Čtvrtek 13. května. Svátek má Servác.

Budovu Forum Business Center I v Bratislavě koupil ČS nemovitostní fond

15.12.2015 04:12 Tisková zpráva: Česká spořitelna

     Budova je zcela pronajata, jejím hlavním nájemcem je společnost Slovak Telekom

     ČS nemovitostní fond má v portfoliu 9 budov, jeho celková tržní hodnota přesáhla zhruba 6,3 mld. Kč

     Výnos fondu byl za posledních 5 let 3,0 % ročně (k 4. prosinci 2015)

Zásadní akvizici uskutečnil ČS nemovitostní fond, který obhospodařuje investiční společnosti REICO České spořitelny. Začátkem prosince totiž koupil administrativní budovu Forum Business Center (Forum BC I) v Bratislavě. Hodnota nové akvizice činí přibližně 1,25 mld. Kč (46,2 mil. EUR). Objemem investice se jedná o jednu z nejvýznamnějších transakcí tohoto roku na českém i slovenském realitním trhu. Budovu fond získal od slovenské developerské společnosti HB Reavis Group B.V.

Jako zásadní krok konce roku vnímá pořízení budovy Forum BC I předseda představenstva společnosti REICO České spořitelny Filip Kubricht. „Jde o zajímavou multifunkční převážně kancelářskou budovu, jejíž důležitost podtrhuje především fakt, že je 100 % její pronajímatelné plochy obsazeno. Stejně tak i to, že významným nájemcem je největší telekomunikační společnost na Slovensku Slovak Telekom,“ uvedl Filip Kubricht.

“Jsme nesmírně rádi, že se nám daří rozvíjet spolupráci s významnými zahraničními investory. Uskutečněná transakce potvrzuje, že inovativní a moderní řešení, které HB Reavis přináší, jsou zároveň kvalitními komerčními aktivy realitního trhu, “ řekl Marián Herman, CFO skupiny HB Reavis. 

ČS nemovitostní fond novou akvizicí rozšířil počet nemovitostí ve svém portfoliu na devět budov. Jeho celková tržní hodnota přesáhla po akvizici budovy Forum BC I zhruba 6,3 mld. Kč. Výnos fondu za posledních 5 let byl 2,9 % ročně (k 12. listopadu 2015). „Letošní rok je úspěšný a radost nám dělá i jeden historický moment, poprvé během jednoho roku do našeho fondu klienti investovali více než 4 mld. Kč. Hodnota fondového kapitálu tak dosáhla v polovině prosince téměř 8 mld. Kč a ke konci listopadu investovalo do fondu přes 34 tisíc podílníků,“ přiblížil zdařilý rok Filip Kubricht. 

ČS nemovitostní fond vznikl v roce 2007 a je největším a nejdéle působícím podílovým nemovitostním fondem na českém trhu. Je určen zejména konzervativním investorům a svým výnosem má za cíl se z dlouhodobého pohledu pohybovat nad úrovní státních dluhopisů. Výše poslední transakce odpovídá investiční strategii fondu, tj. investovat převážně do prémiových kancelářských nemovitostí s tržní hodnotou nad 750 mil. Kč. Ve vlastnictví fondu se vedle pěti nemovitostí v Praze nachází dvě nemovitosti v Bratislavě a po jedné budově v Brně a Českých Budějovicích. 

Forum BC I je 21 patrová multifunkční budova s převládajícími kancelářskými prostory (18 nadzemních pater, 3 podzemní). Celková pronajímatelná plocha nemovitosti je zhruba 18,5 tisíc m2, přičemž 100 % pronajímatelné plochy budovy je obsazeno. Hlavním nájemcem budovy je společnost Slovak Telekom, největší telekomunikační společnost na Slovensku. ČS nemovitostní fond budovu FBC koupil od slovenské developerské společnosti HB Reavis Group B. V., která je významným hráčem na slovenském realitním trhu a rovněž operuje na klíčových trzích střední Evropy (ČR, Polsko a Maďarsko), ve Velké Británii a v Turecku.

Budova byla postavena v roce 2013 a v srpnu 2014 získala druhý nejvyšší možný stupeň environmentální certifikace BREEAM (BREEAM Excellent) a tím se zařadila mezi ekologicky a ekonomicky nejšetrnější komerční nemovitosti na slovenském trhu. 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *