EUR 25.405

USD 21.896

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.405

USD 21.896

24. 06. 2015

Subjekty:
CENTRAL GROUP

CENTRAL GROUP přidává letos již šestou akvizici. Vedle O2 areny postaví téměř 200 bytů a komerční prostory

 


 

Pozemek trojúhelníkového půdorysu je lemován ulicemi Českomoravská, Ocelářská a Kurta Konráda a v současnosti se na něm nacházejí zchátralé činžovní domy a vyřazená trafostanice. CENTRAL GROUP zakoupil projekt s již vydaným stavebním povolením od Pražské správy nemovitostí, hodnotu transakce ale smluvní strany nezveřejnily. V rámci plánovaného projektu, který vytvoří zcela nový uliční blok, dojde k demolici stávajících budov a k výstavbě téměř 200 bytů a reprezentativních obchodních prostor v přízemí. 

„Hlavní výhodou projektu jen pár metrů od stanice metra bude výborná dopravní dostupnost centra Prahy. Ve spojení s vysokým standardem provedení půjde nejen o komfortní moderní bydlení, ale také o velice atraktivní investiční příležitost k pronájmu. Lokalita, jejímž středobodem je O2 arena a nákupní centrum Galerie Harfa, se v posledních letech dynamicky rozvíjí a v bezprostředním okolí již vyrostla celá řada nadstandardních rezidenčních projektů s obchody a službami,“ říká Dušan Kunovský, předseda představenstva CENTRAL GROUP. 

V prolukách původní staré zástavby mezi ulicemi Českomoravská a Sokolovská totiž v minulých letech vzniklo několik moderních rezidenčních projektů, často s obchodními prostory, kavárnami a restauracemi v parterech, které místu dodávají život a jeho obyvatelům občanskou vybavenost.

Byty a služby na jednom místě: Návrat k tradiční architektuře 

REKLAMA

Po dříve avizovaných nákupech několika pozemků ve Vysočanech, Stodůlkách a Horních Měcholupech tedy nyní CENTRAL GROUP do svého portfolia letošních akvizic přidává ještě Libeň. Většinu svých nových projektů přitom již nechce koncipovat jako čistě obytné, ale vždy se snaží o jejich vhodné doplnění komerční funkcí. Dokazují to i aktuálně realizované projekty na Žižkově a na Zahradním Městě nebo plánované podzimní novinky v Holešovicích a Břevnově.

„Po mnoha letech vývoje by se čeští developeři již měli postupně vracet k tradiční městské architektuře, podle níž se bohužel v posledních desetiletích v širším centru města příliš nestavělo. Tedy ke kombinaci obchodů, služeb a prostorů pro relaxaci v přízemí nových budov a bydlení ve vyšších podlažích. Jen tak lze rezidenční projekty oživit, zlidštit a zbavit je stigmatu pouhých nocleháren,“ uzavírá Dušan Kunovský.  

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.32 Aktuální výše Hypoindexu

2.21%

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%
Historie vývoje


Související články

Novostavby v Praze: Průměrné ceny rostou, ale…

Průměrné nabídkové ceny bytů v novostavbách klesají. Důvodem ale není zlevňování ze strany developerů. Za snížení průměrných cen může především výprodej levných bytů. A za kolik se nabízí nejdražší byt?

Text: Jiří Havelka

25. 07. 2014


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.