Čtvrtek 19. října. Svátek má Michaela.

Byty v centru Prahy budou dostupnější. CENTRAL GROUP jich nabídne 1.400 za téměř 4 miliardy

23.07.2014 11:07 Tisková zpráva: CENTRAL GROUP

Společnost CENTRAL GROUP, která je největším českým prodejcem nových bytů a domů, tak potvrzuje svůj nástup i do segmentu cenově dostupných bytů v širším centru metropole. Těch je v nabídkách velkých pražských developerů zoufalý nedostatek a menší komorní projekty, které realizují specializovaní developeři, jsou pro průměrné Pražany cenově nedostupné.

Návrat developerů do centra

„Domníváme se, že lídr trhu a největší developer v zemi by měl být schopen nabídnout cenově dostupné bydlení v co největším počtu lokalit, a to nejen na okrajích metropole. Společnost CENTRAL GROUP proto v letošním roce nakoupila zatím rekordní počet pozemků v širším centru Prahy a o dalších akvizicích stále jednáme,“ říká šéf společnosti Dušan Kunovský a dodává: „I v těchto lokalitách hodláme udržet naši Garanci nejlepší ceny ve srovnání s konkurenčními projekty.“

Tři nově připravované lokality se nacházejí v katastrálních územích, ve kterých společnost CENTRAL GROUP dosud žádnou výstavbu nerealizovala. Dva pozemky v Praze 7 – Holešovicích nabídnou zhruba 240 bytů. Další pozemek se nachází v pražských Vysočanech, přímo u stanice metra Vysočanská a CENTRAL GROUP na něm postaví více než 80 bytů. V obou projektech jsou kromě bytů plánovány i komerční prostory v přízemí budov. Raritou je pak pozemek na pražském Smíchově, kde CENTRAL GROUP plánuje komornější projekt Mozartova se zhruba 40 byty. Exkluzivní je především umístění tohoto bytového domu hned vedle Bertramky. 

Sedmero nových lokalit doplňují dva pozemky v Michli pro zhruba 255 bytů, pozemek na Břevnově pro 80 bytů a především dlouho očekávaná lokalita Residence Garden Towers na pražském Žižkově, která nabídne více než 680 bytů.

Residence Garden Towers: Pilotní projekt již letos na podzim

S razantním vstupem do segmentu cenově dostupných bytů v širším centru Prahy nehodlá CENTRAL GROUP dlouho otálet. Již 1. září letošního roku zahájí prodej pilotního projektu – Residence Garden Towers na Žižkově (původní název Central Plaza), který nabídne celkem 682 bytů a nebytových jednotek v centru Prahy za dosud bezkonkurenční ceny. I v tomto projektu vzniknou v přízemí rozsáhlé komerční prostory, které doplní občanskou vybavenost lokality.

V současnosti probíhá náročné výběrové řízení na generálního dodavatele stavby. Dokončení celého bytového areálu, který by měl pořádně rozčeřit vody na tuzemském rezidenčním trhu, je naplánováno na červen 2016.

„Obdobně jako před dvěma roky v Měcholupech, i v září půjde doslova o cenovou revoluci, jen tentokrát v širším centru Prahy,“ uzavírá Dušan Kunovský, jehož společnost CENTRAL GROUP disponuje po celé metropoli zásobou pozemků pro více než 8.000 nových bytů a rodinných domů, které zařadí do prodeje v průběhu příštích pěti let.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *