Středa 26. září. Svátek má Andrea.

Central Group přichází s novou možností financování, která pomáhá řešit omezenou dostupnost bydlení

14.11.2017 12:11 Tisková zpráva: CENTRAL GROUP

Dostupnost bydlení se zejména v Praze výrazně zhoršuje. Ceny bytů rostou v důsledku nedostatečné nabídky na trhu a vysoké poptávky, zároveň se ale zvyšují požadavky centrální banky na vlastní zdroje zájemců o bydlení. Central Group proto přichází s řešením pro ty, kteří dostatek vlastních zdrojů nemají. Nově nabízí KOMBINOVANÉ FINANCOVÁNÍ S HYPOTÉKOU 80 %. Klientům tak stačí pouze 10 procent vlastních zdrojů a zbylých 10 procent si mohou dospořit. Dostupnost nového bydlení se tak pro řadu lidí výrazně zvýší.

Jedním, z důvodů, proč se dostupnost bydlení v Praze neustále zhoršuje, jsou zpřísněná pravidla u hypoték. Od října loňského roku nejprve banky přestaly poskytovat 100procentní hypotéky a od dubna letošního roku je pak možné získat maximálně 90procentní hypotéku. Navíc produkce v pásmu 80 až 90 procent zástavní hodnoty nemovitosti (LTV) může u bank tvořit jen 15 procent z celkového objemu sjednaných hypoték.

Jestliže se tato omezení zkombinují s aktuální situací na pražském trhu, kdy výrazný převis poptávky nad nabídkou žene ceny nahoru, nastává pro řadu rodin neřešitelná situace. Na vlastní bydlení nedosáhnou a platí nájmy, které jsou vyšší, než by byly splátky hypotéky. Zatímco v regionech s vysokou nezaměstnaností a nižšími příjmy mají možná opatření ČNB smysl, v Praze a ve větších městech kvůli vysokým cenám bytů dopadají i na ty, kteří do rizikových skupin nepatří.

Nový finanční produkt Central Group

„Zájemci o vlastní bydlení, kteří nemají naspořeno alespoň 20 procent z ceny bytu, tak v podstatě dostali od ČNB červenou kartu. Aby si mohli pořídit vlastní bydlení v Praze, potřebují u průměrného bytu více než milion korun v hotovosti. A to má z nich jen málokdo. Proto jsme se rozhodli nabídnout řešení ve formě Kombinovaného financování s hypotékou 80 %,“ řekla výkonná ředitelka Central Group Michaela Tomášková.

Příklady Kombinovaného financování s hypotékou 80 %

Cena nového bytu 4 000 000 Kč 6 000 000 Kč
10 procent (akontace) 400 000 Kč 600 000 Kč
10 procent v měsíčních splátkách po dobu 3 let 11 111 Kč 16 667 Kč
Splátka 80procentní hypotéky od 4. roku 11 812 Kč 17 718 Kč

 

Kombinované financování je určeno právě těm, kteří nemají dostatek vlastních zdrojů na 80procentí hypotéční úvěr. Aby mohli službu využít, stačí jim pouze 10 procent hodnoty nemovitosti. 80procentní hypotéku pak začnou splácet až za tři roky. Mezitím si spoří zbývající 10procentní akontaci. Na rozdíl od jiných finančních produktů tak nedochází k souběhu splátek, což pro zájemce znamená nižší finanční zatížení a zároveň je tento způsob financování v souladu s doporučeními ČNB. „Pro klienty je tato forma financování velmi výhodná. Po zaplacení 10procentní zálohy se mohou nastěhovat do nového kvalitního bytu a následně po dobu tří let spořit chybějící vlastní zdroje. Hypotéku pak začnou splácet až od čtvrtého roku, kdy už mají uhrazeno celkem 20 procent vlastních zdrojů,“ upřesnila Tomášková.

Tisková zpráva Central Group

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.