotečního trhu v České republice dobře už také nebylo,“ uvedl panel Hypotéky: Dobře už bylo Jan Kruntorád, předseda dozorčí rady Gepard Finance na konferenci FINfest Jaro 2017. (video)

Celá zpráva →

scarecrow-strašák

Strašák jménem online půjčka?

Internet skýtá nepřeberné množství nabídek na online půjčky. Vyznat se v nich není jednoduché. Jak rozeznat dobrou online půjčku od špatné? Na co si dát pozor, aby se půjčka nezměnila v noční můru?

Celá zpráva →

Airbnb - klíč - domov - ruce

Je služba Airbnb postrachem cen nájmů v Praze?

V poslední době se hodně hovoří o službě Airbnb a jejím negativním dopadu na pražský trh s byty. Je opravdu tato služba postrachem pro nájemce, kteří si chtějí dlouhodobě pronajmout byt v Praze?

Celá zpráva →

Budova ČNB - Česká národní banka

Zpřísnění hypoték odročeno. Kdy získá ČNB větší pravomoci?

Zájemci o hypotéku si mohou oddychnout. Zpřísnění hypoték se alespoň na čas odkládá. Česká národní banka (ČNB) zatím větší pravomoci na omezení hypoték do rukou nedostane. Poslanci již před podzimními volbami novelu zákona o ČNB schválit nestihnou.

Celá zpráva →