Středa 18. října. Svátek má Lukáš.

Central Group loni prodal 1009 bytů za více než 3,5 miliardy. Příjmy rostly téměř o 30 procent

18.01.2016 11:01 Tisková zpráva: CENTRAL GROUP

Příjmy z prodeje bytů koncovým uživatelům u Central Group odpovídají částkám uzavřených kupních smluv na byty, které se již staví nebo jsou plně dokončeny. Nejde tedy pouze o odhad možných budoucích tržeb z uzavřených rezervačních smluv u projektů, na které často developeři nemají ani vydaná stavební povolení a kde majitelé rezervačních smluv na byty čekají celá léta a často i zbytečně, protože se nakonec nikdy nezrealizují.

Návrat na objemy prodejů z předkrizových let

Rok 2015 byl pro Central Group výjimečný. Firma zaznamenala historicky nejvyšší meziroční skok v prodejích a během krátké doby se tak dostala bezmála na úroveň z předkrizových let,“ řekl šéf Central Group Dušan Kunovský. Výborné prodejní výsledky v loňském roce ovlivnila především vysoká poptávka po novém bydlení, která byla tažena nízkými sazbami hypoték. Velký vliv na důvěru lidí v budoucnost, a tím i na ochotu investovat a pořídit si nové bydlení, má rostoucí ekonomika a klesající nezaměstnanost.

Významným impulsem k dalšímu rozvoji firmy bylo vloni dokončení unikátního projektu Rezidence Park Nikolajka, kterým Central Group vstoupil do prémiového segmentu. „Na Nikolajce jsme dokázali, že umíme stavět i ve standardu, který je určen pro vybranou skupinu zákazníků, jejichž nároky na kvalitu, použité materiály, ale i design jsou zcela nadstandardní,“ poznamenal Kunovský. O tom, že nabídka prémiového bydlení Central Group zaujala, svědčí i fakt, že za tři měsíce od zahájení prodeje, je na Nikolajce vyprodáno 35 procent nabízených bytů.

Central Group je i nadále jedničkou na trhu rezidenčního developmentu v ČR

V loňském, roce dal Central Group do prodeje téměř 1100 bytů. V aktuální nabídce je 625 bytů a stovky bytů jsou aktuálně ve výstavbě. Také do budoucna chce firma zachovat největší rozsah a nejpestřejší nabídku na trhu. Perspektivu výstavby má zajištěnu na řadu let dopředu. Vlastní pozemky a projekty pro výstavbu celkem 15.000 bytů.

Již na jaře hodlá zahájit prodej dalších minimálně 500 bytů v nejméně pěti lokalitách a pro celý příští rok má připravenu minimálně tisícovku nových bytů v deseti lokalitách nebo etapách úspěšných projektů. V příštím roce firma očekává další růst prodeje řádově do deseti procent. Ceny srovnatelných bytů se podle odhadů společnosti budou dále zvyšovat podobným tempem jako v letošním roce, tedy pouze o jednotky procent.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *