EUR 25.410

USD 21.683

REPO sazba ČNB 0.75 %

Inflace 4.1 %

EUR 25.410

USD 21.683

Text: Petr Zámečník

01. 10. 2019

CA IMMO ROZŠIŘUJE AREÁL RIVER CITY PRAGUE V KARLÍNĚ O DALŠÍ DVĚ KANCELÁŘSKÉ BUDOVY

  • Mississippi House a Missouri Park dotvoří administrativní komplex River City Prague v oblasti Rohanského ostrova
  • Obě budovy dohromady nabídnou 20 750 m2 pronajímatelných ploch
  • Zahájení výstavby proběhlo v září, předpokládaný termín dokončení je v 1. pol. 2021
  • Budovy splňují nejvyšší standardy v oblasti trvalé udržitelnosti (aspirace na certifikát LEED Platinum) i zdravého vnitřního prostředí, komfortu a flexibility nájemců
  • Portfolio CA Immo se rozrůstá, aktuální obsazenost kancelářských nemovitostí je více než 95 % 


Realitní společnost CA Immo, která se specializuje na kancelářské nemovitosti ve středoevropských metropolích, zahájila výstavbu dalších dvou administrativních budov v Praze. V areálu River City Prague, který se nachází v atraktivní lokalitě Karlína v oblasti Rohanského ostrova, postaví další dvě prémiové nemovitosti. Mississippi House a Missouri Park finálně dotvoří rozsáhlý areál, který bude zahrnovat celkem pět budov (včetně stávajících budov Amazon Court, Nile House a Danube House). Obě budovy dohromady nabídnou 20 750 m2 pronajímatelných ploch (Mississippi House 13 380 m2 a Missouri Park 7 370 m2) a budou vybaveny nejmodernějšími technologiemi. Autorem architektonického návrhu je dánské studio Schmidt Hammer Lassen. Výstavba již byla zahájena, předpokládaný termín dokončení je v 1. polovině roku 2021. Celková investice CA Immo dosáhne 66 milionů eur.
Jako přední investor, developer a správce komerčních nemovitostí ve střední Evropě, staví CA Immo podle nejvyšších ekologických standardů a principů trvalé udržitelnosti. Obě budovy díky tomu cílí na zisk certifikace LEED Platinum. „Naším cílem je vytvořit budovy, které budoucím nájemcům nabídnou atraktivní a zdravé pracovní prostředí. Vzhledem k dnešní náročné situaci na pracovním trhu jim chceme poskytnout reálnou konkurenční výhodu v jejich snaze přilákat nové talenty. Projekt River City Prague je již známý svými výjimečnými architektonickými kvalitami. Mississippi House a Missouri Park tyto kvality zachovávají a v mnoha aspektech posouvají standardy budov Danube House, Nile House a Amazon Court ještě dále, mimo jiné v oblasti využívání nejmodernějších technologií a krajinotvorných prvků. Osobně se především těším na technologicky vyspělou prosklenou fasádu a jedinečné výhledy z terasy na plynoucí Vltavu i okolní zeleň,“ říká Václav Jonáš, ředitel CA Immo v České republice.
CA Immo se rozhodla projekt realizovat formou construction managementu ve spolupráci s externí společností specializovanou na řízení staveb PM Group. První etapu zemních prací, pilotáž a infrastrukturu provádí společnost OHL ŽS.
Administrativní komplex River City Prague dosud tvořily tři kancelářské objekty: Danube House (21 000 m2), Amazon Court (22 000 m2) a Nile House (více než 19 000 m2). Budovy Danube House a Nile House mají certifikát LEED v nejvyšší úrovni Platinum, budova Amazon Court se pyšní certifikátem DGNB Platinum.
Obě budovy Mississippi House a Missouri Park budou mít osm nadzemních a dvě podzemní podlaží určené pro parking s kapacitou 230 parkovacích míst. Plánovaná je také úschovna kol a zázemí pro cyklisty včetně sprch. Součástí architektonického konceptu jsou mimo jiné ozeleněné terasy, flexibilně využitelné kanceláře s dostatkem denního světla a reprezentativní vstupní lobby. Vysokou energetickou účinnost budov bude zajišťovat inteligentní systém osvětlení s dynamickým řízením teploty chromatičnosti a intenzity světla, sledování hladiny CO2, pokročilá recyklace odpadů, sběr dešťové vody a využití tepelných čerpadel.
Budovy jsou umístěny v atraktivní lokalitě obklopené zelení prakticky přímo u řeky Vltavy s výhledem na Pražský hrad. Karlín je dynamicky se rozvíjející pražská čtvrť s velmi dobrou infrastrukturou a dostupností včetně napojení na cyklistickou stezku. V blízkém okolí se nachází široký výběr restaurací, kaváren a kulturního vyžití.
Tisková zpráva CA Immo

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.32 Aktuální výše Hypoindexu

2.21%

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%
Historie vývoje


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.