Pátek 20. října. Svátek má Vendelín.

Central Group úspěšně reprezentoval Prahu ve francouzském Cannes na největším veletrhu nemovitostí MIPIM

17.03.2017 01:03 Tisková zpráva: CENTRAL GROUP

Ve francouzském Cannes dnes vyvrcholil veletrh nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM 2017. Setkali se zde zástupci měst, developeři, investoři a další profesionálové působící na trhu realit. Central Group byl hlavním partnerem společné expozice Prahy, Brna a Ostravy. Firma se v posledních letech zaměřuje na budování celých nových městských čtvrtí. Ve Francii prezentovala unikátní transformaci nákladového nádraží na Žižkově v rezidenční Parkovou čtvrť, kterou připravuje ve spolupráci s architektem Jakubem Ciglerem. Představila také projekt, který dotvoří panorama Prahy. Na Rezidenci Park Kavčí Hory pracuje další renomovaný architekt Josef Pleskot.

 Na výstavní ploše 19.000 m2 se v Cannes prezentovalo téměř 24 tisíc účastníků z 90 zemí. Společná expozice Prahy, Brna a Ostravy měla 253 m2 a každé město zde mělo svou vlastní část pro jednání. Central Group, jako největší stavitel bytů v ČR, po boku primátorky Prahy Adriany Krnáčové představil dva projekty, které by měly vyrůst na doposud nevyužitých brownfieldech.

 

Parková čtvrť na Žižkově

Projet Parková čtvrť vznikne v severní části bývalého Nákladového nádraží Žižkov. Jde o je dlouhodobě nepřístupný, zanedbaný a kontaminovaný brownfield. Central Group zde navrhl zcela nový projekt rezidenční Parkové čtvrti.

 

Urbanistickou studii pro lokalitu zpracoval respektovaný architekt Jakub Cigler. Projekt na pražském Žižkově vychází vstříc požadavkům Prahy 3. V přízemí budou nebytové prostory určené pro gastronomii, obchody a služby. Vznikne zde také velký park o rozloze cca 14.000 m2 a pěší středová zóna s vodními prvky pro relaxaci. Součástí projektu bude i velká mateřská škola, kterou Central Group vybuduje a následně zdarma převede do vlastnictví městské části.

 

Rezidence Park Kavčí Hory

Projekt Rezidence Park Kavčí Hory by měl vyrůst na pozemku vedle nejvyšší pražské budovy City Tower. Výstavba se připravuje na oploceném a tedy veřejnosti nepřístupném brownfieldu, kde byly původně sklady a garáže, a který prošel stavebně i finančně nákladnou dekontaminací. Central Group ve spolupráci s IPR a pod záštitou České komory architektů vyhlásil na projekt oficiální architektonickou soutěž a oslovil 10 předních českých architektonických ateliérů.  Z předložených soutěžních návrhů vybrala odborná porota architektonický návrh architekta Josefa Pleskota.

 

Nový projekt přinese další veřejně přístupný park uvnitř areálu s vodními prvky. Celková plocha veřejně přístupných ploch a zeleně v areálu dosáhne úctyhodných 19.000 m2. Z toho 3.000 m2 vznikne v přímé návaznosti na Centrální park na Pankráci v sousedství objektu a tuto nově upravenou zelenou plochu je Central Group připraven převést do vlastnictví veřejné správy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *