Pondělí 23. října. Svátek má Teodor.

BNP PARIBAS REAL ESTATE SLAVÍ ÚSPĚCHY NA ČESKÉM TRHU

01.12.2015 11:12 Tisková zpráva:

Česká republika splňuje z pohledu francouzské skupiny BNP Paribas hned několik důležitých kriterií, kterými se zařazuje mezi země se značným investičním potenciálem. Disponuje velmi dobře zavedeným trhem s nemovitostmi, vykazuje silnou investiční činnost, nabízí stabilní leasingové prostředí, atraktivní klima i potřebnou ochranu investic. Zároveň má zdravý bankovní sektor, vzdělanou a kvalifikovanou pracovní silou a také náklady práce v tuzemsku jsou pro investory v porovnání se zbytkem Evropy stále ještě nižší. Česko přirozeně těží i ze své centrální polohy v Evropě a rozvinuté infrastruktury. BNP Paribas Real Estate důkladně analyzuje i aktuální čísla, která potvrzují postavení České republiky jako země nabízející příhodné podmínky pro investování v rámci regionu. Nejvyšší HDP na obyvatele ve střední a východní Evropě, nejvyšší hustota zalidnění, signifikantní meziroční nárůst objemu investic na hodnotu 1,3 miliardy EUR. Pražská ulice Na Příkopě pak stále drží pozici nejdražší retail street ve střední a východní Evropě – s nájmem 180 EUR/m2 za měsíc.

Důležitá je pro rozvoj byznysu BNP Paribas rovněž dlouhodobá stabilita kurzu české koruny k Euru a skutečnost, že již devátý rok v řadě je vykazován přebytek exportu nad importem – naposledy o 13,5 miliardy EUR.

Česká pobočka BNP Paribas Real Estate kromě tradičně poskytovaného property managementu nyní rozšiřuje nabídku svých služeb o oblast poradenství a oceňování nemovitostí, které by ráda do budoucna nabízela svým klientům v plné šíři. V rámci plánovaného rozvoje obsadil v druhé polovině roku 2015 pozici Business Development Directora pro Českou a Slovenskou republiku manažer Stewart Thomson, který disponuje prestižním titulem MRICS a rozsáhlými zkušenostmi z oblasti kapitálových trhů, pronájmů a oceňování.

Celkový pozitivní vývoj trhu se projevuje také v oblasti investic do nemovitostí, kde dochází během tohoto roku k tzv. yield compression. BNP Paribas Real Estate i díky tomuto faktu uzavírá rok 2015 v Česku s  nemalými plány do budoucna, které reflektují aktuální trendy a naplňuje tak své vlastní motto „Real Estate for a changing world“.

Zdroj: Tisková zpráva Real Estate

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *