Bisnode Česká republika
Siemensova 2717/4,
City West - Stodůlky,
155 00 Praha 5
IČ: 63078201
Datum založení: 30.11.-0001
Telefon: +420 274 000 000
Fax: +420 274 000 100
E-mail: info@bisnode.cz
WWW: www.bisnode.cz
Siemensova 2717/4,
City West - Stodůlky,
155 00 Praha 5
IČ: 63078201
Datum založení: 30.11.-0001
Telefon: +420 274 000 000
Fax: +420 274 000 100
E-mail: info@bisnode.cz
WWW: www.bisnode.cz
Byznys s virtuálními sídly kvete. Pronájmu adresy, za účelem zápisu do obchodního rejstříku, využívá téměř čtvrtina firem v ČR. Aktuálně se jedná o necelých 122 000 společností, což je o 27 % víc než ve stejném období loňského roku. Analýza poradenské společnosti Bisnode poukázala na to, že nejvíc virtuálních sídel nabízí Praha, na nichž má registrovanou adresu číst více...
V České republice existují významné rozdíly v platební morálce firem v závislosti na jejich oboru činnosti. Vůbec nejhorší přístup k placení svých závazků mají stavební firmy, zatímco společnosti, které podnikají v oblasti sociální péče a vzdělávání často platí faktury v předstihu. Výsledky vycházejí z nejrozsáhlejší databáze platebních informací v ČR společnosti Bisnode.
Většina licencovaných poskytovatelů nebankovních úvěrů má českého vlastníka. Mezi zahraničními pak převládají majitelé z bývalého Sovětského svazu, nechybí ani vlastníci z daňových rájů. Informace dnes zveřejnila společnost Bisnode, která dlouhodobě sleduje vzájemné vazby a propojení mezi ekonomickými subjekty.
Ačkoliv tuzemská ekonomika vykazuje známky oživování, stavebnictví a development, jedno z nejdůležitějších odvětví národního hospodářství, pokračuje v propadu. Společnost Bisnode v rámci analytické studie Stavebnictví a development hodnotila hospodaření 133 nejvýznamnějších hráčů na trhu. Jejich celkové tržby se v letech 2011 až 2013 snížily o 13,7 % na 157,8 miliard korun a zisk propadl o 58,1 % na 3,4 miliardy korun. Navíc ve stavebnictví podniká 23 % rizikových subjektů, což je o 9 procentních bodů více než v rámci ČR celkem.
Píšeme na Investujeme.cz: Co bychom měli v dnešní době dělat s penězi? Jak si finančně zajistit budoucnost? Jak v tom může pomoci finanční poradce a jak poznat toho správného? Odpovědi jsme hledali u ředitele jedné z největších finančně poradenských společností u nás – Filipa Duchoně z Fincentrum & Swiss Life Select.
Píšeme na Investujeme.cz: Pandemie covid-19 ještě urychlí čtvrtou průmyslovou revoluci. Digitalizace – svět rozšířené, virtuální reality. Oblast oblast softwarových robotů (RPA). To vše jsou segmenty, do kterých „tečou“ investice. Čemu se bude dařit podle odborníků? Do čeho se vyplatí investovat?
Píšeme na Investujeme.cz: Začátek letošního roku přinesl na akciové trhy něco, co může být předzvěstí daleko větších změn a konce zaběhnutých pořádků. Organizovaná skupina malých investorů vyškolila na GameStopu velké hedgeové fondy. Zeptali jsme se Filipa Kaczmarzyk, člena představenstva XTB a vedoucího obchodního oddělení, jak tuto událost vnímá a jaké může mít další dopady.
Píšeme na Investujeme.cz: Poté, co na jaře začalo po první vlně pandemie covid-19 otevírání hranic v rámci Shengenu, si všichni oddychli. Nikdo si nedokázal představit, že by tento stav mohl trvat delší dobu. Ekonomové shodně uvádí, že zavírání hranic mezi státy Evropské unie by byl katastrofou. Co by se stalo, pokud by k němu na delší dobu číst více...
