Neděle 20. ledna. Svátek má Běla.

Doba se láme. Při refinancování hypotéky už většina lidí neušetří

Úrokové sazby u hypotečních úvěrů raketově rostou. Růst se ale netýká jen zájemců o nové hypotéky, ale i klientů, kteří svou hypotéku refinancují. Některým lidem se splátka hypotéky při refinancování zvýší.

Celá zpráva →

Graf - růst - zvýšení

Aktuální sazby hypoték: Banky zdražují jak na běžícím páse

Banky pokračují ve zdražování hypoték i v prosinci. V posledním měsíci roku zatím zvýšila hypoteční sazby pouze Air Bank, ale Hypoteční banka a ČSOB si další zdražování připravily již na příští týden. Během prosince plánuje drobnou úpravu sazeb směrem nahoru i Wüstenrot.

Celá zpráva →

přesýpací hodiny s rukou

Přechodné období skončilo, řady zprostředkovatelů prořídly

Přechodné období skončilo. Šedesátitisícová armáda poskytovatelů a zprostředkovatelů úvěru značně prořídla. Kdo splnil požadavky zákona o spotřebitelském úvěru a může úvěry zprostředkovávat?

Celá zpráva →

Klíče od vysněné nemovitosti pod stromeček? I takový dárek někteří Češi chystají

Ponožky, župan, svíčky a další osvědčené dárky dostane letos k Vánocům skoro každý z nás. Ale jen pár lidí objeví pod stromečkem malý-velký dárek. Tím jsou klíče od vysněného domu, či bytu. Takových šťastlivců jistě mnoho není, ale podle odborníků jich bude více než tomu bylo loni o Vánocích.

Celá zpráva →

Kříženecký: Zájem o nájemní bydlení roste. K ochlazení realitního trhu jen tak nedojde

Lidé mají zájem jak o koupi bytu, tak i o nájemní bydlení. Stejně jako se zvyšují úrokové sazby u hypotečních úvěrů, rostou i ceny nájmů. Jak se mění trendy v oblasti bydlení a za kolik je nejlevnější garsonka v Praze? Na to jsme se zeptali Josefa Kříženeckého ze CENTURY 21 New Home.

Celá zpráva →

Limity ČNB hatí sny o vlastním bydlení, zájemci o hypotéku musí slevovat ze svých nároků

Přísnější pravidla poskytování hypoték zavedená Českou národní bankou (ČNB) začínají ovlivňovat hypoteční trh. Banky se snaží vycházet zájemcům o hypotéku vstříc. Ti ale často musí slevovat ze svých nároků. Které limity dělají klientům největší problémy a jak situaci pomáhají řešit banky?

Celá zpráva →

Soudcovské kladívko - právo - spravedlnost

Finanční arbitr a jeho rozhodování u spotřebitelských úvěrů

Finanční arbitr s novým zákonem o úvěru pro spotřebitele získal pravomoc rozhodovat i spotřebitelské spory mezi spotřebiteli a poskytovateli úvěrů. Jaká je jeho praxe?

Celá zpráva →

Smlouva - dům - prodej domu - realitní trh

Rok 2018: Realitní párty se chýlí ke konci

Článků o tom, co se děje a co se bude dít na realitním trhu, jak to bude s cenami nemovitostí, a o všem, co s tím souvisí, jste asi letos četli víc než v jiných letech. Mám ale pocit, že moc neodpovídají tomu, co v roce 2018 jako realitní zprostředkovatel v terénu skutečně zažívám.

Celá zpráva →

Hon na klienty začíná. Půjčky na Vánoce útočí na české peněženky

Začíná období, kdy lidé berou půjčky útokem. Od října do prosince rostou počty a objemy bankovních i nebankovních půjček. V lednu a v únoru pak přichází prozření a dlužní teprve zjišťují, že půjčka na Vánoce jim značně narušuje poměr mezi příjmy a výdaji.

Celá zpráva →

Doplaťte částku pro státní podporu! Modrá pyramida vyděsila klienty stavebního spoření

„Chcete státní podporu? Nezapomeňte doplatit stavební spoření.“ Modrá pyramida chtěla upozornit klienty, kolik jim na stavební spoření zbývá doplatit do konce roku pro získání státní podpory. Mnoho klientů ale e-mailem vyděsila.

Celá zpráva →