Pátek 13. prosince. Svátek má Lucie.

6 z 10 majitelů rekreačních objektů chystá v letošním roce rekonstrukci

09.08.2017 12:08 Tisková zpráva: Raiffeisen stavební spořitelna

Vášeň Čechů k chataření neustále roste. Jak vyplynulo z nedávného výzkumu Raiffeisen stavební spořitelny, Češi si své rekreační objekty „přetváří“ na plnohodnotné nemovitosti, aby měli stejný komfort jako doma. Až 52 % respondentů chce mít k dispozici televizi, silný mobilní signál a internet. Zároveň lidé vnímají své letní sídlo jako oázu klidu a relaxace, kde si odpočinou od městského ruchu.

Na úpravy svých rekreačních objektů se chystá v letošním roce 6 z 10 majitelů. Češi berou rekonstrukci svého rekreačního objektu jako ideální způsob investice, která jim – například v podobě nového vybavení – přinese radost, ale zároveň i zvýší hodnotu nemovitosti. A protože na svých chalupách tráví mnoho času, chtějí, aby pro ně byly co nejpříjemnějším místem. Pro mnohé vlastníky je to také nejlevnější možnost, jak strávit dovolenou se svou rodinou.

Okolo 10 % Čechů plánuje ještě tento rok větší rekonstrukci. Zpravidla jde o změny v interiéru, zateplení nemovitosti či úpravu střechy. Z průzkumu také vyplynulo, že během příštích tří let plánuje velkou rekonstrukci 6 % dotazovaných. To se týká především mladších lidí, kteří berou chalupu jako místo, kde si mohou odpočinout, ale zároveň ji považují za svůj druhý domov.

Vedle velkých rekonstrukcí se čeští chataři a chalupáři ve svých rekreačních objektech chystají i na drobnější zásahy. Ty plánuje v příštích třech letech 25 % respondentů. Jedná se především o lidi vyššího věku, kteří rádi upravují své sídlo pozvolna. Tento rok chce ještě menší úpravy stihnout až 19 % Čechů.

                                  

Rekonstrukce rekreačního objektu (v %)

Celých 40 % respondentů v  průzkumu Raiffeisen stavební spořitelny uvedlo, že rekonstrukci své chaty nebo chalupy vůbec neplánuje. Může to být způsobeno tím, že většina majitelů nedisponuje dostatečnými finančními prostředky nebo rekonstrukci vnímají jako náročnou práci, která jim tak sebere vlastní klid a pohodlí. „Majitelům chalup dost záleží na tom, co si o jejich bydlení myslí ostatní, proto je velmi často a rádi zvelebují. Na druhou stranu ale stále berou pobyt na chatě především jako možnost ‚vypnout‘ a naplno si vychutnat čas se svými blízkými. Pokud to tedy není nezbytně nutné, provádějí pouze základní úpravy a užívají si zasloužené volno,“ říká Lenka Molnárová z Raiffeisen stavební spořitelny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *