EUR 25.735

USD 22.178

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.735

USD 22.178

05. 05. 2015

Budova ENTERPRISE OFFICE CENTER dosáhla svého nejvyššího bodu

 


 

     Nájemcem poloviny kancelářských prostor se stane nejhodnotnější IT firma v ČR AVAST 

     Městská část Praha 4 je nejvyhledávanější kancelářskou lokalitou v pražské metropoli

Stavba moderní kancelářské budovy ENTERPRISE OFFICE CENTER v Praze 4 na Pankráci dosáhla ve výšce 50 metrů nad zemí svého nejvyššího bodu, tzv. glajchy. S dokončením celého projektu o délce 120 metrů počítá developer, kterým je společnost Erste Group Immorent ČR, v posledním čtvrtletí letošního roku. ENTERPRISE nabídne 29 069 metrů čtverečních kancelářské plochy třídy A v 12 podlažích (plus 4 podzemních) a 2 622 metrů čtverečních ploch v přízemí určených pro služby nájemníkům v podobě kantýny, kavárny a obchodů a 400 parkovacích míst. Polovinu kancelářských prostor si už pronajala nejhodnotnější IT firma v ČR AVAST, jež se řadí k předním světovým poskytovatelům antivirového softwaru.

„Od vstupu na český trh v roce 1997 jsme v Praze realizovali více než 130 tisíc metrů čtverečních kancelářských ploch, které využívá přes 90 renomovaných tuzemských i zahraničních společností. Dalších 100 tisíc metrů čtverečních máme ve stadiu příprav,“ uvedl Tomáš Velemínský, jednatel společnosti Erste Group Immorent ČR. „Velmi nás těší, že v nejnovějším z našich projektů, budově ENTERPRISE, můžeme přivítat jako prvního nájemce tak významnou firmu z oblasti IT jako je AVAST, která získala množství mezinárodních ocenění. To dokládá potenciál střední a východní Evropy jako regionu s vysokou koncentrací inovativních a podnikavých lidí, stejně jako naši schopnost poskytovat kvalitní služby v oblasti realit pro naše zákazníky a jejich rozšiřující se podnikatelské aktivity,“ dodal Tomáš Velemínský. Podle provozního ředitele společnosti AVAST Ondřeje Vlčka rychle rostoucí firma (letos nabírá 200 nových zaměstnanců) chtěla jen to nejlepší a novou budovu dlouho vybírala, nakonec se rozhodla právě pro Enterprise.

ENTERPRISE má všechny předpoklady pro to, aby se stala svou velikostí a prominentní polohou novou dominantou obchodní čtvrti Prahy 4. Tato městská část je nejdynamičtější a nejvyhledávanější kancelářskou lokalitou v Praze. Zatímco míra neobsazenosti kancelářských ploch činila v letošním prvním čtvrtletí v celé metropoli 16,5 %, v Praze 4 to bylo pouhých 7,6 %. Právě v této městské části se loni uzavřela zhruba třetina z celkově realizované poptávky po pronájmu kancelářských ploch a dokonce polovina v prvním kvartále letošního roku.         

ENTERPRISE je pokračováním úspěšného developmentu obchodní čtvrti v Praze 4 – Pankráci. Nachází se mezi kancelářskou budovou GEMINI a magistrálou, od níž ji odděluje monumentální skleněná protihluková stěna. „Od počátku je zřejmé, že dům bude vnímán nejvíce z pražské magistrály, z auta a v pohybu. Vzniká tak nová dynamická, klouzající uliční čára – linie sledující táhlý oblouk silnice při výjezdu z centra Prahy,“ sdělil architekt Vladimír Krátký, který se na budově podepsal architektonicky a designově. 

Výhodnou lokalitu budovy potvrzuje fakt, že je situována 50 metrů od stanice metra C Pankrác. Odtud trvá cesta do centra přibližně osm minut. Za pět minut se lze autem dostat na Pražský okruh a za 30 minut na ruzyňské letiště. Pokud v budoucnu dojde k výstavbě trasy metra D, nová stanice se otevře poblíž přední části budovy. Kancelářská budova ETERPRISE, podobně jako ostatní stavby společnosti Immorent, byla koncipována s ohledem na udržitelnost, tvorbu příjemného pracovního prostředí, ohleduplnost k okolí a úsporu energií. Je pre-certifikována prestižním certifikátem BREEAM Excellent.

Až čtvrtinu nákladů na chlazení ušetří venkovní žaluzie osazené na všech oknech s možností individuální regulace stínění a pronikání slunečního záření, které zabraňují pronikání tepla do budovy. Velké prosklené plochy také snižují až o 15 % náklady na osvětlení. Tepelná čerpadla umístěná na střeše budovy vylepšují účinnost vytápění prostor a ušetří až pětinu těchto nákladů. Spotřeba energie je monitorována elektronickým systémem správy budovy, který umožňuje optimalizovat její provozní náklady. Celkové úspory nákladů na energie v porovnání s jinými budovami porovnatelné velikosti dosahují až 25 %. „Všude je spousta světla, střecha západního křídla nabízí stinnou zahradu a terasy, které poskytují další využití,“ doplnil V. Krátký.

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.43 Aktuální výše Hypoindexu

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%
Historie vývoje


Související články

Stopka - dopravní značka

Aktuální sazby hypoték: ČNB zvýšila sazby. Končí hypotéky s dvojkou na začátku?

Nečekané razantní zvýšení základní sazby ČNB se již začíná promítat do úrokových sazeb hypoték. Na začátku října se jako první v reakci na krok ČNB odhodlala ke zdražení hypoték skupina ČSOB a následně se přidala i Česká spořitelna. Hypotéky s dvojkou na začátku začínají mizet ze sazebníků bank.

Text: Jana Zámečníková

Foto: sxc.hu

05. 10. 2021

Co se stane až ČNB zvýší úrokové sazby

Aktuální sazby hypoték: Sazby se přibližují hranici 3 %

Foto: Shutterstock Letošní rok se nese ve znamení růstu úrokových sazeb hypoték. Ani v červenci a na začátku srpna tomu nebylo jinak. Až na skupinu ČSOB, která připravila akční nabídku, většina bank pokračuje ve zdražování hypoték. Sazby se pozvolna přibližují tříprocentní hranici.

Text: Jana Zámečníková

03. 08. 2021

Aktuální sazby hypoték leden 2021

Aktuální sazby hypoték: Sazby zamrzají. Kdy zamíří vzhůru?

Pokles úrokových sazeb hypotečních úvěrů se zastavil. Banky zatím vyčkávají a hypoteční sazby stagnují. Růst sazeb se ale zřejmě blíží. Důvodem je především rostoucí cena peněz na mezibankovním trhu. A zvyšování sazeb chystá letos i ČNB.

Text: Jana Zámečníková

05. 01. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 



Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.