Sobota 22. července. Svátek má Magdaléna.
Stanislav Dostál ml., zemský ředitel Fincentrum

Stanislav Dostál ml.: Chcete spolupracovat s realitním makléřem? Choďte s ním na pivo

Spolupráce mezi realitním makléřem a finančním poradcem je výhodná pro obě strany. Co přináší finanční poradce realitnímu makléři? A proč spolupráce často upadá? „Potřebujete mít realitní makléře a poradce spolu v kancelářích. To vám zabezpečí, že spolu občas zajdou na pivo,“ říká Stanislav Dostál ml., zemský ředitel Fincentra. Proč je to důležité?

Celá zpráva →

přesýpací hodiny s rukou

Aktuální sazby hypoték: Hypotéky s vyšší LTV docházejí

Zájemci o hypotéky se do bank nepřestávají hrnout. Banky se ale kvůli limitům ČNB začínají dostávat do úzkých. Kromě zdražování hypoték některé banky již dokonce v červnu zastavily poskytování hypoték s LTV nad 80 %.

Celá zpráva →

Prasátko - spoření - ruka - mince - peníze

Stavební spoření: Lidé spoří méně

Stavební spoření zůstává nejpopulárnějším spořicím produktem. Přesto lidé spoří méně. Kde nachází zajímavější příležitosti a zhodnocení?

Celá zpráva →

úvěrový maraton

Maraton úvěrových zkoušek začal. Úspěch zaručen?

Zprostředkovatelé a poskytovatelé úvěrů mají od prosince 2016 povinnost podstoupit do dvou let zkoušku odborné způsobilosti. První testování již začalo a výsledky jsou nadmíru uspokojivé. Kde zkoušky probíhají a jak se na ně připravit?  

Celá zpráva →

Klíče

SVJ bojují proti krátkodobým pronájmům

Krátkodobé pronájmy se těší stále většímu zájmu. Zatímco majitelé pronajímaných bytů vydělávají, společenství vlastníků jednotek (SVJ) si lámou hlavu s tím, jak na pohybu osob v baráku netratit. Některá SVJ našla cestu, jak si s krátkodobými pronájmy poradit.

Celá zpráva →

Zdroj: sxc.hu

Ceny nemovitostí porostou … příliš rychle?

Česká národní banka se obává příliš rychlého růstu cen nemovitostí. Hrozí jejich přehřátí a vznik cenové bubliny? Proč ceny nemovitostí porostou?

Celá zpráva →

kladivem rozbité cd

Exekuce (ne)vlastní vinou? Datová schránka vás nezachrání

Platit své závazky včas nemusí stačit. Skončit v exekuci je snazší, než se může zdát. Zaplacená, ale nesprávně vypočítaná daň z nabytí nemovitosti vás může dostat do problémů, ani se nenadějete. Datová schránka vás nemusí nezachránit.

Celá zpráva →

Past na peníze - bankovky

Lidé splácí hypotéky lépe… je čas se bát o budoucnost?

Podíl úvěrů v selhání již několik let klesá. Lidem se daří čím dál lépe a na splátky hypoték mají dostatek peněz. Je na čase se začít obávat o budoucnost?

Celá zpráva →

Zjednodušení stavebního zákona se zatím nekoná. Výbor Senátu novelu odmítl

Novela stavebního zákona měla zjednodušit stavební povolení od stavby rodinného domku až po nové dálnice. Kdo se těšil na nové úpravy zákona ohledně staveb, bude mít možná smůlu. Senátoři z Ústavně právního výboru Senátu zákon odmítli a až na konci května se ukáže, zda novela projde, či nikoli.

Celá zpráva →

Poslanci zmírňují pravomoci ČNB. Chtějí, aby na hypotéku dosáhlo více lidí

Poslanci se snaží zmírnit omezení hypoték, které si do novely zákona připravila Česká národní banka (ČNB). Navrhují, aby banky mohly půjčovat pět procent z objemu nových hypoték bez ohledu na nová pravidla místo tří procent. Nechtějí také omezit refinancování.

Celá zpráva →