Píšeme na Investujeme.cz: V minulých dnech se vlády v Itálii ujala nový kabinet. Šéfem vlády podporované řadou důležitých uskupení se stal ekonom a bývalý guvernér Evropské centrální banky Mario Draghi. Mezi jeho kompetence bude patřit i rozdělení dvousetmiliardového záchranného balíčku, který by měl pomoci pandemií zasažené ekonomice a také k modernizaci. Jako „zachránce eura“ bude číst více...
V předchozích letech trhu s nemovitostmi výrazně dominovala Praha a další velká města. V souvislosti s pandemií koronaviru ale lidé začali přehodnocovat svůj životní styl a do popředí se nyní dostávají domy a byty v periferních částech. Na základě údajů realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties se projekty blízko za hranicemi velkých měst prodávají rekordně.
Ukrást lze nejen auto nebo cennosti, ale i dům nebo byt. Podvodníkovi stačí změnit zápis v katastru, který je jediným dokladem o vlastnictví nemovitosti. Jak upozorňuje advokát Pavel Strnad z AK Polverini Strnad věnující se právní ochraně majetku, následné soudní spory o vrácení původnímu vlastníkovi mohou trvat i několik let a nemusí být úspěšné. Účinnou ochranou číst více...
Probíhající hospodářská krize, způsobená pandemií COVID-19, se podepsala také na trhu s nemovitostmi. Lidé, kteří netuší, jestli za půl roku budou mít ještě práci, se z pochopitelných důvodů do nakupování nemovitostí příliš nehrnou. Naopak lidé, které současná krize nijak nezasáhla, s nákupem nemovitostí spíše vyčkávají v očekávání poklesu cen.
Enormně vysoký zájem o hypotéky neutlumila ani probíhající koronavirová krize, což dokládá i rekordní objem hypoték poskytnutý v loňském roce komerčními bankami. Ani loňský rok nic nezměnil na dlouhodobém trendu, že si nový byt na hypotéku pořizuje polovina z kupujících. U některých projektů však podíl klientů s hypotékou dosahuje až 60 procent.
Čeští dlužníci se poučili z předchozí ekonomické krize a navzdory globální pandemii spláceli minulý rok své závazky po splatnosti nad očekávání zodpovědně. I když průměrně hrazená výše splátky meziročně klesla o necelých 200 Kč, platební morálka se v roce 2020 v porovnání s předchozími lety zlepšila. Počet nových dohod o splácení dluhu i míra dodržení těch stávajících oproti předchozím číst více...
Vlastnické právo k nemovitostem se převádí až zápisem do katastru nemovitostí. Zápisu předchází vkladové řízení. Návrh na vklad je nutno podat na předepsaném formuláři a doložit souvisejícími listinami. Jakých chyb se vyvarovat, aby úřad návrh nezamítl?
Zhruba 25 % lidí si při nákupu nemovitosti předem nezjišťuje všechny možné nedostatky a problémy. Ukazuje to průzkum STEM/MARK zpracovaný pro společnost MyNEMO Report, která prověřuje rizika spojená s koupí nemovitostí. Podle výsledků šetření se s neočekávanou komplikací po pořízení nemovitosti setkal každý třetí respondent. Nejčastěji se jednalo o navýšení nákladů, častým problémem byl i číst více...
Ceny bytů dál rostou, nezastavila je ani pandemie koronaviru. Jak je to s nájemným? A může pronajímatel přistoupit ke zvyšování nájemného bez dohody s nájemcem i za nouzového stavu?
Spory o stavební zákon pokračují. Sněmovní garanční hospodářský výbor totiž přijal k vládní předloze komplexní pozměňovací návrh, podle kterého by měly být stavební úřady přesunuty pod stát. Opozice předložila protinávrh.
Z pohledu hypoték máme za sebou rekordní rok (2020), ale i rekordní leden (2021). Lidé prahnou po novém bydlení, ale i po refinancování starších hypotečních úvěrů s méně výhodnými podmínkami. Tlak v kotli zvyšují nízké úrokové sazby (Fincentrum Hypoindex v lednu 2021 -1,94 % p. a.), ale také rozvolnění podmínek ČNB (uvolnění limitu LTV na 90 % a zrušení dluhových číst více...