Česká asociace pojišťoven
Budova Gemini B
Na Pankráci 1724/129,
140 00 Praha 4
IČ: 49624024
Datum založení: 30.11.-0001
Telefon: + 420 222 350 150
Fax: + 420 221 413 400
E-mail: info@cap.cz
WWW: www.cap.cz
Budova Gemini B
Na Pankráci 1724/129,
140 00 Praha 4
IČ: 49624024
Datum založení: 30.11.-0001
Telefon: + 420 222 350 150
Fax: + 420 221 413 400
E-mail: info@cap.cz
WWW: www.cap.cz
Každý občan odpovídá za následky své neopatrnosti a svých chyb, a ze zákona je pak povinen poškozenému způsobené škody nahradit. Před finančními dopady se může chránit pojištěním odpovědnosti v občanském životě. Podle České asociace pojišťoven (ČAP) vznikají odpovědnostní škody nejčastěji v každodenním provozu domácnosti a jejich výše se pohybuje v rozsahu 5–50 tisíc Kč. Přesto má pojištění sjednané jen necelá třetina obyvatel České republiky. Také si myslíte, že ho nepotřebujete?
Průzkum České asociace pojišťoven (ČAP), zaměřený na pojistnou ochranu proti živlům, ukázal i na nedostatečnou znalost základních pojmů v pojišťovnictví. Systémem školního hodnocení by Češi uspěli v průměru na trojku. Dobrá informovanost a správné porozumění termínům jsou přitom důležité jak při uzavírání pojištění, tak při jeho správě nebo při řešení pojistné události. V případě škody pak pojištění splňuje svůj účel a pojistné plnění nepřináší zklamání, ale její kompenzaci.
Nejničivější a těžko předvídatelný přírodní živel, který se posledních 17 let zapisuje do tuzemských statistik, jsou povodně. Spolu se statistikami pojišťoven to dokládají také údaje ČHMÚ. Jak potvrdil nový průzkum České asociace pojišťoven (ČAP) – Češi se povodní obávají minimálně a ještě méně se proti nim chrání pojištěním. Přesto podle průzkumu každý třetí Čech, který řešil nějakou pojistnou událost, se vypořádával právě s povodní. I to je důvodem toho, proč se ČAP v rámci své únorové kampaně zaměřuje i na tento živel.
Přestože jména Emma, Kyrill či Xaver působí celkem přátelsky, skrývají se za nimi orkány, které v posledních letech bezlítostně pustošily Českou republiku. Jak vyplývá z údajů České asociace pojišťoven (ČAP), jen loňské větry, včetně orkánu Xaver, napáchaly škody ve výši 1,7 miliardy korun. Ani výše škod způsobená bouřemi a krupobitím není zanedbatelná. To je důvod, proč se v rámci své sedmé kampaně Únor – měsíc pojištění zaměřuje ČAP detailněji právě na živly.
Přívaly sněhu doprovázené tuhými mrazy, rozsáhlé povodně, záplavy a sesuvy půdy, bouřky, krupobití či vichřice – snad každý z nás se s některým z těchto přírodní jevů setkal tváří v tvář. Jaká přírodní síla nás však ohrožuje nejčastěji, kterého z živlů se nejvíce obáváme a jak proti nim chráníme svůj majetek? Na tyto a další otázky odpovídá exkluzivní průzkum veřejnosti, který realizovala Česká asociace pojišťoven (ČAP) v rámci své každoroční informační kampaně „Únor měsíc pojištění“.
Česká asociace pojišťoven (ČAP) se v tradiční osvětové kampani „Únor měsíc pojištění“ zaměří na vliv přírodních živlů na majetek běžného člověka. Veřejnost bude seznámena se širokými možnostmi pojistné ochrany, která pomáhá se tomuto těžce předvídatelnému fenoménu způsobujícímu miliardové škody úspěšně bránit. V pořadí už sedmý ročník informační kampaně bude zahájen tiskovou konferencí 5. února 2014.
Trvalým zdrojem informací je osvětový portál www.jaksepojistit.cz, jež se těší vysoké návštěvnosti. Další ročník kampaně rozšíří tyto webové stránky v sekci Průzkumy právě o detailní výsledky aktuálního průzkumu v číslech a grafech. Součástí webu bude také přehledná mapa nejčastějších rizik podle jednotlivých krajů České republiky.
Období adventu a Vánoc bohužel není jen časem spojeným s pohodou, teplem domova, zapálenými svíčkami a vůní čerstvě pečeného cukroví, ale i obdobím zvýšeného rizika požárů. Pojišťovny každoročně likvidují v tomto čase stovky požárů způsobených svíčkami z adventních věnců nebo zábavnou pyrotechnikou. Česká asociace pojišťoven (ČAP) ve své elektronické brožuře s názvem JAK SE EFEKTIVNĚ CHRÁNIT PŘED POŽÁREM radí, jak je možné uchránit zdraví i majetek.
Česká asociace pojišťoven (ČAP) reaguje na aktuální hydrometeorologickou situaci a přináší klientům pojišťoven užitečné informace a rady, jak postupovat při řešení škodní události způsobené vichřicí, bouřkou, krupobitím, povodní a záplavou. Zároveň doporučuje všem, v jejichž lokalitě hrozí riziko povodně, aby v rámci možností zabezpečili kromě ostatních cenností i všechny pojistné smlouvy.
Píšeme na Investujeme.cz: Revoluce 4.0 mění náš každodenní život. Brát v potaz jí musí hráči napříč segmenty. Od jednotlivců, přes malé firmy, korporace, banky nevyjímaje. Zajímavé čtení na toto téma přináší studie společnosti Deloitte s názvem Digital Banking Maturity 2020 (DBM).
Píšeme na Investujeme.cz: Umění nejen povznáší ducha a zkrášluje naše okolí, stále častěji k němu upírají zraky i investoři v očekávání slušného zhodnocení. Dokážou ale sběratelské předměty naplnit toto očekávání? V určitém ohledu ano, jako investiční aktivum ale má svá specifika. Pokud nejste znalec nebo zkušený fanoušek, který se na trhu pohybuje řadu let, svěřte číst více...
Píšeme na Investujeme.cz: Množící se návrhy na zavedení globální daně by přinesly nové zatížení pro firmy. Nově by patrně museli začít přemýšlet i vlády. Těm by se se zavedením mezinárodního systému zúžil manévrovací prostor pro vlastní ekonomickou politiku.
Píšeme na Investujeme.cz: V roce 2020 začali Češi přes nepřízeň pandemie spořit více než v uplynulých letech. Měsíčně si průměrný Čech podle průzkumu Erste Group ušetří v přepočtu 2853 Kč, což je zhruba o stokorunu méně než průměrný Slovák, který dostává výplatu v eurech. Za posledních pět let se u nás průměrná měsíční ušetřená částka číst více...
Píšeme na Investujeme.cz: Ve Spojených státech byla představena daňová opatření na podporu americké ekonomiky. „Případné změny v daňových reformách se dotknou i finančních trhů. Nejvíce se pak investoři zaměří například na společnosti z farmaceutického sektoru Pfizer a Johnson & Johnson, či technologické společnosti Microsoft a Apple s nejvíce offshore penězi,“ uvádí ve svém komentáři Richard číst více...
Úrokové sazby u hypoték jsou stále velmi nízko. Jenže realitní trh celkově reaguje se zpožděním, proto se dá očekávat, že v dohledné době hypotéky budou zdražovat. Levné hypotéky pravděpodobně dlouho nevydrží.
Matěj Tichý a Nikola Tichá z Bukové u Příbrami jsou vůbec prvními klienty v České republice, kteří si sjednali novou hypotéku online, bez osobního kontaktu s bankéřem či finančním poradcem, z pohodlí svého domova.
Pražskému provozovateli heren Bonver Win se podařilo dosáhnout významného vítězství před Soudním dvorem Evropské unie (SDEU). V důsledku jeho rozhodnutí totiž Nejvyšší správní soud ČR zrušil a vrátil k novému projednání rozhodnutí Městského soudu v Praze o kontroverzní obecně závazné vyhlášce regulující hazard na území severočeského města Děčín. SDEU vytýká rozhodnutí Městského soudu v Praze především to, že při číst více...
Minimalizace automobilové dopravy v obydlené oblasti a maximální bezpečnost pro její obyvatele. Tento cíl si vytkla aktuálně vznikající udržitelná čtvrť Chytré Líchy v Židlochovicích na Brněnsku. Její hlavní inspirací jsou moderní čtvrtě například v Německu, ve kterých se počet aut přirozeně snížil až o 70 procent. V Židlochovicích by k tomu měla pomoci nabídka tamních služeb či možnosti sdílení automobilů.
Novelou občanského soudního řádu a exekučního řádu se všemi uplatněnými pozměňovacími návrhy se bude zanedlouho již ve třetím čtení zabývat Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR. Původním smyslem novely bylo modernizovat stávající exekuční systém, odstranit některé jeho systémové nedostatky a přežitky a uzpůsobit jej podmínkám 21. století. Cestou k tomuto proklamovanému cíli bohužel novela zabočila a zavítala do slepé uličky, číst více...
Lidé chtějí ven. Tak by se dal nazvat aktuální trend i na realitním trhu. Roste zájem o byty s předzahrádkou a rekreační objekty. Byty s jakýmkoliv venkovním prostorem lákají běžné lidi, ale ne investory. Pro ně je to většinou práce navíc s menším ziskem.
Foto: Shutterstock V Praze se letos povolilo zatím 948 bytů v bytových domech. To je sice více než v předchozích letech, stále to ale nestačí. Pokud by stavební úřady nastolené tempo udržely, do konce roku by se povolilo kolem 5700 nových bytů. To je jen zhruba polovina toho, co Praha každoročně potřebuje.
Foto: Shutterstock Ačkoliv ceny nemovitostí rostou v České republice téměř nejrychleji ze všech zemí EU, Česko stále patří mezi státy s cenově dostupným bydlením. Pouze 7,1 % populace žije v domácnostech, kde náklady na bydlení představují více než 40 % disponibilního příjmu. Přesto je pro řadu mladých lidí vlastní bydlení prozatím nedostupné. Do budoucna si jej ale plánuje číst více...
Foto: Shutterstock Obchodníci s elektřinou a zemním plynem v posledních měsících mnohem častěji volají. Zákazníky lákají na levnější energie nebo lepší podmínky. Podle expertů je ale uzavírání smluv po telefonu rizikové. Lidé totiž často nevědí, s čím vším souhlasí.
Foto: Shutterstock Mýty a předsudky vůči družstevnímu bydlení dosud přetrvávají. Lidé zkrátka chtějí bydlet ve „vlastním“. Družstevní bydlení je ale také vlastnické a být členem takového družstva skýtá nejednu výhodu.