Úterý 17. října. Svátek má Hedvika.

CENTRAL GROUP očekává letos prodej téměř 1000 bytů. Příští rok má připraveno nejméně 1000dalších v deseti lokalitách

25.11.2015 02:11 Tisková zpráva:

„Růst prodeje odráží unikání situaci na trhu, kdy je vysoká poptávka po novém bydlení tažena rekordně nízkými úrokovými sazbami a současně příznivými cenami nových bytů. Česko má letos nejrychleji rostoucí ekonomiku z celé EU a je to znát i na důvěře lidí v budoucnost. Projevuje se to samozřejmě i na realitním trhu, neboť nákup nemovitostí je pro významnou část populace stále jedním z nejbezpečnějších způsobů, jak uložit nebo zhodnotit své finanční prostředky,“ řekl šéf CENTRAL GROUP Dušan Kunovský.

CENTRAL GROUP přitom prodává výhradně byty již dokončené nebo rozestavěné narozdíl od jiných společností, které ve snaze vypadat větší započítávají do prodejů i rezervační smlouvy na byty v neexistujících projektech, kde dosud nejsou vydaná příslušná povolení.

Významný vliv na růst prodeje bytů CENTRAL GROUP má samozřejmě také fakt, že nabídka společnosti je nejširší na českém trhu. V současnosti má CENTRAL GROUP v prodeji ještě více než 800 volných bytů v 11 různých lokalitách v Praze. Všechny nabízené byty jsou přitom již ve výstavbě.

Nejvíce se v letošním roce jednoznačně prodávaly byty v luxusním bytovém areálu Residence Garden Towersna Žižkově, kde je po roce prodeje a déle než půlroku před kolaudací vyprodána více než polovina z nabízených bytů. O byty blízko centra v lokalitách, jako je právě Žižkov nebo například Holešoviceje enormní zájem. Prodejní výsledky CENTRAL GROUP tak jednoznačně potvrzují trend návratu lidí do míst blíže centru s velmi kvalitní občanskou vybaveností.

Mimořádný zájem je také o exkluzivní bydlení

Fakt, že roste zájem také o skutečně exkluzivní bydlení na té nejlepší adrese, potvrzuje úspěšný prodej prémiového projektu Rezidence Park Nikolajka, kterýmspolečnost CENTRAL GROUP letos vstoupila do segmentu exkluzivního bydlení. Za necelé dva měsíce od uvedení na trh již našlo své majitele více než 30procent nabízenýchdokončených bytů v prestižní vilové čtvrti blízko Malé Strany.

Největší rozestavěnost na trhu – CENTRAL GROUP současně stavěl téměř 2000 bytů

Pozitivní očekávání do budoucna potvrzuje také fakt, že společnost v letošním roce dosáhla největší rozestavěnosti v historii, když měla v jednom okamžiku rozestaveno celkem 1975 bytů. V současnosti je již část z nich dokončena a z větší části předána novým majitelům, kteří tak již ve svých nových domovech stráví letošní Vánoce. Vysokou rozestavěnost z části ovlivňuje velký projekt Residence Garden Towers, který se vzhledem ke kompaktnímu charakteru staví současně, a nikoli po etapách, jak je tomu u bytové výstavby obvyklé.

Významný vliv na rozestavěnost má také velké množství projektů, které firma v současnosti buduje a prodává v podstatě po celé Praze. Kromě Residence Garden Towers na Žižkově jsou to například projekty v Holešovicích, na Zahradním Městě, Palmovce, pokračování velkých projektů v Letňanech, Pitkovicích či Horních Měcholupech.

Za celý letošní rok CENTRAL GROUP již dokončil 600 nových bytů. Dalších více než 260 bytů bude dokončeno ještě do konce roku. Připraveny ihned k nastěhování jsou i exkluzivní byty na pražské Nikolajce.

Zdroj: Tisková zpráva CENTRAL GROUP

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *