Středa 28. července. Svátek má Viktor.

CENTRAL GROUP vybral v největším tendru na rezidenční výstavbu dodavatele bytového projektu za více než 2 miliardy korun

30.07.2014 02:07 Tisková zpráva: CENTRAL GROUP

Investiční hodnota projektu, který společnost CENTRAL GROUP uvolní do prodeje již v září letošního roku a který na pražském trhu způsobí další cenovou revoluci, převyšuje 2 miliardy korun. Jedná se tak o největší tendr na rezidenční výstavbu v novodobé české historii. V náročném pětikolovém výběrovém řízení nakonec uspěla společnost Metrostav, která má za sebou srovnatelně náročné stavby a v minulosti pro CENTRAL GROUP realizovala již několik rezidenčních projektů.

„Do výběrového řízení jsme zahrnuli nové firmy i naše předchozí dodavatele, s nimiž máme dlouhodobé zkušenosti. Šlo ale pouze o takové firmy, které mají mezi referencemi prokazatelně i velké bytové areály s investičními náklady nejméně 600 milionů korun, a to bez etapizace,“ říká Dušan Kunovský, šéf společnosti CENTRAL GROUP. 

Vzhledem k tomu, že výstavba rozsáhlého bytového areálu Residence Garden Towers proběhne najednou bez etapizace, nehrozí budoucím obyvatelům zatížení hlukem a prachem z dalších etap výstavby. Termín dokončení projektu je naplánován na červen 2016. Aktuálně byla na pozemku dokončena stavební jáma pro celkem tři podzemní podlaží a nyní začíná generální dodavatel intenzivní výstavbu. 

Residence Garden Towers: Unikátní a zároveň cenově dostupné bydlení

Unikátní bytový areál Residence Garden Towers, původně pojmenovaný Residence Central Plaza, by měl pro český realitní trh znamenat zlomový impuls. Díky silné tržní pozici CENTRAL GROUP a značným úsporám z rozsahu zde totiž společnost nabídne bezkonkurenční konečné ceny bytů v širším centru města.

„Residence Garden Towers, jak jsme projekt díky unikátnímu systému střešních zahrad a teras nazvali, bude znamenat doslova cenovou revoluci v centru Prahy. Přesně dva roky poté, co jsme naším projektem v Horních Měcholupech spustili cenovou revoluci na okrajích metropole, nabídneme stovky cenově dostupných bytů nově i v centru Prahy. Moderní bydlení v centru přestane být výsadou pouze pro bohaté,“ přibližuje plány své společnosti Dušan Kunovský. 

Komfort a bezpečí s nádherným výhledem

Bytový areál Residence Garden Towers, vyrůstající v ulici Olšanská, nabídne široký výběr dispozic od praktických malometrážních 1+kk až po velkorysé 4+kk. V přízemí směrem do ulice Olšanská jsou navíc navrženy tři prostorné komerční jednotky. Architektonické řešení projektu, který bude tvořit novou dominantu této lokality, sestává ze čtvercového pětipatrového podstavce a z něj vyrůstajících pěti osmnáctipodlažních věží. Vizuální přitažlivost projektu dodává nadstandardní řešení společných prostor i fasády, která bude obložena cembonitovými deskami tří různých barev. 

Díky čtvercovému půdorysu vytváří celý projekt nový uzavřený blok se soukromým vnitřním atriem se zahradními prvky a lavičkami, které skvěle poslouží k relaxaci rezidentů. Unikátní je i systém střešních zahrad a zelených teras s aktivním zavlažováním, rozprostírající se na střeše pátého nadzemního podlaží, které budou rovněž využívány rezidenty ke slunění a relaxaci. 

Komfort a bezpečí nových obyvatel pak zajistí nepřetržitý dohled kamerového systému a nonstop recepce, která bude v bytovém areálu zřízena. Díky velkému počtu bytů v projektu, mezi něž se náklady na chod recepce rozdělí, je obyvatelé v měsíčních poplatcích prakticky nepoznají. Po všech stránkách se tak jedná o unikátní projekt moderního, komfortního a zároveň cenově dostupného bydlení. 

„Většina bytů bude cenově dostupných, ale byty ve vyšších podlažích, které nabízejí úchvatné výhledy i na Pražský hrad, nabídnou bydlení také náročnějším klientům. Komerčními prostory v uliční části projektu pak chceme dodat této lokalitě život a doplnit nabídku občanské vybavenosti. Ideálním využitím by mohla být třeba stylová restaurace nebo obchod typu convenience store,“ uzavírá Kunovský. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *