EUR 24.390

USD 22.442

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 8.5 %

EUR 24.390

USD 22.442

22. 02. 2023

0 komentářů

Air Bank snižuje úroky u hypoték až o půl procentního bodu. Sazby u nových a převedených hypoték tak začínají na 5,49 % ročně

 

Air Bank ve středu 22. února 2023 zlevňuje své hypotéky. U hypoték ve výši od 5 milionů korun získají klienti při započtení slevy za pojištění schopnosti splácet úrokovou sazbu 5,49 % ročně. Air Bank také nově poskytuje shodné sazby pro nové hypotéky i pro hypotéky převedené z jiných bank. Při refinancování hypotéky do Air Bank navíc klienti získají zdarma odhad ceny nemovitosti.

Loading 

Nová nejnižší úroková sazba 5,49 % ročně nově platí u hypoték od 5 milionů korun a při započtení slevy za sjednání pojištění schopnosti splácet, které sazbu vždy o 0,1 procentního bodu sníží. Minimální úroková sazba u hypoték v této výši se tak snižuje o půl procentního bodu z předchozích 5,99 % ročně.

U hypoték od 1,5 milionu do 5 milionů korun včetně pojištění mohou klienti získat úrokovou sazbu 5,69 % ročně. Sazba u hypoték do 1,5 milionu korun je potom nově 5,89 % ročně.

Hypotéka Air Bank Roční úroková sazba včetně pojištění platná od 22. 2. 2023
Od 5 milionů korun 5,49 %
Od 1,5 milionu do 5 milionů korun 5,69 %
Do 1,5 milionu korun 5,89 %

Air Bank také poskytuje stejnou úrokovou sazbu bez ohledu na délku fixace, která může být 5, 7 nebo 10 let, a také bez vlivu na výši LTV, které může být i nad 80 %. Banka tak poskytuje hypotéky s LTV až do 90 %, a to především klientům do 36 let věku. Zájemci o hypotéku od Air Bank mohou využít jednoduchou kalkulačku na webových stránkách, na níž si už předem spočítají výši sazby, kterou jim banka může poskytnout.

Pro převod hypotéky do Air Bank mohou klienti také využít akční nabídku hlídače sazby, díky kterému nemusejí sledovat vývoj úrokových sazeb a čekat na vhodnou chvíli pro refinancování. Air Bank jim výši úrokové sazby až na následujících dvanáct měsíců zdarma zastropuje na sjednané úrovni a před začátkem čerpání hypotéky ji porovná s aktuálně nabízenou sazbou. Pokud bude tato sazba nižší, klient ji automaticky získá. Pokud sazby mezitím naopak stouply, klientovi zůstává ta, kterou si s bankou sjednal při podpisu hypoteční smlouvy.

Sjednání a vedení hypotéky jsou v Air Bank rovněž zdarma, stejně jako změna výše a termínu splátky, mimořádné splátky nebo předčasné splacení hypotéky kdykoliv během fixace. Klienti mají možnost využívat také Chytrou rezervu, do které mohou vložit peníze navíc a snížit si tak výši jistiny pro výpočet úroků. Peníze z Chytré rezervy si také lze v případě potřeby vzít zase zpět. O hypotéku mohou klienti Air Bank zažádat online, a to i v mobilní aplikaci My Air.

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.01 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%
Historie vývoje


Související články

Brusel chystá další nesmyslný diktát – zákaz plynových kotlů pro domácnosti

Mnoho miliard korun ze státních zdrojů vyletí komínem. A to doslova. Bruselští byrokrati totiž chystají zásadní změnu směrnice, která v konečném důsledku povede k zákazu prodeje i oprav plynových kotlů. Zákaz by měl platit už od roku 2029. Český stát přitom ještě nedávno lidem na pořízení plynového kotle přispíval. Celkově na podporu tohoto typu vytápění v domácnostech […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

05. 12. 2023

Jak správně formulovat inflační doložku v nájemní smlouvě?

Vysoké ceny nemovitostí a nedostupnost hypoték zvyšují zájem o nájemní bydlení a tržní nájemné roste. Pronajímatelé tak často hledají cesty, jak již sjednané nájemné jednostranně navýšit. Mají přitom pouze tři možnosti, které připadají v úvahu – na základě inflační doložky, souhlasu nájemce nebo rozhodnutím soudu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

04. 12. 2023

Proč se vyplatí koupit nemovitst teď? Vysoké nájemné roztočí na jaře kola hypotečního byznysu a tím i cen

Proč je výhodné investovat do vlastní nemovitosti právě nyní? Klíčovým faktorem ovlivňujícím blízké chování realitního trhu je stále rostoucí výše nájemného v České republice, což komplikuje hledání cenově dostupného bydlení. Průměrná cena nájmu ve městech se pohybuje okolo 300 Kč za metr čtvereční, což se mnoha lidem jeví jako neudržitelné.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

01. 12. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *