EUR 24.495

USD 21.400

REPO sazba ČNB 3.75 %

Inflace 6.6 %

EUR 24.495

USD 21.400

02. 05. 2019

Subjekty:
CENTRAL GROUP

Central Group získal další velký brownfield v Modřanech, vyroste na něm dostupné bydlení

 

Central Group získal další velký brownfield. Od společnosti CTY Komořanská koupil velkou část bývalé Sigmy Modřany. Jde o zhruba 90 tisíc m2 areálu, který je dnes využíván jako skladiště. Měl by zde vyrůst velký rezidenční projekt s dostupným bydlením.  


Obě strany transakce se dohodly na tom, že cenu nebudou komentovat. CTY si ponechala přední část areálu přiléhající k ulici Komořanská. Na tuto oblast by navázal bytový areál Central Group. Středem celé lokality by měla vést tramvajová trať, která by zde měla konečnou stanici.
„Central Group v Modřanech v budoucnu počítá s výstavbou polotevřených a otevřených bloků s podzemním parkováním pro rezidenty a úpravou okolní zeleně. Mělo by jít o dostupné rodinné bydlení,“ vysvětlila výkonná ředitelka Central Group Michaela Tomášková. S ohledem na velmi krátkou dobu, která od akvizice uplynula, zatím nelze přesně říci, jak by lokalita měla v budoucnu vypadat, kolik bytů by na ní mohlo vyrůst apod.
Na pozemku se nacházejí dvě velké výrobní haly, kde se dříve opravovalo a vyrábělo teplovodní potrubí pro Prahu. Dnes jsou využívány převážně jako sklady a tento způsob využití zde ještě několik let zůstane zachován. Nicméně v budoucnu se počítá s demolicí hal a dekontaminací pozemku, což si vyžádá značné náklady v řádu mnoha desítek milionů korun. Ty ponese Central Group jako investor budoucí výstavby.

Největší vlastník pozemků pro byty v Praze

Central Group je největším vlastníkem pozemků pro bytovou výstavbu v Praze. V jeho portfoliu je aktuálně více než jeden milion m2 pozemků a areálů v hlavním městě, které jsou určeny k bytové výstavbě nebo se na nich připravuje změna využití právě na rezidenční určení. Může na nich vzniknout až 30 tisíc nových bytů. Z velké části jde podobně jako v případě bývalé továrny Sigma Modřany o brownfieldy. Na tento typ pozemků se Central Group v posledních letech zaměřuje v souladu s politikou města, které chce proměňovat opuštěné brownfieldy na obytné zóny. Je tak nejaktivnějším investorem pozemků a areálů pro budoucí bytovou výstavbu v ČR. V loňském roce získal šest velkých akvizic včetně letos dotažené smlouvy s PSN na vůbec největší areál po bývalé továrně Siemens na Zličíně. Tam firma koupila 360 tisíc m2.
Ve vlastnictví Central Group jsou také další významné brownfieldy, jako je severní část Nákladového nádraží Žižkov, kde by měla vbrzku začít vyrůstat Parková čtvrť. Tu vytvoří celkem devět předních českých architektonických ateliérů pod taktovkou hlavního architekta Jakuba Ciglera. V přípravě je revitalizace areálu po továrně Tesla v Hloubětíně nebo Tebas ve Vysočanech. Před pořízením areálu na Zličíně byl největším brownfieldem ve vlastnictví Central Group skladový areál v Praze 6, kde na více než 150 tisících m2 firma také připravuje novou rezidenční čtvrť s občanskou vybaveností.
 
 
 
 

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.7 Aktuální výše Hypoindexu

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%

2.54%

2.7%
Historie vývoje


Související články

Nemovitosti investory táhnou, z možných rizik výrazné obavy nemají

Podle 12 % Čechů je cihla nejbezpečnější investicí. O případných rizicích Češi vědí, od koupi je to ale nijak neodrazuje. Z průzkumu společnosti EMA data pro Lusq vyplývá, že když už se lidé něčeho obávají, nejčastěji je to snížení hodnoty majetku vlivem inflace, měnové politiky či poklesem cen nemovitostí. Částečným strašákem jsou i podvody nebo neplatící […]

Text: redakce hypoindex.cz

28. 12. 2021

V Praze se připravuje 130 tisíc nových bytů

V hlavním městě se nyní připravuje 129.440 nových bytů. Jen necelých 50 tisíc ale vstoupilo do některé z fází schvalovacího procesu. Více než polovina bytů v přípravě připadá na Prahu 9, 5 a 4, kde je velké množství brownfieldů. Ty jsou budoucností rozvoje Prahy.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

23. 12. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *